Dni Płodne i Niepłodne – Jak można wyznaczyć Łatwo i Skutecznie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dni Płodne i Niepłodne – Jak można wyznaczyć Łatwo i Skutecznie

22 marca 2018, dodał: Katarzyna Lewandowska
Artykuł zewnętrzny

 

Jak wyznaczyć Dni Płodne i Niepłodne – Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę 

1. Co to są testery owulacyjne na ślinę?

Tester Owulacyjny na ślinę to rodzaj testu owulacyjnego w formie mini mikroskopu wielokrotnego użytku, dzięki któremu kobieta może samodzielnie wyznaczać dni płodne w swoim cyklu miesięcznym a tym samym zaplanować swoją aktywność seksualną. Wystarczy tylko umieścić próbkę śliny na szkiełku mikroskopowym i poczekać 5-15 minut (w zależności od ilości próbki) by ślina wyschła. Część optyczna testera powiększa próbkę śliny ok. 70X. Po podświetleniu próbki na szkiełku mikroskopowym ukaże nam się, obraz, który należy zinterpretować zgodnie z trzema obrazami referencyjnymi. To bardzo proste i nie wymaga żadnych konsultacji medycznych.

2. W jaki sposób działają testery owulacyjne na ślinę?

Na krótko przed owulacją poziom soli (elektrolitów) znacznie wzrasta w płynach ciała człowieka jednocześnie z hormonem estrogenu (zwłaszcza w ślinie i wydzielinie szyjkowej – śluzie szyjkowym). Wskutek tego możliwość określenia wzrostu poziomu soli (elektrolitów) jest ważną metodą identyfikacji momentu owulacji, a co za tym idzie wyznaczania dni płodnych oraz dni niepłodnych. W oparciu o szczegółowe badania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, naukowcy potwierdzili bezpośrednią korelację pomiędzy wzrostem hormonu estrogenu a pięcioma dniami płodnymi w cyklu miesiączkowym kobiety. Oznacza to, że wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie lub śluzie szyjkowym, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą zorganizowane struktury przypominające paproć. Ich obecność, kształt i ilość definiują fazę płodności, w jakiej znajduje się kobieta.

3. Czy testery owulacyjne na ślinę są wiarygodne i jak ta wiarygodność została potwierdzona?

Skuteczność Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę wynosi 98%, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. W badaniu wzięły udział kobiety, które zostały poddane badaniu próbki śliny za pomocą Testera Owulacyjnego na ślinę. Grupa kobiet, u których obraz przybrał formę „paprotek” wskazującą na owulację, została poproszona o poddanie się dopochwowemu badaniu USG w celu potwierdzenia wiarygodności rezultatu otrzymanego za pomocą Testera Owulacyjnego na ślinę. Z grupy kobiet, które znajdowały się w fazie płodnej, wynik został potwierdzony w 98% przypadkach.

4. Kiedy należy używać testerów owulacyjnych na ślinę?

Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę wielokrotnego użytku można używać od pierwszego dnia cyklu (pierwszy dzień miesiączki) przez całą długość jego trwania. Wtedy mamy największą szansę na poznanie swojego organizmu i zmian w nim zachodzących. Taka forma użytkowania zalecana jest kobietom, które mają nieregularne cykle lub nie potrafią samodzielnie wyznaczyć dnia owulacji. Można też, jeśli ma się bardzo regularne cykle, używać testera owulacyjnego na ślinę na krótko przed spodziewaną owulacją. Wtedy możemy się upewnić, czy nasze wyliczenia są zgodne ze zmianami zachodzącymi w organizmie. Jednak lekarze zalecają stosowanie Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę przez cały cykl miesiączkowy.

5. Komu i w jakich sytuacjach testery owulacyjne na ślinę są najbardziej przydatne?

Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę, wielokrotnego użytku, ma dwojakie zastosowanie, jest doskonałym wyborem zarówno dla kobiet, które nie są jeszcze gotowe na dziecko (antykoncepcja), jak i dla kobiet, które o dziecko się starają (planowanie rodziny). Wyznaczanie fazy płodnej jest kluczowe w obu przypadkach. W cyklu miesięcznym kobiety jest zaledwie 5-6 dni płodnych, są to trzy dni poprzedzające owulację i dwa dni faktycznej owulacji. Struktura „paproci” tworzy się na 3-4 dni przed owulacją i znika 2-3 dni po jej wystąpieniu, co pozwala kobiecie na zaplanowanie swojej aktywności seksualnej w tym czasie.

Afrodyta Test Owulacyjny na ślinę nadaje się też dla kobiet które mają nieregularne cykle i dla których wyznaczenie dni płodnych jest szczególnie trudne ze względu na różnice w długości poszczególnych cykli.

6. Czym różnią się testery owulacyjne na ślinę od innych form antykoncepcji i sposobów określania fazy cyklu menstruacyjnego?

W pierwszej kolejności Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę nie zawiera żadnych hormonów, substancji lub odczynników chemicznych. Jego działanie w całości opiera się na naturalnych procesach zachodzących w kobiecym ciele. W przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej czy mechanicznej, Afrodyta Test Owulacyjny na ślinę współgra z kobiecym organizmem obserwując i analizując procesy w nim zachodzące bez jakichkolwiek ingerencji, dlatego też można powiedzieć, że Tester Owulacyjny jest bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla kobiet stosujących tę formę antykoncepcji. Co więcej, Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę może mieć zastosowanie nie tylko antykoncepcyjne, ale i prokreacyjne, ponieważ znając swój cykl, dni płodne i niepłodne kobieta może wyznaczyć termin, w którym są największe szanse na poczęcie.

Na podobnej zasadzie bazują inne naturalne metody planowania rodziny jak choćby metoda termiczna (pomiar temperatury) czy metoda objawowo-termiczna (pomiar temperatury i obserwacja śluzu szyjkowego), z tą różnicą, że na wynik badania Testem Owulacyjnym na ślinę Afrodyta wpływ ma niewiele czynników a właściwie żadne. Wystarczy tylko pamiętać, aby na godzinę przed pomiarem nie jeść, nie pić i nie myć zębów, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na właściwości śliny. Natomiast na temperaturę ciała kobiety wpływ ma nawet niewielka infekcja, przeziębienie czy bakteria i dokonany pomiar może być błędny, a co za tym idzie faza płodności może zostać błędnie wyznaczona.

Podsumowując, Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę różni się od innych metod wyznaczania fazy cyklu prostotą w dokonywaniu pomiaru i interpretacji otrzymanego rezultatu – wystarczy tylko kropla śliny, dokładnością i precyzją wyznaczania fazy cyklu przy zachowaniu minimalnych wymogów.

7. Jakie są ewentualne przeciwwskazania do użytkowania testerów owulacyjnych na ślinę?

Przeciwwskazań co do stosowania Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę jest niewiele, jest on nieodpowiedni dla:

  • Kobiet w zaawansowanej menopauzie,

  • Kobiet używających tabletek hormonalnych lub przechodzących terapię hormonalną,

  • Kobiet, które w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy były w ciąży,

  • Kobiet przyjmujących tabletki na zwiększenie płodności, ponieważ takie tabletki zwiększają poziom hormonów, które mogą wskazywać błędny wynik.

W celu zapoznania się z dodatkowymi informacjami zapraszamy na stronę www.TesterAfrodyta.pl Infolinia: 883 949494

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Dni Płodne i Niepłodne – Jak można wyznaczyć Łatwo i Skutecznie

  1. avatar Stokrotka93 pisze:

    Ja jestem bardzo zadowolonaz Afrodyty choć stosowałam już rózne testy to chyba ten najlepiej mi sprawdzil glownie dlatego, ze jest wielokrotnego uzytku Stosowalam ja zarowno w czasie starania o dziecko jak i teraz jako dodatkowa antykoncepcja.

Dodaj komentarz