URODA I ZDROWIE

Dlaczego nie zostawiać psa bez opieki?

12 października 2017, dodał: EKSPERTKA

Jak co dzień budzę się obok Ciebie. Wstajemy razem, idziemy na poranny spacer do mojego ulubionego parku. O! Jest i moja koleżanka, świetnie się z nią ugania za piłką. Zmęczony, ale szczęśliwy wracam z Tobą do domu. Jemy razem śniadanie, a potem moja ulubiona część dnia – czas na pieszczoty.

Oj tak… uwielbiam Twoje głaskanie za uszkiem, a teraz po brzuszku…drap mnie, drap!. Gryzę swoją kość, widzę jak niezdarnie sprzątasz po jedzeniu i szukasz w szafie idealnego ubrania. Otwierasz lodówkę i wzdychasz. Znowu czegoś brakuje? Pakujesz klucz, portfel, chwile się zastanawiasz i wołasz mnie. Biegnę uradowany nie świadom celu wycieczki, ale każda chwila spędzona z Tobą jest dla mnie cenna. Skręcamy już za rogiem domu do osiedlowego sklepu. Zostawiasz mnie i znikasz za regałami. Siedzę smutny, nie lubię sam zostawać wiesz? Nudzę się…. Ktoś idzie? Ktoś znajomy? Radośnie merdam ogonkiem, lubię ludzi. Jednak coś mi nie pasuje w aurze tego człowieka. Dlaczego tak na mnie patrzysz? Zostaw smycz, ja czekam na swojego właściciela. Pomocy! Nie chce z Tobą iść! Ała…to bolało, dlaczego mnie bijesz? Szczekam wołając Ciebie….nie słyszysz…robisz zakupy…ratunku…. Kolejny cios w głowę i ciemność…Nic nie widzę, nic nie czuje…Może to i dobrze? Może ten koszmar się skończy, kiedy się obudzę? To na pewno zły sen… oddalam się od Ciebie, nie wiem gdzie jadę. Zabrali mnie….bo mnie zostawiłeś bez opieki człowieku….

Czy wiesz, że zostawiając psa samego bez opieki narażasz go na:

-kradzież ( wystarczy się trochę zorientować ile było przypadków kradzieży pupila i jak się one skończyły)

-strach ( pies najzwyczajniej w świecie, tak samo jak my odczuwa strach. Ruchliwa ulica, dużo ludzi, obce psy)

– głupotę innych łudzi ( pijany, nieświadomy, czy niezbyt mądry człowiek może dla żartu przewiązać psa w inne miejsce. Ktoś może podać coś zwierzakowi, wyżyć się na nim)

– otoczenie ( zimno, deszcz, słońce, upały, brak wody to wszystko w nadmiarze może zaszkodzić pupilowi. Dodatkowo inny pies, nie pilnowany, czy bezdomny może go zaatakować )

Jeżeli nie masz pewności, że pies sobie poradzi, to zastanów się dwa razy zanim zostawisz członka swojej rodziny samego, bez opieki pod sklepem.

 

https://www.facebook.com/lapeprzybij/

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz