URODA I ZDROWIE

Czym kierować się wybierając stomatologa?

13 listopada 2020, dodał: Redakcja

Stomatolog powinien posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale powinien znacząco wpływać na pozytywne odczucia pacjenta. Wizyta w gabinecie stomatologicznym często bowiem kojarzy się z bólem i nieprzyjemnymi zabiegami. Dlatego pacjenci często rezygnują z systematycznych kontroli i zabiegów, co skutkuje zaniedbaniami w jamie ustnej. Te z czasem nasilają się, powodując poważne dolegliwości całego organizmu. Należy bowiem zaznaczyć, że brak należytej higieny jamy ustnej może przyczynić się do powikłań zdrowotnych i poważnych problemów ze zdrowiem. Dlatego nie warto odwlekać wizyty u stomatologa, tylko znaleźć odpowiedniego fachowca, który zadba o zdrowe zęby i piękny uśmiech.

stomatolog

Stomatolog z polecenia?

To doskonałe rozwiązanie. Warto zatem popytać znajomych lub rodzinę. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto poleci dobrego profesjonalistę, dzięki któremu przełamie się barierę strachu i niepokoju. Można oczywiście przeszukać internet i poczytać komentarze oraz opinie o lekarzu. Zazwyczaj pacjenci dzielą się swoimi spostrzeżeniami, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi. Należy jednak mieć na uwadze, że internet to anonimowe źródło, co często sprowadza się do nieodpowiednich praktyk i działań PR – owych, by zniszczyć renomę konkurencji.

Czy koszt ma znaczenie?

Zdrowie co prawda jest bezcenne, jednak nie każdy może pozwolić sobie na drogie usługi, co w przypadku stomatologii jest dość powszechne. Często wysoka cena świadczy o jakości usług, choć to nie zawsze jest reguła. Jednak każdy ceniący się fachowiec zna wartość swoich usług i potrafi je odpowiednio wycenić. Można oczywiście porównać ceny gabinetów i wybrać odpowiednie miejsce dla siebie. Dobry stomatolog dba nie tylko o stan uzębienia, ale również o samopoczucie i możliwości finansowe. Dlatego większość gabinetów oferuje rozwiązania dostosowane do możliwości i zasobu portfela swoich klientów.

Gabinet i obsługa

Odpowiednio wyposażony gabinet to wyznacznik jakości. Obecnie stomatologia jest na takim poziomie, że nowinki technologiczne są czymś zupełnie normalnym. Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne metody leczenia to absolutna konieczność. Nie bez znaczenia jest również sam gabinet i jego sterylność. Higiena, czystość i porządek musi być zachowana. Gabinet powinien być przyjazny pacjentom i stwarzać poczucie bezpieczeństwa. Ważny jest również personel. Odpowiednie podejście samego lekarza, budowanie więzi, wyrozumiałość i wysłuchanie pacjenta oraz jego obaw buduje przyjazną atmosferę i niweluje stres. Dobry gabinet stomatologiczny to personel gotowy do pomocy i udzielenia niezbędnych informacji.

Dobry stomatolog dba nie tylko o uzębienie pacjenta, ale zapewnia mu również należyty komfort psychiczny i dobre samopoczucie. Oczywiście za jakością przemawia również cennik, jednak dobry lekarz poleci również usługi dostępne cenowo dla każdego. Warto zatem kierować się nie tylko wiedzą i doświadczeniem lekarza, lecz również dostępnością nowoczesnych metod leczenia. To doskonały sposób, by zadbać o zdrowe zęby i piękny uśmiech.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...