URODA I ZDROWIE

Czym kierować się wybierając stomatologa?

13 listopada 2020, dodał: Redakcja

Stomatolog powinien posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale powinien znacząco wpływać na pozytywne odczucia pacjenta. Wizyta w gabinecie stomatologicznym często bowiem kojarzy się z bólem i nieprzyjemnymi zabiegami. Dlatego pacjenci często rezygnują z systematycznych kontroli i zabiegów, co skutkuje zaniedbaniami w jamie ustnej. Te z czasem nasilają się, powodując poważne dolegliwości całego organizmu. Należy bowiem zaznaczyć, że brak należytej higieny jamy ustnej może przyczynić się do powikłań zdrowotnych i poważnych problemów ze zdrowiem. Dlatego nie warto odwlekać wizyty u stomatologa, tylko znaleźć odpowiedniego fachowca, który zadba o zdrowe zęby i piękny uśmiech.

stomatolog

Stomatolog z polecenia?

To doskonałe rozwiązanie. Warto zatem popytać znajomych lub rodzinę. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto poleci dobrego profesjonalistę, dzięki któremu przełamie się barierę strachu i niepokoju. Można oczywiście przeszukać internet i poczytać komentarze oraz opinie o lekarzu. Zazwyczaj pacjenci dzielą się swoimi spostrzeżeniami, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi. Należy jednak mieć na uwadze, że internet to anonimowe źródło, co często sprowadza się do nieodpowiednich praktyk i działań PR – owych, by zniszczyć renomę konkurencji.

Czy koszt ma znaczenie?

Zdrowie co prawda jest bezcenne, jednak nie każdy może pozwolić sobie na drogie usługi, co w przypadku stomatologii jest dość powszechne. Często wysoka cena świadczy o jakości usług, choć to nie zawsze jest reguła. Jednak każdy ceniący się fachowiec zna wartość swoich usług i potrafi je odpowiednio wycenić. Można oczywiście porównać ceny gabinetów i wybrać odpowiednie miejsce dla siebie. Dobry stomatolog dba nie tylko o stan uzębienia, ale również o samopoczucie i możliwości finansowe. Dlatego większość gabinetów oferuje rozwiązania dostosowane do możliwości i zasobu portfela swoich klientów.

Gabinet i obsługa

Odpowiednio wyposażony gabinet to wyznacznik jakości. Obecnie stomatologia jest na takim poziomie, że nowinki technologiczne są czymś zupełnie normalnym. Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne metody leczenia to absolutna konieczność. Nie bez znaczenia jest również sam gabinet i jego sterylność. Higiena, czystość i porządek musi być zachowana. Gabinet powinien być przyjazny pacjentom i stwarzać poczucie bezpieczeństwa. Ważny jest również personel. Odpowiednie podejście samego lekarza, budowanie więzi, wyrozumiałość i wysłuchanie pacjenta oraz jego obaw buduje przyjazną atmosferę i niweluje stres. Dobry gabinet stomatologiczny to personel gotowy do pomocy i udzielenia niezbędnych informacji.

Dobry stomatolog dba nie tylko o uzębienie pacjenta, ale zapewnia mu również należyty komfort psychiczny i dobre samopoczucie. Oczywiście za jakością przemawia również cennik, jednak dobry lekarz poleci również usługi dostępne cenowo dla każdego. Warto zatem kierować się nie tylko wiedzą i doświadczeniem lekarza, lecz również dostępnością nowoczesnych metod leczenia. To doskonały sposób, by zadbać o zdrowe zęby i piękny uśmiech.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Niepokój dziecka po szczepieniu.
Przed szczepieniem naprawdę warto dać czopek Viburcolu żeby dziecko wyciszyć i uspokoić. Później...
Stres a zdrowie
Kupcie i spróbujcie leku Neurexan. Dziala szybko i skutecznie radzi sobie ze stanami wzmożonego...
Depresja...
Tylko dobry psychiatra i psychoterapia u psychologa, a w ciężkich przypadkach leczenie szpitalne....
Zapalenie zatok a ból zęba
Płucz zatoki bo to zazwyczaj pomaga. Po płukaniu stosuj aerozol Euphorbium, bo ono obkurcza...