A moja mama to…. czyli kiedy dziecko zdradza domowe tajemnice

1 marca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

child-02

Nie ma ludzi bardziej szczerych niż dzieci. Od momentu kiedy nauczą się mówić bardzo otwarcie wyrażają własne zdanie i zdarza się, że przy okazji zdradzają domowe tajemnice stawiając nas w niezręcznej sytuacji. Co robić jeżeli dziecko ma takie skłonności?

Uważaj na to, co mówisz

Jeśli obawiasz się, że dziecko może coś powtórzyć na podwórku czy w przedszkolu po prostu tego przy nim nie mów. Dobrze zastanów się nad tym jakie tematy poruszasz przy maluchu. Kontroluj to jak się zachowujesz i co mówisz, a dziecko nie będzie miało powodu, by podzielić się czymś sensacyjnym z kolegami czy koleżankami i panią przedszkolanką.

Spokojnie tłumacz

Nawet jeśli Twoje dziecko już wygadało publicznie jakąś tajemnicę zachowaj spokój. Krzyk nic nie pomoże. Najlepsze co możesz zrobić to zignorować sytuację lub zażartować i w domu spokojnie wytłumaczyć maluchowi dlaczego nigdy ma się więcej tak nie zachowywać.

Trening czyni mistrza

Trenuj u dziecka umiejętność dochowywania tajemnic. Warto byście mieli swoje małe sekrety. Prosząc malucha by coś zostało między wami krok po kroku nauczysz go tego, że pewnych rzeczy nie należy rozpowszechniać publicznie. Jeśli zdarzy się sytuacja, że dziecko zastanie Cię w jakiejś krępującej sytuacji nie czekaj aż o tym komuś opowie tylko sama z nim porozmawiaj i wyjaśnij co i jak, dzięki temu nie będzie musiało szukać wyjaśnień u innych.

Zobacz również:

  1. Moje dziecko podkrada pieniądze – co dalej?

  2. Jak przygotować dziecko na pojawienie się noworodka?

  3. Jak odchudzić dziecko?

  4. Jak rozpoznać, że twoje dziecko jest alergikiem?

  5. Twoje dziecko nie rośnie? To przez próchnicę!

  6. Odważ się – usamodzielnij dziecko

  7. Dziecko w wirtualnym świecie

  8. Jak nauczyć dziecko zdrowych nawykówMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz