Maseczki głęboko oczyszczające | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Maseczki głęboko oczyszczające

22 marca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Maseczki oczyszczające dostają się głęboko do porów i oczyszczają je z tłuszczu i brudu. Maseczka taka pozostawia skórę odświeżoną i czystą. Dla osób ze skórą wrażliwą, maseczki domowej roboty są najlepszą metodą na oczyszczenie twarzy ponieważ składają się wyłącznie z naturalnych produktów.

 

Przykłady domowych maseczek oczyszczających do wszystkich rodzajów cery:

 

 

Maseczka ze śmietany i cytryny:

maseczka oczyszczająca

4 łyżki stołowe śmietany, kilka kropli soku z cytryny, mieszankę dobrze wetrzeć w skórę twarzy i zostawić na 20 min. Potem zmyć najpierw letnią i zimną wodą.

Maseczka z glinki leczniczej:

Dwie kopiaste łyżki glinki leczniczej (do kupienia w drogeriach i aptekach) zmieszać z łyżką ciepłej oliwy i dodać kilka kropel ciepłej wody, aż powstanie łatwa do rozsmarowania papka. Maseczkę nałożyć na twarz, a po 30 min. zmyć dokładnie.

Maseczka z białka kurzego:

maseczka jajeczna


Świeżo ubite białko nakładać na skórę. Starać się rozprowadzić możliwie równomiernie na całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Maseczkę pozostawić do czasu aż białko zaschnie. Zmywać wodą. Maseczka pozostawia odczucie oczyszczenie i napięcia skóry. Nie jest zalecana dla bardzo suchej cery.

Maseczka z orzechów:

4 zmielone orzechy włoskie zalać 100 ml ciepłego mleka. Gdy napęcznieją i przestygną nałożyć na twarz na 10 min. Zrobić masaż, zmyć. Orzechy działają jak peeling, pomagają usunąć martwy naskórek i odżywić skórę.

Maseczka jabłkowa:

maseczka jabłkowa

Duże kwaśne jabłko zetrzeć na tarce i zmieszać z łyżeczką oliwy z oliwek i łyżeczką twarożku. Po 15 min. zmyć twarz letnią wodą lub tonikiem. Maseczka jabłkowa oczyszcza i odświeża cerę oraz wzmacnia cerę naczynkową. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku skóry szczególnie wrażliwej, gdyż kwas jabłkowy może ją podrażnić.

Maseczka ziołowa:


Przygotować: 3 łyżeczki kwiatu rumianku, 1 łyżkę liścia prawoślazu, 1 łyżkę nasion lnu, 1 łyżkę ziela nostrzyku, 1 łyżkę ziela macierzanki lub 3 łyżki kwiatu rumianku, 2 łyżki liścia rozmarynu, 2 łyżki kwiatu lipy i 2 łyżki nasienia lnu. Zioła dokładnie wymieszać, dodać tyle ciepłej przegotowanej wody, aby powstała gęsta papka. Nakładać ją szybko pędzelkiem na twarz. Na nałożoną już papkę kładziemy płatki ligniny, a na nie warstwę gazy i na końcu ceratkę plastikową. Po 30 min. maseczkę zdejmujemy, a twarz myjemy ciepłym naparem np. z kwiatu rumianku lub kwiatu dzikiej róży.

Maseczka glinkowa:

 maseczka glinkowa
Przygotować: olejek geraniowy, olejek lawendowy, olejek cytrynowy lub sok z cytryny, 6 łyżeczek ciepłej wody, glinkę w proszku. Zmieszać w misce wszystkie olejki. Dodać 2 krople olejku geraniowego oraz lawendy i jedną kroplę cytryny. Włożyć miseczkę do gorącej wody i wymieszać dokładnie składniki. Woda powinna być bardzo gorąca. Dodawać po 1 łyżce glinki dokładnie mieszając. Zwykle wystarcza około 3-4 łyżki aby uzyskać dobrą konsystencję maseczki. Nałożyć maseczkę na twarz i na szyję. Pozostawić na 30 min. na twarzy po czym zmyć ciepłą wodą.

Maseczka z rumianku:


W porcelanowym naczyniu utrzeć 100 g suszu kwiatów rumianku pospolitego z wrzątkiem na papkę. Odczekać 10 min. i nałożyć na gazę papkę, a potem na twarz, pokryć policzki, nos, czoło, brodę, i szyję. Po 20 min. zdjąć maseczkę, a skórę wytrzeć do sucha.

Maseczka z mąki owsianej:


Do jednego żółtka dodać łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Zmyć po 20 min. letnią wodą.

Maseczka miodowa:

maseczka miodowa


Wymieszać jedną łyżkę miodu z ½ łyżeczki soku cytrynowego i dwoma łyżeczkami mielonych migdałów. Mieszanką pocierać delikatnie skórę twarzy. Spłukać letnią wodą.

Maseczka słonecznikowa:


Oczyszczająca i poprawiająca ukrwienie. Składniki: 1 garść łuskanych ziaren słonecznika, 1 łyżeczka oleju migdałowego, 1 łyżeczka miodu. Ziarna słonecznika zmielić, miód podgrzać aż stanie się płynny, utrzeć miód z olejem wymieszać wszystkie składniki, lekko podgrzać i jeszcze ciepłą maseczkę nakładać na twarz.

Maseczka zmiękczająco–oczyszczająca z miodem i żółtkiem:

maseczka z miodem


1 łyżkę miodu wymieszać z 1 żółtkiem. Dodać 1 łyżeczkę miodu. Wymieszać dokładnie wszystkie składniki i nałożyć papkę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyć letnią wodą po 20 min.

Maseczka z banana:

 maseczka z banana
Zmiksować pół banana. Wymieszać go z żółtkiem i łyżeczką płynnego miodu. Nałożyć na twarz na 20 min., a następnie zmyć letnią wodą. Maseczka bananowa nawilża i odżywia skórę suchą, łuszczącą się i zmęczoną, a także łagodzi podrażnienia.

Maseczka z awokado:

maseczka z awokado


Rozgnieść widelcem miąższ z awokado. Utrzeć z łyżką śmietany lub sokiem z cytryny. Maskę nałożyć na twarz na ok. 20 min. Po tym czasie zmyć wodą mineralną. Stosować raz na tydzień.

Maseczka z poziomek:


Maseczka poziomkowa oczyszcza cerę, zwęża pory, odżywia i łagodzi stany zapalne. Rozgniatamy poziomki, dodajemy kilka kropli soku z cytryny i nakładamy na twarz.

Maseczka z kukurydzy:

Pół szklanki kaszy kukurydzianej połączyć z jogurtem. Nakładać delikatnie masując, spłukać ciepłą wodą po 20 min.

Zobacz również:

Nużeniec ludzki – co to jest, przyczyny, objawy, leczenie nużeńca ludzkiego

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

5 komentarzy do Maseczki głęboko oczyszczające

  1. avatar marika pisze:

    Głęboko oczyszczająca maska enzymatyczna dla skóry problematycznej usuwa martwy naskórek i bardzo dobrze oczyszcza skórę.Pozostawia skórę oczyszczoną, odświeżoną pozostawiając skórę jasną i pełną życia.

  2. avatar małgosia pisze:

    glinki mają niezwykłe właściwości, każdy powinien czasem je stosować i dobierać w zależności od potrzeby jej rodzaj (np. glinka zielona, biała, brązowa)

  3. avatar Iwona pisze:

    Zaciekawiła mnie maseczka/peeling z orzechów włoskich. Muszę wypróbować, gdyż dotychczas używałam do tego celu płatków owsianych :)

  4. avatar lila pisze:

    A gdzie kupujesz takie maseczki? U nas w drogerii nie widziałam a już kilkakrotnie słyszałam że je polecają. Ile taka jedna saszetka kosztuje?

  5. avatar Iwona pisze:

    Używam ich z wielka przyjemnością, zależnie od potrzeb mojej skóry i nastroju. Dużą zaleta jest to, że są dostępne w jednorazowych saszetkach.

Dodaj komentarz