Bądź Chok chok — czyli pełna blasku skóra z koreańską pielęgnacją Muldream

27 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chok chok jest to specjalne koreańskie określenie na promienną i lekko błyszczącą cerę. Jest to zresztą określenie na coś, co jest wilgotne. W kontekście skóry to marzenie wszystkich Koreańczyków, którzy robią wszystko, aby ich cera była właśnie  pełna blasku. Przy czym nie należy mylić tego błyszczeniem, świeceniem i przetłuszczającą się skórą. Coś takiego w Korei jest niedopuszczalne! Bo tam ładna skóra to zdrowa skóra, a jej pielęgnacja to rytuał, któremu Koreańczycy, bez względu na płeć, oddają się z przyjemnością…

serum Muldream

W Korei najważniejszym celem pielęgnacji jest nawilżenie skóry, aby było skuteczne, powinno nawilżać się często i głęboko. Ważne jest nie tylko, co się nakłada, ale i w jakiej kolejności. Kosmetyki nakładamy się od najlżejszej konsystencji do najcięższej, a każdy produkt ma swoje zadanie: przygotowanie, regeneracja, leczenie, nawilżenie. Pierwszym produktem, który nakładamy po oczyszczeniu skóry — jest tonik. Kiedyś toniki kończyły oczyszczanie i wyrównywały pH skóry. Dzisiaj, kiedy produkty oczyszczające nie naruszają równowagi kwasowo-zasadowej skóry, toniki ją nawilżają i wzmacniają. Jednak koreańskie toniki przypominają raczej europejskie serum — to taki tonik-serum o bardzo lekkiej konsystencji, wręcz nasycony składnikami nawilżającymi, odżywczymi i ceramidami. Muldream Serum wchłania się błyskawicznie i przygotowuje skórę na przyjęcie następnych produktów, ułatwiają ich absorpcję i tym samym zwiększają ich skuteczność. Jeśli nałożymy emulsję czy krem na suchą skórę, to będzie się słabo wchłaniać. Natomiast kiedy nałożymy je po toniku-serum wchłoną się łatwo, a skóra będzie lepiej nawilżona.

Następny krok to ampułka. Muldream ampułki to produkty o ukierunkowanym działaniu złuszczającym, rozświetlającym, wyrównującym karnację, łagodzącym stany zapalne, zabiegającym wypryskom, intensywnie nawilżającym, wygładzającym. To intensywna, skondensowana pielęgnacja do codziennego stosowania. Bardzo często jednej ampułki używamy wieczorem, a innej rano.

Kolejny etap koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego – kosmetyk nawilżający krem lub emulsja

Podstawową funkcją skóry jest ochrona, a głównym zadaniem pielęgnacji jest wzmacnianie  i wspieranie jej w tej funkcji. Jeśli bariera skórna zostaje uszkodzona i traci szczelność, woda znajdująca się w przestrzeniach międzykomórkowych wyparowuje, co może powodować wysuszenie i podrażnienie. Wcześniejsze kosmetyki dbały o stopniowe, głębokie nawilżenie, a teraz czas na końcowe nawilżenie w zewnętrznych warstwach naskórka i jego uszczelnienie. Dlatego też w kosmetyku kończącym pielęgnację obok składników nawilżających znajdą się, składniki uszczelniające cerę jak np. ceramidy. Ma on też najbogatszą konsystencję, aby zamknąć proces stopniowego nawilżania. Może być nim krem lub emulsja.

Mgiełka do twarzy

Koreańczycy nawilżają cerę nie tylko głęboko, ale i często! Właśnie dlatego na biurku, w torebce czy teczce trzymają mgiełkę do twarzy. Zawsze mają ją przy sobie, aby w ciągu dnia nawilżać skórę (stąd też mniejsze, poręczne opakowania). Pijąc wodę, pilnujemy odpowiedniego nawodnienie organizmu. Niestety rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że tę wodę najpierw otrzymają organy wewnętrzne, zapewniające funkcje życiowe. Skóra jest na samym końcu kolejki do nawodnienia. Dodatkowo stanowi ona granicę pomiędzy naszym mikrokosmosem a światem zewnętrznym.
W związku z tym jest narażona na działanie czynników wewnętrznych (np. stres) jak i szkodliwych czynników zewnętrznych. Muldream mgiełka do twarzy będzie dla niej cennym wsparciem w pełnieniu jej funkcji ochronnej i przyniesie ulgę przy podrażnieniach.

Serce koreańskiej pielęgnacji – maska w płachcie!

Muldream maskę w płachcie nakładamy na oczyszczoną i stonizowaną skórę. Jeśli chcemy dodatkowo zwiększyć wchłanialność serum przed nałożeniem maski nakładamy ampułkę z kwasami. A jeśli chcemy wzmocnić ukierunkowane działanie maski – sięgnijmy po ampułkę o odpowiednio dobranym działaniu. Jeżeli skóra jest podrażniona lub jest gorąco, przed nałożeniem można włożyć maskę na 10 minut do lodówki. Nasączona serum maska przykleja się do skóry. To bardzo ważne, by maska przywierała do skóry, ponieważ tylko wtedy działa! Nadmiar serum, który pozostał w opakowaniu, można wmasować w szyję, dekolt, ramiona tak, aby nic się nie zmarnowało. Po ok. 15 minutach ściągamy maskę i gotowe. Efekt jak po luksusowym zabiegu w spa czy klinice medycyny estetycznej!

Muldream to wegańska, koreańska marka, której głównym celem jest zapewnienie bezpiecznej pielęgnacji skóry narażonej na szkodliwe bodźce zewnętrzne. Przyjazne dla skóry, ekologiczne, wegańskie kosmetyki ze składnikami pochodzenia roślinnego, stworzone zostały po to, aby ułatwić Twojej skórze życie w mieście. Dostarczają jej najbezpieczniejsze, dobrej jakości oraz skuteczne składniki. To marka dla ludzi otwartych, którzy dbają o swoje otoczenie, naturę i cenią sobie jakość. Chok chok!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...