ZUMBA – ćwiczenia i muzyka

29 października 2014, dodał: Paulina Chomczyk
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeżeli macie już dość zimowych wieczorów spędzonych przed telewizorem, zbędnych kilogramów, braku energii, to Zumba jest właśnie dla Was. Latynoskie rytmy Zumby są w stanie poderwać nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników ruchu. Dzięki niej nawet jesienią poczujesz wiosnę.

 

 
Zumba jest połączeniem tańców latynoamerykańskich i aerobiku. Łączy w sobie elementy salsy, samby, cha- chy, mambo, rumby, flamenco, reggaetonu, tańca brzucha i wielu innych.  Zumba bije rekordy popularności na całym świecie i gromadzi miliony fanów aktywnego odpoczynku.

Historia Zumby sięga lat 90-tych. Kiedy to Alberto „Beto” Perez- kolumbijski instruktor aerobiku, pewnego dnia przybył na swoje zajęcia, zorientował się, że zapomniał płyty z muzyką. Nie zastanawiając się dłużej, sięgnął po płytę ze swoimi ulubionymi, latynoskimi utworami i improwizując, poprowadził zajęcia. Właśnie w ten sposób narodziła się Zumba, na której punkcie szaleje cały świat.

zz

Zumba staje się fenomenem. Wyróżnia się tym od innych aerobików, że jej kroki są bardzo proste. Dlatego nie trzeba martwić się o to, że nie nadąży się za grupą czy nie spamięta się układu. Zumba nie dzieli ludzi na płeć, wiek, wagę czy posiadane umiejętności.  Wszystkie kroki, intensywność  oraz tempo dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Na Zumbę może chodzić każdy. Potrzeba odrobiny motywacji, dzięki której zrobimy ten pierwszy krok i zapiszemy się na zajęcia, na które należy ubrać wygodny strój sportowy. To wszystko czego potrzebujemy, reszta to już sama przyjemność.

 

Dzisiejsze życie jest coraz bardziej stresujące, brakuje czasu na aktywność fizyczną. Narastające napięcie możemy rozładować właśnie poprzez ruch. Dzięki zajęciom z Zumby możemy uzyskać piękną sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy, a to wszystko w połączeniu z dobrą zabawą i miłą atmosferą. Więc dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Zumba daje fantastyczne efekty w poprawieniu wyglądu ciała. Jedna godzina takiego treningu to ok. 600 spalonych kalorii. Pozwala ona także na poprawienie naszego metabolizmu i kondycji. To najlepsza recepta na zdrowe i długie życie.

zumba1

Nie zapomnijmy o tym, że podczas aktywności fizycznej nasz organizm wytwarza endorfiny tzw. hormony szczęścia, które wpływają na nasz dobry nastrój i samopoczucie.  A dodatkowo jeżeli są to zajęcia takie jak Zumba, na których odreagowujemy stresy, leczymy się z kompleksów, nabieramy większej pewności siebie, uczymy się podkreślać swoje atuty, to mieszanka entuzjazmu i pozytywnej energii jest gwarantowana. Zajęcia Zumby wyzwalają w człowieku dotąd nieznane pokłady energii i chęci do życia. Stajemy się bardziej otwarci na ludzi i w nawiązywaniu nowych znajomości.

Nie od dziś wiadomo, że łatwiej przytyć niż schudnąć. Dieta i systematyczne ćwiczenia na siłowni wymagają wytrwałości, bywają monotonne. Zumba jest zatem alternatywą dla tych wszystkich, którzy nie cierpią nudnych ćwiczeń na urządzeniach w siłowni. Spróbuj zupełnie czegoś nowego. Zumba daje bowiem gwarancje udanej zabawy i radości w czystej postaci. Spróbuj Zumby!

zobacz również:

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do ZUMBA – ćwiczenia i muzyka

  1. avatar zumbomaniaczka pisze:

    uwielbiam zumbę, chodzę 2 razy w tygodniu, kiedyś chodziłam częsciej, ale nie mam czasu, biorę dużą butelkę wody, często rozpuszczam w niej orsalit, żeby uzupełnić składniki mineralne i płyny, bo są to bardzo męczące zajęcia, ale dodają energii i są bardzo przyjemne, kiedyś myślałam, że nie dla mnie, wydawały się zbyt intensywne i męczące, ale pokochałam je, nie czuję zmęczenia, wręcz przeciwnie

Dodaj komentarz