Wrześniowe nowości od Media Service Zawada

6 września 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wychowanie dobrego i szczęśliwego dziecka wymaga osobistego zaangażowania rodziców, poświęcenia mu uwagi i czasu. Czas ten można wykorzystać na wspólne zabawy i czytanie magazynów i książek. Przedstawiamy ciekawe propozycje nowych magazynów oraz bajek i bajeczek do wspólnego czytania z dzieckiem – nowości wydawniczych Media Service Zawada.

Magazyny skierowane do dzieci istotnie wzbogacają rynek prasowy, dostarczając edukacji i rozrywki najmłodszym czytelnikom. Edukacyjna strona wydawanych cyklicznie magazynów obejmuje opowiastki i komiksy, zabawy do pisania i liczenia, rebusy, zagadki, kolorowanki oraz różne ciekawostki i informacje o zwierzętach czy naturze. Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów magazynów dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców oraz magazyny uniwersalne z ulubionymi bohaterami znanych kreskówek. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Nadią, Maksem i Kasjanem przedstawiamy nowe numery popularnych magazynów od Media Service Zawada.

Magazyn MiniMini+ 4/2022 (sierpień-wrzesień)

MiniMini+ to polski kanał przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach i o ich potrzebach. Bawi i uczy. Inspiruje i rozwija. Bajki MiniMini+ wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny maluchów, pokazując pozytywne wzorce zachowań, poszerzając słownictwo oraz tłumacząc otaczający świat. Rodzice mogą mieć pewność, że dzieci oglądają treści odpowiednie dla nich. Na antenie MiniMini+ mali widzowie znajdą bajkowe postaci i seriale popularne wśród dzieci na całym świecie, takie jak: Przyjazna Rybka MiniMini, Bobaski i Miś, Strażak Sam, Bob Budowniczy, Świnka Peppa, Tomek i przyjaciele, Bing, Luluś i Kropka, Barbie, Wissper, My Little Pony czy Ciekawski George i wiele innych.

Magazyn Media Service Zawada z postacią rybki MiniMini jest skierowany do najmłodszych w wieku 2-6 lat. W obecnym numerze mali czytelnicy znajdą bajeczkę do czytania przez rodziców (Tęsknotki i śpiewy) z pytaniami do czytanki, zabawy z Barbie na spostrzegawczość (Zdjęcia do naprawy) oraz kolorowankę Barbie, pisanie po śladzie i labirynty z Bobaskami, zabawy z literkami i kolorami (Skarby na plaży), zabawy edukacyjne z Frytką i jej rodzinką, w tym odnajdywanie szczegółów i pisanie po śladach. Koci domek Gabi i ekipa Boba budowniczego zaprasza do podjęcia różnych wyzwań, a Trefliki do wyścigów i rysunków. Na dzieci czeka także test na spostrzegawczość. Magazyn proponuje dzieciom aktywności wspierające ich rozwój, kreatywność i rozbudzające ciekawość.

Do każdego numeru magazynu dołączona jest także wartościowa zabawka. W tym numerze dzieci znajdą 3 prezenty – wyjątkowe niespodzianki: 1 z 12 figurek Monchhichi lub 1 z 7 laleczek Boo w domku zamykanym na kluczyk wraz z akcesoriami, dwustronna podkładka pod kubek oraz niespodzianka. Na naszych maluchach, jak zawsze największe wrażenie zrobiły cudne figurki, które mieszkają w kolorowych domkach. Do naszej niezwykłej i nietypowej rodziny dołączyły laleczki Boo w różnych kolorowych domkach. Figurki nie są duże, ale są tak słodkie i pięknie wykonane, że podobają się każdemu, nawet nam dorosłym.

Magazyn Scooby-Doo 5/2022 (wrzesień-październik)

Scooby-Doo to bardzo popularny serial animowany opowiadający o perypetiach wiecznie głodnego, tchórzliwego, lecz bardzo sprytnego psa Scooby’ego i jego ludzkich przyjaciół: Kudłatego, Freda, Daphne i Velmy, czyli nieskończona ilość opowieści o łowcach tajemnic, duchów i potworów. Śledztwa w sprawie tajemniczych wydarzeń zawsze kończą się udaremnieniem złych poczynań i ujawnieniem osoby przebranej za potwora. Już kilka pokoleń wychowało się na bajkach z tej serii, nie dziwi więc nikogo, że brązowy dog i jego przyjaciele bawią także osoby dorosłe.

Pełne barwnych ilustracji i zabawnych sformułowań magazyny Media Service Zawada zachęcają do wspólnego czytania i są miłą odmianą od śledzenia przygód Scooby-Doo w telewizji. Magazyn Scooby-Doo to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają uroczego i niezwykle zabawnego psa detektywa. Jest jednym z najbardziej popularnych miesięczników dla młodszych chłopców, a pomysły czytelników są nie mniej zwariowane niż przygody Tajemniczej Spółki. Na łamach pisma czytelnicy znajdują opowiadania, gry, zabawy i zagadki, a także konkursy z supernagrodami. Tytuł od kilku lat cieszy się niesłabnącą sympatią i uwagą dzieci. Do każdego numeru dołączony jest ciekawy prezent nawiązujący do świata i bohaterów kreskówki.

W najnowszym numerze dzieci na 35 stronach będą mogły przeczytać zabawny komiks: Projekt Tęcza oraz Mordercze wahadło, razem z Kudłatym przepytywać Kosmitę, bawić się w malowanie za kropką oraz rozeznać się w ogromnym chaosie (Chaos nie z tej ziemi). Na dzieci czeka też wykreślanka literkowa (Tajemny przekaz), zabawa z pamięcią, nowy plakat, Inwazja kosmicznych porywaczy psów, lekcja rysunku, labirynt z dinozaurami oraz nowy konkurs z fantastycznymi nagrodami.

Dodatkowo dzieci mogą się bawić bez końca dołączonymi do magazynu zabawkami. W numerze 3 straszniefajne prezenty, w tym, tj. kameleon, skrzynia ze skarbami, strasznie fajne stworki lub niesamowite emotikonki, a także dodatkowe niespodzianki, które dzieci uwielbiają. W naszym magazynie odkryliśmy zielonego kameleona, który bardzo przypadł do gustu naszemu małemu Maksiowi. Na dzieci czekają także niespodzianki. U nas były to straszniefajne stworki, idealne do wykorzystania jako pionki do gry. Chociaż magazyn przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, także wiele maluchów uwielbia duchy, potwory i sympatycznego Scooby’ego.

Magazyn 44 Cats 3/2021 (sierpień-październik)

44 Koty to włoski serial animowany dla dzieci emitowany na całym świecie na kanałach Nickelodeon. Serial opowiada o przygodach czterech kociąt, które tworzą grupę muzyczną o nazwie Buffycats. W skład zespołu wchodzą: pręgowany kot Lampo, który jest ich gitarzystą i wokalistą, Milady, Pilou i Klopsik. W polskiej wersji bajki, o zespole muzycznym mówi się też Arcykotki. Rozśpiewani przyjaciele codziennie przeżywają futrzastyczne przygody. Serial opowiada o niezwykłej przyjaźni wśród kotów i ogromnej empatii do każdego mieszkańca miasteczka. Jest też pełen muzyki, bowiem w każdym odcinku koty prezentują swoje umiejętności wokalno-taneczne, stąd momentami ma się wrażenie, że bajka jest musicalem. Arcykotki przeżywają różne przygody, ale ich rola sprowadza się głównie do pomocy przyjaciołom, którzy są w potrzebie. W każdym odcinku koty wypełniają swoją misję wzorowo, a ich sukcesem jest silna grupa, pełna zrozumienia, empatii i wzajemnej pomocy. To bajka pełna miłości i zrozumienia, w której przyjaźń jest najważniejsza.

Magazyn  44 Koty Media Service Zawada powstał na podstawie serialu, który podbija serca dzieci na całym świecie. Rezolutne koty podejmują ważne tematy, takie jak: akceptacja odmienność, tolerancja, solidarność i przyjaźń. Wiedzą też, jak ważna jest rozrywka, więc poprzez muzykę i zabawę w lekki i przyjemny sposób przemycają treści edukacyjne. W magazynie dzieci znajdą mnóstwo kreatywnych łamigłówek oraz konkurs z nagrodami. Do każdego wydania, dołączony jest wyjątkowy prezent ze świata sympatycznych kociaków. Poznaj czwórkę najsłodszych i najbardziej rozśpiewanych kotów w okolicy. Zajrzyj do magazynu Media Service Zawada i rzuć się w wir przygód i ciekawych zadań.

Megazestaw 44 Koty to nauka przez zabawę czyli magazyny archiwalne z Arcykotkami. Przyjaciele nieustannie przeżywają przygody i dzięki swojemu kociemu instynktowi rozwiązują wielkie i małe tajemnice. Wraz z magazynami razem z kotkami zgadujemy kto zamieszkał w ogrodzie, gdzie podział się Bongo, kto zabrał złote trofeum pana LaPalette’a, czy gdzie zniknęło jajko Robin. Dzieci będą mogły połączyć takie same jajka i policzyć ile jajek pozostało bez pary, przeczytać historyjkę Zaginiony Kwiat, w której Arcykotki rozwiązują zagadkę zaginionej pomarańczowej gerbery Fleur, a także pomóc Lampo odnaleźć motyle, które ukryły się na stronach opowieści oraz zgadnąć czego nie będzie w cyrku Mlekota i Czekota. Inne zadania, które czekają na dzieci to wskazanie kolorów kwiatów, pokolorowanie ogromnego plakatu, odpowiadanie na pytania związane z historyjką, łaczenie kotków z ich opisami, odnalezienie cienia detektyw Pilou, a także znalezienie różnic między obrazkami. Dzieci poznają kotka samotnika o imieniu Gazek, mogą także kolorować rysunki, wypełnić quiz wiedzy na temat dni, miesięcy i pór roku, odkryć kocie sekrety, przygotować kociastyczne etykietki na zeszyty oraz plan lekcji.

Megazestaw to także prezenty niespodzianki oraz kociastyczna, tajemnicza otwierana kula z 2 prezentami. Nasze maluchy odkryły mikrofon oraz telefon komórkowy, a także mini niespodzianki zamknięte w ślicznej kociastycznej kuli. W naszym megazestawie znalazły się także bajki DVD z przygodami niesamowitych kociaków.

L.O.L. Surprise! 2/2022 (sierpień-październik)

L.O.L. Surprise! to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabawek dla dziewczynek w postaci kolekcjonerskich laleczek ukrytych w kulach. Laleczki skradły serca nie tylko dziewczynek, ale i ich rodziców. Ich największą atrakcją jest to, że nie do końca wiadomo, co znajduje się w każdej kuli, co jeszcze bardziej rozbudza dziecięcą ciekawość i gwarantuje dobrą zabawę.

L.O.L. Surprise! to już jednak nie tylko zabawka, ale także jeden z ważniejszych elementów popkultury, a co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. Kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach, pościeli czy innych zabawkach. Dzisiaj L.O.L. Surprise! to już pewien element modnego stylu, który dobrze się nosi, i z którym warto się pokazać. Dla fanek laleczek Media Service Zawada wydaje kolorowy magazyn oraz różnorodne, ciekawe i dziewczęco zakręcone książeczki aktywizujące.

W najnowszym numerze L.O.L. Surprise! dzieci będą mogły poznać urodzoną na scenie Lady Diva i lśnić jak gwiazda oraz znaleźć drogę do tronu (Gra o tron). Gazetka to także czas na zabawę z licznymi zadaniami i łamigłówkami. Na dzieci czeka wyszukiwanka graffiti, test o preferowanym stylu podróży, układanie własnej historyjki (Co za story), zabawy pt. Styl, cukierki i balony, quiz o ulubionym miejscu zamieszkania (Przedmieścia czy Centrum), odkrywanie postaci, projektowanie własnego graffiti czy gra z kasetami magnetofonowymi (Memory Remix). Inne zadania to również: kolorowanki według własnego uznania czy zestaw zadań na każdy dzień tygodnia w stylu O.M.G. Na dzieci czeka też fantastyczny kolorowy plakat i konkurs z nagrodami. Do magazynu dołączony jest także superprezent: stylowa nerka na bioderka idealna do przechowywania skarbów i potrzebnych drobiazgów.

Książeczki z serii Psi Patrol

Psi Patrol to animowany serial o dziesięcioletnim Ryderze oraz sześciu małych pieskach, którzy zajmują się ratowaniem miasta i jego mieszkańców z przeróżnych tarapatów. Cechuje je ogromna odwaga i złote serce, a żadna praca nie jest niemożliwa czy niewykonalna. Dzielna drużyna szczeniąt, składająca się z Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy i Skyeuczy dzieci umiejętności współpracy, empatii i zrozumienia. Czworonożni przyjaciele nigdy się nie nudzą, a na dodatek pomogą każdemu, kto tego potrzebuje. Psi Patrol to jednak już nie tylko bajka, ale element dziecięcego świata, bowiem szczeniaki z powodzeniem wkroczyły do mody, książeczek, artykułów szkolnych i papierniczych oraz na półki z zabawkami. Dzisiaj niemal każdy przedszkolak zna wspaniałą psią drużynę i uwielbia się z nimi bawić.

Książeczki Psi Patrol Media Service Zawada to ciekawe i kolorowe publikacje opowiadające o przygodach kultowych bohaterów. Znajdziemy tu bajeczki, opowiadania, książeczki edukacyjne z ruchomymi elementami, a także kolorowanki, naklejanki, labirynty, zdrapki i puzzle. To jednak nie wszystko, bo w świecie Psiego Patrolu znajdują się też rozmaite gadżety i zabawki, czyli wszystko co nasze dzieci lubią najbardziej. Oferta jest niezwykle bogata, a publikacje fantastyczne i dopasowane do dzieci w różnym wieku.

Tik-Tak. Czas na zabawę to jedna z serii książek z zegarem. Tik-Tak to idealna propozycja dla najmłodszych. Dzięki zabawom z ulubionymi bohaterami dziecko może ustawiać kolorowe wskazówki tak, żeby wskazywały odpowiednie godziny i minuty oraz uczy się zasad odmierzania czasu. Najmłodsi czytelnicy wielokrotnie mogą ustawić wskazówki oraz odczytywać godziny w towarzystwie ulubionych bohaterów bajek. Wyjątkowa szata graficzna i ruchome wskazówki sprawiają, że ta książka to idealny pomysł na prezent dla każdego przedszkolaka. Książka pozwoli dzieciom nauczyć się odczytywania czasu na zegarze.

Zabawa w kolorowanie wspomaga rozwój intelektualny, który odbywa się na wielu płaszczyznach. Dzięki kolorowankom, dzieci angażują się w jedną czynność. Dążenie do celu, jakim jest dokładne i staranne wypełnienie kolorami pola, to z kolei nic innego jak ćwiczenie wytrwałości. Dodatkowo w dziecku rozwija się zmysł artystyczny, a pełne i estetyczne pokolorowanie obrazka pokazuje, że dziecko ma moc sprawczą, że potrafi coś zrobić, co ogromnie podnosi jego samoocenę i pozwala nabrać wiary w siebie. Edukacyjne znaczenie kolorowanek polega więc na tym, że zespala ono ze sobą procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju osobowości dziecka.

Książeczki od Media Service Zawada w uniwersum świata ulubionych bohaterów oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami.

Seria książeczek Odklejam. Przyklejam

Każdy rodzic o tym wie, że dzieci uwielbiają naklejać wszystko i wszędzie. Mają z tego mnóstwo frajdy, a dorośli potem zmartwienie, gdy trzeba doczyścić ściany, meble i okna. Ale jedno z drugim da się pogodzić. Kolekcja książek Odklejam. Przyklejam od Media Service Zawada to wciągające opowiadania oraz naklejki wielokrotnego użytku. Można uzupełnić nimi tekst opowieści, bawić się nimi w różnych konfiguracjach, odklejać i przyklejać do woli. Niby nic szczególnego, a jednak dzieci potrafią bardzo długo bawić się naklejkami.

Używanie naklejek to świetny sposób na ćwiczenie umiejętności łapania i ćwiczenie paluszków, podobnie jak zbieranie małych koralików, sznurków lub igieł do szycia. Odklejanie od małego lepkiego obrazu wymaga dobrego uchwytu paluszkami, aby wyciągnąć krawędź naklejki. Dwustronna koordynacja ręczna to podstawowa umiejętność dla wielu zadań funkcjonalnych. Odklejanie to także działania wymagające dwustronnej koordynacji rąk. Książeczki z naklejkami dają nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni. Dzieci uwielbiają wyklejać, tworzyć historie obrazkowe i angażować się w zadania, które wymagają pomysłowości i inteligencji. Jeżeli intelektualny rozwój dziecka jest dla ciebie priorytetem, na pewno docenisz edukacyjne serie książeczek naklejkowych od Media Service Zawada.

Standardowe naklejki jednokrotnego użytku nie są praktyczne i szybko się niszczą lub zostawiają klejące, nieestetyczne ślady na powierzchni kartki. Rozwiązaniem tego problemu są książki z naklejkami pozwalające na wielokrotne przyklejanie nalepek.  Kolorowe, pięknie zaprojektowane naklejki stanowią inspirację do tworzenia obrazkowych historii i rozwijają w dziecku artystyczne pasje. To idealne połączenie książki i decoupage’u. Czytanie i tworzenie historii to sama przyjemność. Aby w pełni wykorzystać dydaktyczny potencjał książeczek, warto urozmaicić domową biblioteczkę pozycjami z ulubionymi bohaterami z dziecięcych bajek.

Do czytania, oglądania, poznawania świata i wspólnej zabawy

– polecamy książeczki Media Service Zawada

Polecamy również:

Edukacja z książeczkami Media Service Zawada

Pokoloruj Świat! z Media Service Zawada

Zeszyty edukacyjne Wiem i ja – nauka z Media Service Zawada

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?