Zeszyty edukacyjne Wiem i ja – nauka z Media Service Zawada

21 kwietnia 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dziecko rozwija się cały czas i powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Naszym zdaniem jako rodziców jest dostarczyć inspiracji i materiałów, które pomogą dziecku rozwijać różne umiejętności. Dobre książeczki dla dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Przedstawiamy nową serię zeszytów edukacyjnych Wiem i ja od Media Service Zawada.

 

Książki dla małych dzieci to publikacje niezwykłe. Korzyści z oglądania i czytania jest wiele – w każdym wieku dziecka. Książeczki dla dzieci pełnią wiele funkcji: uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają miłość do książek, uczą wielu czynności, pozwalają poznawać świat i słownictwo, rozwijają mózg, wyobraźnię i wrażliwość. Seria Wiem i ja to książki edukacyjne, dzięki którym dziecko przyswaja w atrakcyjny sposób kolejne ciekawe zagadnienia adekwatne do wieku. Z nową serią Wiem i ja od Media Service Zawada maluszek odkrywa świat liczb i liter. Poznaje kształty, cyfry i litery oraz wspaniałą zabawę w rysowanie i zgadywanie.

 

Aby zachęcić dziecko do książek, co w przyszłości zaowocuje bujną wyobraźnią i kreatywnością, warto proponować mu coraz to nowsze tytuły, które zwrócą jego uwagę. Dobra książka dla małego dziecka to taka, która nie tylko jest atrakcyjna dla malucha i wzbudza jego ciekawość, ale i potrafi skupić uwagę i zająć czas. Seria Wiem i ja zachęca do zabawy w świecie cyfr i liter. Kolorowe ilustracje i sympatyczni bohaterowie pomagają i zachęcają do wspólnej zabawy.

Jak pokazać dziecku niezwykłą różnorodność świata? Jak uczyć przez zabawę? Najlepiej poprzez książeczki. Seria Wiem i ja to książki wspomagające rozwój i polecane przez ekspertów. To wartościowa edukacja dla dzieci przedszkolnych, którą docenią nawet najbardziej wymagający rodzice. To książki przygotowane we współpracy z konsultantem wychowania przedszkolnego.

 

W jak wiedza – uczymy pisać i liczyć

I jak inteligencja – pobudzamy do myślenia

E jak emocje – pomagamy je zrozumieć

M jak motoryka – dbamy o rozwój zdolności manualnych

 

Dla młodszych dzieci Media Service Zawada proponuje fantastyczną serię książeczek edukacyjnych Wiem i ja: Liczę i piszę przeznaczoną dla dzieci od 3 do 6 lat. To nauka w towarzystwie kolorowych ilustracji i zmazywalnego pisaka czyli fantastyczna przygoda dla każdego przedszkolaka. Książeczki uczą na wesoło i przybliżają dziecku odpowiednie do jego wieku zagadnienia: cyferki, kolory, kształty i liczby. Starannie dobrane ćwiczenia wspierają rozwój dziecka i zapewniają satysfakcję z wykonanych zadań. Warto sięgać po książeczki z ćwiczeniami oraz różnego typu zabawy z literkami i cyframi oraz szlaczkami w postaci zadań do zmazywania. Tego typu książeczki pomogą dziecku rozwinąć różne ważne umiejętności. Znajomość cyfr, sylab i liter na wczesnym etapie życia ułatwia komunikację i poszerza perspektywę dziecka, co korzystnie wpływa na jego dalszy rozwój. Rekomendujemy, wszystkim przedszkolakom.

Seria  Wiem i ja: Liczę i piszę to doskonała zabawa, podczas której przedszkolak ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi, odpowiednimi dla swojego wieku. Ścieralne strony oraz dołączony do książki mazak sprawiają, że dziecko może wielokrotnie rozwiązywać ulubione zadania, dzięki czemu ma możliwość doskonalenia sprawności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Rysując szlaczki dziecko przygotowuje się do nauki pisania, a jednocześnie rozwija spostrzegawczość i uczy się logicznego myślenia. Wykorzystanie ich jako jednego z elementów zabaw edukacyjnych może ułatwić późniejsze pisanie literek, choćby dzięki oswojeniu z samym rysowaniem po śladzie. Rysowanie szlaczków ma wpływ nie tylko na płynność ruchu i dynamikę pisania, ale również na koordynację wzrokowo-ruchową (ręka-oko), odwzorowywanie oraz mieszczenie się w wyznaczonych granicach (liniach). Szlaczki to dla dzieci forma kreatywnej zabawy.

Kluczem do nauki małych dzieci, są częste i krótkie treningi. Ćwiczymy, gdy dziecko jest wypoczęte, najedzone, w dobrym humorze. Proste i zabawne, a także bogato ilustrowane książeczki Media Service Zawada  pomogą nie tylko w nauce czytania i pisania, ale będą też wspaniałą rozrywką dla dzieci.

 

Pisanie i liczenie to jedna z najprzydatniejszych umiejętności w życiu człowieka. Ważne, aby już na samym początku nie zniechęcić dziecka, a wręcz przeciwnie – pokazać mu, że czynność ta może być prawdziwą przyjemnością. Książki przeznaczone do nauki pisania i liczenia powinny być łatwe do zrozumienia dla malucha, a zarazem pobudzające i rozwijające jego wyobraźnię. Jeśli nasza pociecha nie jest w ogóle zainteresowana literkami, można spróbować ją delikatnie zachęcić pokazując elementarzowe książeczki z literkami. Codzienne wspólne czytanie bajek też znakomicie wpływa na rozbudzenie zainteresowania dziecka światem liter. 

Barwna i urocza książeczka Wiem i ja. Na start: Kolory i kształty w przyjazny sposób zachęci do ćwiczeń i wprawi rączkę do pięknego, poprawnego pisania. Wesołe rysunki i wzorkowo-obrazkowe zabawy mogą być jednocześnie wspaniałą atrakcją i miłą rozgrzewką. Zadania są dostosowane do możliwości najmłodszych dzieci, dzięki czemu wiadomo, że nie będą dla nich zbyt trudne. Ta książeczka nie tylko pomoże maluchowi poznać kształty i kolory, ale też przyniesie mu dużo radości. Zeszyt Kolory i kształty zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się także poprawnie trzymać ołówek, a również ćwiczy cierpliwość i dokładność.

 

Książeczki warto dobierać do wieku dziecka oraz tak, by były dla malucha interesujące. Media Service Zawada wydaje książeczki dla dzieci w różnym wieku, w tym także dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Książki do nauki pisania i liczenia sprawią, że obowiązek stanie się przyjemnością, a żadne literki ani cyferki nie będą trudne. Na początku trudno opanować kształty liter i cyfr, dlatego w książeczkach Wiem i ja ćwiczenia zaczynają się od rysowania po śladzie. Ułożenie kolejnych zadań pomaga dzieciom poznawać alfabet oraz liczyć i przyporządkowywać wynikom odpowiednie cyfry. Dorysowywanie brakujących elementów na obrazkach oraz rysowanie szlaczków doskonali precyzję i umiejętności manualne potrzebne by zacząć pisać.

Książeczki z serii Wiem i ja Na start doskonała pozycja do nauki i utrwalania pisania liter alfabetu i cyferek. To także dobra pomoc edukacyjna dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Kreślenie literek oraz cyfr i rozwiązywanie ciekawych zadań to doskonałe ćwiczenia, które przygotowują do obowiązków szkolnych. Przy każdej cyferce zamieszczono rysunek biedronek pokazujący na przykładzie, „ile to jest”, oraz proste zadania pozwalające utrwalić daną cyferkę, polegające na liczeniu, uzupełnianiu i dorysowywaniu elementów i wpisywaniu właściwych cyferek.

 

Seria książeczek edukacyjnych Wiem i ja może być fantastyczną pomocą naukową, zabawą i jednocześnie ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Dziecko także powinno mieć możliwość wyboru interesujących go książek, w tym ulubionych bohaterów. Niczego nie możemy mu narzucać, bo w ten sposób możemy je do nauki jedynie zrazić. Media Service Zawada to jednak książki, w których można się zakochać, a seria Wiem i ja jest po prostu fantastyczna.

 

Do czytania, oglądania, poznawania świata i wspólnej zabawy

– polecamy książeczki z serii Wiem i ja Media Service Zawada

 

Polecamy również:

Wiem i ja – nowa seria książeczek edukacyjnych

Kreatywne pomysły na zabawę z Media Service Zawada

Moc zabawy z Psim Patrolem – książeczki dla dzieci

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.