Wiza do Indii – wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

26 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możliwość wjazdu do Indii uwarunkowana jest posiadaniem wizy. Dokumentu wymaga się od obywateli wszystkich krajów. Najczęściej wydawanym rodzajem wizy do Indii jest wiza turystyczna, pozwalająca na jednorazowy wjazd do kraju. Wydawana jest już w Indiach (na lotnisku) na podstawie otrzymanej w kraju wylotu promesy wizowej. Dokument jest kluczowy i umożliwia pobyt na terenie Indii. Warto zatem dokładnie zapoznać się z warunkami wydania wizy, sposobem wnioskowania o nią, a także dowiedzieć się, czym jest pośrednictwo wizowe.

1. Wizy do Indii – kiedy złożyć wniosek?
2. Serwis konsularny – praktyczne wsparcie w procesie wnioskowania o wizę
3. Wizy do Indii – wymagane dokumenty

Wizy do Indii – kiedy złożyć wniosek?

Jedną z ważniejszych kwestii jest data złożenia wniosku o wydanie wizy do Indii. Czas oczekiwania na wizę nie ma sztywnych ram – mogą to być około 3-4 tygodnie w przypadku wiz turystycznych i biznesowych. Czas ten ulega wydłużeniu w przypadku innych rodzajów wiz (np. pracowniczych). Najwcześniej można wnioskować o wizę na dwa miesiące przed planowaną podróżą. Najlepiej zatem rozpocząć procedurę na około miesiąc wcześniej. Termin ważności wizy rozpoczyna bieg od momentu jej wydania (jest ważna rok), ostatni dzień ważności to najpóźniejszy możliwy moment na opuszczenie Indii. Warto wiedzieć, że w procesie wydania wizy może pośredniczyć serwis konsularny – w tym celu należałoby zasięgnąć dokładnych informacji: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-indii/.

Serwis konsularny – praktyczne wsparcie w procesie wnioskowania o wizę

Aby mieć pewność, że wniosek zostanie poprawnie złożony i umożliwi nam bezproblemowe otrzymanie wizy, wystarczy dostarczyć serwisowi konsularnemu komplet dokumentów (osobiście lub za pośrednictwem kuriera). Warto skorzystać z platformy https://www.serwiskonsularny.pl/ – po konsultacji telefonicznej lub e-mailowej rozpoczyna się cały proces wnioskowania o wizę do Indii. Zadaniem wnioskodawcy jest tylko dostarczenie dokumentów serwisowi konsularnemu, który zajmie się poszczególnymi etapami procesu i zapewni bezproblemowe uzyskanie wizy. Odbiór gotowych dokumentów jest równie prosty; można otrzymać je osobiście lub wybrać opcję dostarczenia przez kuriera.

Wizy do Indii – wymagane dokumenty

Do wniosku o wydanie promesy wizowej niezbędne jest dołączenie dokumentów, takich jak:

• paszport (ważny minimum rok od daty złożenia wniosku),
• zdjęcie do wniosku wizowego (tzw. biometryczne – kolorowe, twarzą na wprost, z odsłoniętym obojgiem uszu),
• wypełniony wniosek.

Prawidłowo złożony wniosek skutkuje wydaniem promesy wizowej, którą należy mieć przy sobie w czasie wylądowania w Indiach. Właściwa wiza do Indii zostanie wydana i wklejona do paszportu już na terenie docelowego kraju, na lotnisku.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...