Dlaczego warto odwiedzić Rzeszów?

27 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Do niedawna Rzeszów kojarzył się wielu ludziom z ogromnym bezrobociem i socrealistycznym budownictwem. Jednak z roku na rok to miasto się zmienia. Turyści również zaczynają spoglądać na nie przychylniejszym okiem i coraz liczniej przybywają do stolicy województwa podkarpackiego.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Atrakcji w tym mieście jest bardzo dużo i nie sposób wszystkie opisać. Dlatego postanowiliśmy wybrać kilka z nich. Miejcie na uwadze jednak to, że jest to jedynie niewielki ułamek tego, co oferuje Rzeszów. Dlatego zanim się tutaj wybierzecie starannie przestudiujcie różne przewodniki.

Rynek Starego Miasta

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od Rynku Starego Miasta, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać Ratusz, z którego co godzinę rozbrzmiewa hejnał rzeszowski. Rzeszowski Rynek otoczony jest dookoła kamienicami z drugiej połowy XIX wieku. Sam Rynek to miejsce tętniące życiem – na każdym kroku spotkamy tutaj różnego rodzaju lokale, gdzie można usiąść, napić się kawy lub piwa oraz zjeść coś dobrego. Jeżeli chodzi o Rzeszów restauracje są w głównej mierze zlokalizowane właśnie w ścisłym centrum, co jest chyba zrozumiałe, gdyż właśnie w tym rejonie przebywa najwięcej osób.

Podziemna Trasa Turystyczna

Kiedy obejdziemy Rynek dookoła powinniśmy się udać do Podziemnej Trasy Turystycznej – Rzeszowskie Piwnice. Jest to niesamowita okazja, żeby poznać miasto z zupełnie innej perspektywy. Przebiega tuż pod płytą Rynku i kryje w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Zwiedzanie trwa około 50 minut i odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej znajduje się tuż przy Ratuszu.

Muzeum Dobranocek

Kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć jest niewątpliwie Muzeum Dobranocek i to niekoniecznie tylko wtedy, gdy przyjechaliśmy do Rzeszowa z dziećmi. Można tam zobaczyć kultowych bohaterów takich bajek jak: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały Pingwin Pik-Pok”, „Maurycy i Hawranek”, „Trzy Misie” i wielu innych. Świetnie będą się tutaj bawiły zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy wychowali się na tych bajkach.

Rzeszowska Fontanna Multimedialna

Kolejnym punktem na naszej trasie powinna być Rzeszowska Fontanna Multimedialna. Jest ona zlokalizowana nieopodal letniego pałacu Lubomirskich. Fontanna ta, to niezwykłe połączenie światła, wody i dźwięku. W sobotnie wiosenne i letnie wieczory odbywają się tutaj pokazy specjalne, które cieszą się największą popularnością.

Gdzie zjeść w Rzeszowie?

Spacerowanie, zwłaszcza na świeżym powietrzu, wzmaga apetyt. Miłośnicy dobrego jedzenia nie będą zawiedzeni. Rzeszów ma w swojej ofercie mnóstwo barów i restauracji. Tak jak wspominaliśmy większość z nich zlokalizowana jest w okolicach Rynku i oferuje swoim Klientom dania kuchni z różnych stron świata. Dlatego też w zależności od tego na co mamy w danej chwili ochotę, na pewno znajdziemy coś dla siebie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...