Witamina C na odchudzanie – skuteczny spalacz tłuszczu

28 lutego 2018, dodał: patrycjadeja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy wiecie, że witamina C skutecznie wspomaga odchudzanie, ponadto uczestniczy w spalaniu tłuszczu. Nie oznacza to jednak, że chcąc schudnąć jesteście zmuszone zajadać się cytryną. Znamy owoce i warzywa, które zawierają znacznie więcej witaminy C aniżeli kwaśna cytryna.

Jak witamina C walczy z otyłością ?

– witamina C inaczej zwana kwasem askorbinowym jest pomocna w walce zalegającą tkanką tłuszczową umiejscowioną w udach, brzuchu i pośladkach

– witamina C utrzymana na odpowiednio wysokim poziomie nie dopuszcza do tworzenia się zapasów tkanki tłuszczowej. Kwas askorbinowy w dużym stężeniu blokuje receptory wysyłające sygnał do wątroby o konieczności produkowania tkanki tłuszczowej. Proces ten zachodzi jedynie u osób regularnie przyjmujących zalecane dawki witaminy C.

– Kwas askorbinowy w połączeniu z żelazem zwiększa produkcję karnityny transportującej tłuszcz do komórek przetwarzających go na energię.

– podobno osoby regularnie przyjmujące witaminę C znacznie szybciej spalają tłuszcz podczas treningu niż Ci, u których poziom kwasu askorbinowego jest na poziomie minimalnym, lub cierpią na jego niedobór.

Witamina C to nie tylko kapsułki i cytryna

odchudzające owoce

                                                         koktajle owocowe z witaminą C

Witamina C dobrze przyswajalna znajduje się w większości owoców i warzyw. Jej prawdziwym bogactwem jest czarna porzeczka, która UWAGA zawiera więcej witaminy C niż pokaźnych rozmiarów cytryna i jest znacznie smaczniejsza. Kapusta zarówno surowa jak i kiszona to kolejna bardzo smaczna i łatwo dostępna „ kopalnia” kwasu askorbinowego, papryka która zawiera najwięcej cennej witaminy ze wszystkich warzyw, następnie zielona pietruszka, żurawina i aronia, a także dzika róża.

Odchudzanie z witaminą C w roli głównej

Pierwszym krokiem jest ustalenie pór 5 posiłków, które będziesz spożywać codziennie przez cały okres odchudzania. Następnie dwa posiłki np. drugie śniadanie i kolację uczyń prawdziwą ucztą dla organizmu. Na drugie śniadanie zrób sobie koktajl owocowy, lub owocowo warzywny, w którym znajdą się czarne porzeczki, żurawina, jabłko, jeden słodszy owoc który sprawi, że koktajl będzie smaczny, zdrowy i odchudzający.

Kolejna propozycja to jogurt naturalny z dodatkiem wymienionych owoców, możesz go zjeść łyżeczką delektując się każdym owocem, lub zmiksować i wypić. Kolacja niech będzie warzywną ucztą, w której nie zabraknie papryki, kapusty, natki pietruszki, a także innych warzyw.

Dieta odchudzająca nie musi być monotonna i męcząca

Większość owoców zawiera witaminę C w różnym stężeniu, jeśli jednak tylko jeden spośród tych występujących danego dnia w koktajlu, czy jogurcie będzie prawdziwą bombą askorbinową, a pozostałe poprawią walory smakowe nadal będziesz chudła. Im przyjemniejsza będzie twoja dieta, tym dłużej w niej wytrwasz.

Cytrusy takie jak mandarynki, pomarańcze, kiwi czy ananasy również są bogatym źródłem witaminy C, dlatego twoja askorbinowa kuracja nie musi być monotonna.

zobacz również:

Catering Dietering.com – opinia, dania i efekty stosowania diety pudełkowej

Oczyszczająca jednodniowa dieta cytrusowa

Dieta tygodniowa – efekty stosowania i jadłospis

Wszystkie Porady na Odchudzanie

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Witamina C na odchudzanie – skuteczny spalacz tłuszczu

  1. avatar Rusałka pisze:

    Nie wiem czy na odchudzanie, ale na pewno na wzmocnienie organizmu, odporności, zębów, zwalczanie wolnych rodników – odmładzanie. Oczywiście ja tu nie mówię o kwasie askorbowym który jest w 99% suplementów z wit C, ale o liposomalnej witaminie C z L’askorbinianem sodu w produkcie Ascolip który wchłania się całkowicie i długo pozostaje wewnątrz organizmu.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...