Światła północy – świat skandynawskich mitów, legend i baśni

5 lipca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Światła północy – 1 – W dolinie trolli

 

Światła północy. W dolinie trolli” to pierwszy tom przepięknej norweskiej sagi,w wydaniu komiksowym.

To przepięknie wydana, barwna i pełna magii opowieść inspirowana nordycką mitologią. Spotykamy tu trolle, jarl Wikingów, węża morskiego o imieniu Ormen, Niksy, Jotundalen oraz magiczne ważki, które wytwarzają pył, dzięki któremu można biegać po wodzie, jak również konia fiordzkiego, Lofoty i wiele innych. Naprawdę niezwykła i zachwycająca podróż nasycona klimatem świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Główną bohaterką opowieści jest Sonja, nastoletnia miła, otwarta na świat dziewczyna, która uwielbia tajemnice i opowieści. Na konnej przejażdżce ze Stjernie trafia na tajemnicze ślady, a nocą poznaje Espena, który poszukuje przypinki, a potem zaprasza dziewczynę do mitycznej krainy Jotuldalen. To właśnie tu rozpoczyna się największa przygoda życia naszej bohaterki,  walka o dobro i zło i przekonanie się, że nie zawsze to, co dziwne, musi być gorsze od tego, co znane…

 

Autorka bawi się znanymi motywami, otulając je klimatami magicznej Norwegii, jej kulturą i wierzeniami. Opowieść przepełniona jest baśniowymi istotami, mieszkańcami dzikiej puszczy, którzy przyjaźnią się z mówiącymi leśnymi zwierzętami rodem Disneyowskich bajek, tworząc barwną, wielogatunkową gromadę. Wszyscy żyją tu obok siebie pomimo różnic, bawią się, żartują, opiekują się sobą nawzajem, pomagają sobie i ratują z opresji. Przecudna, oryginalna opowieść fantasy, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tego typu historii. Urzeka baśniowością, kolorytem, bogactwem natury oraz różnorodnością istot – niesamowicie wykreowany mityczny, fascynujący świat

W komiksie dominuje przepiękna warstwa graficzna, samego tekstu jest tu stosunkowo mało, stąd książka może być dedykowana młodszym fanom komiksów i powieści graficznych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Ale rodzice czytający wspólnie z pociechami też nie powinni się nudzić. Poręczny format zeszytowy, idealnie mieści się do torby czy plecaka. Komiks jest przepiękny wizualnie i wartościowy emocjonalnie. Niezwykle klimatyczna opowieść, która urzeka pięknymi obrazami oraz pomysłem na fabułę. Na nas zrobił ogromne wrażenie, zachwycamy się i polecamy wszystkim miłośnikom nordyckiego klimatu i wartościowego komiksu.

Fantastyczna, skandynawska baśń, która jest preludium składającym obietnicę niesamowitych przygód, jakie będą na nas czekać w kolejnych tomach.

 

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.

 

Od Wydawcy

Bestsellerowa seria na rynku skandynawskim. Początek prawdziwej sagi o dalekiej Północy – gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! Pewnej nocy do domu uwielbiającej tajemnice i opowieści o dalekich stronach dziewczynki trafia dziwny gość. Zabiera Sonję do niebezpiecznej i niezwykłej krainy… Za sprawą magii bohaterka trafia do miejsca, które w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, ale nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu świateł Północy. Tak rozpoczyna się przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro. Komiks „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni.
Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka powieść graficzna.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...