Ryże BRITTA – opinia testerki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ryże BRITTA – opinia testerki

13 września 2012, dodał: lipstick
Artykuł zewnętrzny

Bardzo mi miło, że zostałam wybrana do testu ryży Britta. Dotąd znałam tylko ryż biały tej marki, więc z chęcią zapoznałam się z jakością innych odmian ryżu, dostępnych na rynku. Oto cały zestaw, który otrzymałam za pośrednictwem portalu Urodaizdrowie.pl:

Ryż jaśminowy: ma długie, śnieżnobiałe ziarna. Dzięki swojemu wyjątkowo delikatnemu zapachowi i smakowi został przeze mnie użyty jako składnik słodkiego deseru – wymieszany z twarożkiem,  śmietaną i cukrem, ozdobiony pokrojonymi cząstkami brzoskwini – bardzo przypadł do gustu moim dzieciom! Już planuję jego kolejne wersje, z innymi owocami jako dodatkiem. Dzięki niemu teraz mogę przemycić zdrowe owoce, do których wcześniej moje pociechy się nie garnęły…

Ryż brązowy: ma wiele właściwości zdrowotnych, ponieważ przy jego przygotowywaniu nie została usunięta warstwa przylegając do nasiona ani zarodek. Świetnie nadaje się do przyrządzenia papryki faszerowanej. Oto mój przepis: mieszamy ze sobą lekko podgotowany ryż brązowy, mięso mielone, pociętą na drobno zieloną natkę pietruszki, pociętą w kostkę paprykę czerwoną i żółtą, sól i pieprz ziołowy do smaku. Nadziewamy oczyszczone papryki pozbawione wierzchów i zapiekamy w piekarniku ok. 25-30 minut.

Ryż biały: dobrze smakuje z gulaszem wołowym oraz dodatkiem sałatki z rzodkiewki, pomidorów, czerwonej papryki, pora, selera i natki pietruszki. Po ugotowaniu nadal ma dość sypką konsystencję, nie skleja się, a jego delikatny smak jest dobrym dodatkiem do mięsa wołowego.

Ryż dziki: dobrze komponuje się z tradycyjnym daniem, jakim są gołąbki.  Wnosi nutę egzotyki do obiadu, który dotąd zwykle był podawany z ziemniakami.  Ma orzechowy smak, gotuje się trzy kwadranse. Dzięki niemu naprawdę doceniłam ryż nie tylko jako dodatek, konkurujący z ziemniakami czy makaronami, ale jako ważny składnik dania, zdrowy i pełny witamin i soli mineralnych.

Ryż parboiled: zaprezentowałam go z typowym leczo – jego delikatny smak i zapach doskonale tonuje pikantność tego dania, które zawsze robię z dużym dodatkiem cebuli – wtedy nabiera niepowtarzalnego, głębokiego smaku.

Mój test wypadł naprawdę smakowicie. Ryże okazały się wysokiej jakości, po ugotowaniu zachowywały odpowiednią formę, daleką od lepkiej brei, jaką nieraz widziałam w mojej kuchni gotując ryż. Polecam go z całego serca i dziękuję za możliwość jego przetestowania.

Testowała:

Aneta



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz