URODA I ZDROWIE

Porady FOREO na piękną skórę przez cały rok!

15 października 2019, dodał: Redakcja

 

Wahania hormonalne podczas cyklu menstruacyjnego mogą mieć duży wpływ na cerę.
W zależności od jego fazy, skóra może stawać się sucha lub narażona na trądzik i wypryski.
Wiodąca marka technologii beauty FOREO przedstawia porady pielęgnacyjne, które pozwolą zachować piękną skórę podczas całego cyklu.

Prawdopodobnie każda z kobiet doświadczyła niedoskonałości skóry, które mają podłoże hormonalne. W zależności od fazy 28-dniowego cyklu, skóra może się zmieniać: być tłusta i trądzikowa lub sucha. Bardzo ważne jest, by dostosować pielęgnację do jej aktualnego stanu. Pierwszym krokiem może być stworzenie własnego „cyklu pielęgnacji”. Poznaj zmienne potrzeby swojej cery, aby zaspokajać je na bieżąco i zachować świeżość i blask niezależnie od fazy, w której jest twój cykl.

PORADY FOREO DLA PIĘKNEJ CERY PRZEZ CAŁY CYKL

  1. Menstruacja (dni 1 – 5)

Podczas pierwszych dni okresu skóra najczęściej nie wygląda zbyt korzystnie i wtedy właśnie jest najbardziej narażona na zmiany trądzikowe. Nadmiar wydzielanego estrogenu sprzyja stanom

zapalnym, a dodatkowo wytwarzany testosteron zwiększa produkcję sebum. Aby o nią zadbać, najlepsze według FOREO będzie jej bardzo dokładne oczyszczanie – w razie potrzeby, nawet dwukrotne. Stosowanie szczoteczki do mycia twarzy Luny Mini 3 pozwala usunąć nawet 99.5% zanieczyszczeń i sebum podczas wieczornej pielęgnacji, a także delikatnie złuszczać martwy naskórek przy porannej rutynie.

  1. Faza folikularna (dni 5 – 15)

W połowie cyklu skóra ma skłonności do przesuszenia. Przez opadający poziom estrogenu może też stać się cienka i wrażliwa. W tym czasie należy skupić się na odpowiednim nawodnieniu organizmu i skóry, regularnym oczyszczaniu i piciu dużych ilości wody. Aby zapewnić cerze maksymalną pielęgnację, FOREO rekomenduje maseczki nawilżające, które nie tylko ją upiększą, ale pozwolą też odbudować naturalną barierę ochronną skóry. Zabieg FOREO z użyciem UFO – pierwszego na świecie inteligentnego urządzenia do maseczek do twarzy – będzie doskonałym rozwiązaniem. Aktywowana przez UFO zaawansowana maska H2Overdose jest sprawdzonym rozwiązaniem, które skutecznie nawilża suchą skórę.

  1. Faza lutealna (dni 15 – 28)*

Podczas ostatniego etapu cyklu skóra odzyskuje swój blask. Dzięki rosnącemu poziomowi estrogenu, poprawia się krążenie krwi, które ułatwia wchłanianie substancji aktywnych. To czas w „cyklu skóry”, gdy jest ona najbardziej podatna na regenerację. Specjalnie w tym celu marka FOREO stworzyła delikatny mus do mycia twarzy Micro-Foam Cleanser. Dzięki zawartości aminokwasów i witaminy E, wspiera system odpornościowy cery osłabiony wcześniejszymi fazami cyklu i poprawia metabolizm komórek. Kosmetyk ten będzie doskonałym wyborem, który jednocześnie dokładnie oczyści skórę, ale dostarczy wgłąb także cenne składniki odżywcze.

Cykl każdej kobiety jest inny. Najważniejsze jest, by poznać swoje ciało i odkryć zmieniające się potrzeby skóry. Podczas okresu cera przechodzi przez nadmierną produkcję sebum czy przesuszenie, w zależności od aktualnie wydzielanych hormonów. Znajomość swojego typu skóry i dopasowywanie pielęgnacji do jej potrzeb to sprawdzony sposób na piękny wygląd pełen blasku.

Aby dowiedzieć się więcej o produktach do pielęgnacji twarzy FOREO, wejdź na stronę www.foreo.com. Jeśli masz ochotę sprawdzić, jaki masz typ skóry, wykonaj wyjątkowy test online, który pozwoli dobrać idealnie dopasowane urządzenie FOREO.

Informacje dla dziennikarzy

*Przytoczone terminy faz cyklu są uogólnione i mogą różnić się u poszczególnych kobiet.

Ceny:

Szczoteczka LUNA Mini 3: 649 zł

Nawilżająca maska H2Overdose aktywowana przez UFO: 85 zł / 6 szt.

Delikatny mus do mycia twarzy Micro-Foam Cleanser: 199 zł / 100 ml, 44,90 zł / 20 ml

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...