Polecamy zimowe lektury dla dzieci od Wydawnictwa Olesiejuk!

29 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dzieciństwo to czas, w którym dzieci poznają świat – a najlepszym sposobem na to są książki! Kolorowe, pełne przygód i pozytywnych emocji – pomagają zrozumieć to, co wokół nas, uczą wrażliwości i rozwijają wyobraźnię. Czytajmy więc dzieciom jak najczęściej i uczmy je wybierać wartościowe lektury. Dziś prezentujemy Wam wspaniałe książeczki Wydawnictwa Olesiejuk, w których każde dziecko znajdzie mnóstwo zabawy i wiedzy, a bohaterowie znanych bajek umilą czas nie tylko w zimowe wieczory!

Świąteczne opowieści
Świąteczne opowieści książka

Opowieści bożonarodzeniowe zawsze cieszyły się wielką popularnością, wprowadzały dzieci w świat oczekiwania na rodzinne wieczory, cudowną choinkę i wymarzone prezenty.
Dzieci uwielbiają słuchać i czytać o tym, jak ich rówieśnicy spędzają Święta i jak Mikołaj ze swymi elfami przygotowuje niespodzianki.
Ta kolorowa, bajecznie ilustrowana książka dla dzieci zawiera 15 świątecznych historyjek, wśród których są adaptacje legend i baśni oraz nowe zabawne i pouczające opowiastki.
W serii ukazał się również tytuł „Przygody Mikołaja”

 

Czytanki naklejanki. Piękna i Bestia: Moc miłościPiękna i Bestia książka

„Piękna i Bestia: Moc miłości“ to bajecznie kolorowa opowiastka z naklejkami, wspaniały prezent nie tylko dla fana czy fanki animacji Disneya. Poznawanie przygód ulubionych filmowych bohaterów i zabawa naklejkami pozwolą dziecku aktywnie spędzić czas, ale też rozwijać wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

 

5-minutowe futrzaste bajeczki

5-minutowe futrzaste bajeczki książka
Dołącz do zwierzaków znanych z filmów Disneya i wraz z nimi dobrze się baw!

Spróbuj swoich sił w straży pożarnej razem z 101 dalmatyńczykami, zagraj w chowanego z Naną i dziećmi państwa Darlingów, wspólnie z Simbą poznaj sekrety Lwiej Ziemi.

Przeczytanie każdej opowiastki zajmuje pięć minut – w sam raz na lekturę przed snem!

 

Tygrysek odczuwa radość
Tygrysek odczuwa radość książka

Tygryska przepełnia radość. Okazuje ją w sposób spontaniczny, żywiołowy i nieokiełznany. Dając upust swojemu bujnemu temperamentowi, nie myśli o skutkach swego zachowania ani o tym, jak odbierają je inni. Po wybuchu radości przychodzi jednak refleksja – czy ta żywiołowość musi wiązać np. ze spadającymi z półki zabawkami albo guzem na głowie?

Poprzez przygody bohaterów ze Stumilowego Lasu książeczki z serii „Jak widzę świat” pokazują, w jak różny sposób można postrzegać i oswajać rzeczywistość.

Krótki wstęp psychologa dziecięcego, poprzedzający każdą z nich, podpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnej sztuce radzenia sobie z emocjami.

 

Królik już się nie złości
Królik już się nie złości książka

Królik jest pracowity, sumienny i zapobiegliwy, więc gdy coś mu się nie udaje bądź go zaskakuje, łatwo wpada w złość. Królik krzyczy, rzuca rzeczami, fuka coraz bardziej naburmuszony, coraz bardziej wściekły. Uporanie się z tymi emocjami to nie lada sztuka. Na szczęście ma przyjaciół, którzy pomagają mu zobaczyć, gdzie jest źródło złości, a tym samym poradzić sobie z poczuciem winy.

Poprzez przygody bohaterów ze Stumilowego Lasu książeczki z serii „Jak widzę świat” pokazują, w jak różny sposób można postrzegać i oswajać rzeczywistość.

Krótki wstęp psychologa dziecięcego, poprzedzający każdą z nich, podpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnym procesie radzenia sobie z emocjami.

 

Moje ulubione seriale z naklejkami. Jej Wysokość Zosia – Amulet i hymn

Moje ulubione seriale z naklejkami. Zosia
Zosia jest przeszczęśliwa! To właśnie ona wykona hymn Czarlandii podczas Festiwalu Zbiorów. Ale z jakiegoś powodu zamiast śpiewać, zaczyna kumkać jak żaba! Czyżby ktoś rzucił na nią zły czar?

Barwnie zilustrowana opowiastka z ulubionymi bohaterkami serialu „Jej Wysokość Zosia” zachwyci małych czytelników. Dodatkową atrakcją książki jest jej kształt – książka z rączką oraz dwie strony naklejek.

 

Moje ulubione seriale z naklejkami. Lwia Straż – Bunga Mądry

Moje ulubione seriale z naklejkami. Lwia Straż
W Lwiej Ziemi leje jak z cebra! Bunga, przyjaciel Kiona, wie, jak powstrzymać powódź: trzeba wybudować tamę! Dumny z pomysłu Bunga jest przekonany o swojej nieomylności i odtąd obsypuje inne zwierzęta radami, które nie zawsze są przemyślane. Na szczęście nad bezpieczeństwem mieszkańców królestwa czuwają Kion i Lwia Straż!

Barwnie zilustrowana opowiastka z ulubionymi bohaterami serialu „Lwia Straż” zachwyci małych czytelników. Dodatkową atrakcją książki jest jej kształt – książka z rączką  i dwie strony naklejek.

 

Klinika dla pluszaków. Myj zęby!
Klinika dla pluszaków książka

Dlaczego Besia, Rybcia i Stefan unikają uścisków dinozaura Brontka? Wszystko przez oddech z jego pyszczka…

Doktor Dosia, znana z serialu animowanego „Klinika dla pluszaków”, pomoże maluchom zrozumieć, jak ważne jest codzienne i poprawne mycie zębów.

Na końcu książki karta wstępu do klubu doktor Dośki!

Polecamy i zapraszamy do lektury wszystkie dzieci!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Wiele osób też potrzebuje wsparcia psychologa, zwłaszcza po ciężkiej chorobie.
Mieszanie podkładów
Ja mieszam podklady różnych marek i nic to nie przeszkadza w makijażu..
Travelist
Fajnie byłoby gdzieś wyskoczyć w lutym, muszę tam zajrzeć
Suknia ślubna - Warszawa
Ja lubię oryginalne kolory sukni ślubnych, biel to nuda.