Nie lubisz przepłacać za biżuterię? Stwórz własną!

28 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Biżuteria od zawsze kojarzy się z luksusem i jest to niewątpliwe ściśle związane z jej ceną. Ozdoby wykonane z rzadkich surowców, niekiedy potrafią kosztować naprawdę sporo. Z tego powodu, wraz z rozwojem kunsztu jubilerskiego, popularna stała się biżuteria wykonana samodzielnie w domu. Same możliwości jej wykonania ściśle zależą zarówno od naszych zdolności manualnych, surowców, jak i sumy pieniędzy, jaką jesteśmy w stanie na to przeznaczyć.

bizuteria

Dlaczego warto produkować własną biżuterię?

Najbardziej rzucającą się w oczy korzyścią płynącą z takiej decyzji, jest niewątpliwa oszczędność pieniędzy. Biżuteria wykonana z tych samych surowców, ale w domu potrafi być kilkukrotnie tańsza. Same półfabrykaty do wyrobu własnej biżuterii kupione z odpowiedniego źródła w niczym nie odbiegają od surowców, z których zostały wykonane ozdoby dostępne w sklepach.

Własna produkcja to także gwarancja unikalności – w wyborze projektu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Sam wybór półfabrykatów, które posłużą do zrobienia domowej biżuterii jest kluczowy. Nadmierne zaoszczędzanie na tym etapie może sprawić, że końcowy produkt będzie niskiej jakości, co bezpośrednio przełoży się na ich wygląd i jakość. Z tego powodu warto zaopatrywać się w materiały u sprawdzonych stałych dostawców.

Jak zacząć robić biżuterię?

W internecie dostępna jest szeroka oferta poradników i nagrań, pozwalających na opanowanie podstaw. To dobry sposób, a przede wszystkim darmowy i łatwo dostępny. Dla początkujących nadadzą się nawet te najbardziej podstawowe materiały, a wiele z nich można bez problemu znaleźć w domu.

Kursy z tworzenia biżuterii handmade

Jeśli uznamy, że to hobby nas pasjonuje, wówczas warto udać się na kurs dedykowany wyrabianiu własnej biżuterii. Pomoże nam to nauczyć się nowych metod i technik pod okiem doświadczonych osób. To także dobre miejsce na korygowanie własnych błędów, które mają swoje odbicie w naszej pracy i efekcie końcowym. Szkolenie nauczy nas również, które półfabrykaty do wyrobu własnej biżuterii są odpowiednie do określonego typu ozdób.

Sposób na zabawę z dzieckiem

Warto potraktować to jako np. zabawę dla dzieci. Tworzenie własnych ozdób, również u najmłodszych wyzwala duże pokłady kreatywności. W tym przypadku, materiałem do wyrobu własnej biżuterii może być tak naprawdę wszystko. Począwszy od makaronu czy masy solnej, skończywszy na plastikowych koralikach. To dobry sposób na spędzenie czasu z dziećmi, może także stanowić element rozrywkowy na urodzinach lub przyjęciach z okazji dnia dziecka.

Sprzyja to nie tylko budowaniu relacji ze swoim dzieckiem, ale także rozwija zdolności manualne najmłodszych. Dlatego warto zdecydować się na zrobienie domowej biżuterii razem. Nie wymaga to dużych nakładów finansowych, potrzeba jedynie odrobiny kreatywności i zaangażowania, które pozwoli na stworzenie niepowtarzalnych wspomnień.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki podkład wybrac do cery mieszan…
Matujący, żeby trzymał świecenie w ryzach
Makijaż do danego typu urody
Ja mam śniadą cerę, ciemne oczy i włosy więc tylko wyraziste kolory się sprawdzają
W jaki sposób używać rozświetlaczy?…
Umiarkowanie, żeby nie świecić się za bardzo...
Drukarka - jaka?
Brother - bardzo wydajna, mam ją już 8 lat