Najlepsza szczotka do włosów

4 września 2019, dodał: Redakcja

 

Wystający grzebień z tylnej kieszeni spodni w latach 80 świadczył o dbałości o wygląd i był nawet modny. Obecnie większość z nas zamieniła grzebień na szczotkę z korzyścią dla włosów. Na szczęście nosimy przyrządy do czesania w torebkach lub plecakach i nie straszymy już przechodniów.

 

Szczotka do włosów a ich rodzaj

Jaką szczotkę wybrać? Wszystko zależy od rodzaju włosów. Np. włosy kręcone lubią szczotki szerokie o rzadkich wypustkach. Cienkie lubią szczotki o gęstym włosiu. Wypustki szczotki powinny być silikonowe bądź z naturalnego włosia np. dzika. Szczotki plastikowe mogą powodować elektryzowanie się włosów.

Rodzaje szczotek ze względu na kształt

Najczęściej spotkamy się w sklepach ze szczotkami okrągłymi o różnej średnicy i szczotkami płaskimi. Te pierwsze służą do modelowania włosów i unoszenia ich u nasady. Płaskie są raczej do rozczesywania i ewentualnie delikatnego prostowania z wyciąganiem długich włosów. Są jeszcze mini szczotki bez rączki dopasowane do dłoni, które można nosić w torebce.

Jak czyścić szczotki i jak często je wymieniać

Szczotka do włosów z plastiku powinna być czyszczona przynajmniej raz w tygodniu. Na początek należy pozbyć się z niej zalegających włosów. Następnie szczotkę czyścimy roztworem wody, szamponu i sody oczyszczonej. Po dokładnym wyszorowaniu szczotki najlepiej jest wysuszyć ją za pomocą suszarki. Szczotki z naturalnego włosia powinny na początku zostać wyczesane z włosów, następnie umyte szamponem. Po wypłukaniu szczotki należy nałożyć na nią odżywkę do włosów na kilka minut, potem spłukać i wysuszyć.

Szczotkowanie włosów, robić czy nie?

Szczotkowanie włosów jest jak najbardziej wskazanym zabiegiem. Należy pamiętać, że włosy rozczesujemy dwa razy dziennie przez około dwie minuty. Kierunek czesania powinien przebiegać od szyi do czoła. Czynność tę należy wykonywać z głową pochyloną w dół, co poprawi krążenie w skórze głowy.

Odpowiednie szczotkowanie włosów jest czynnością równie ważną w pielęgnacji, jak mycie włosów, czy nakładanie odżywki. Tak jak starannie dobieramy kosmetyki, tak samo starannie powinniśmy dobrać szczotkę do naszego rodzaju włosów.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Szorty, spodenki - nosicie?
Ja najbardziej generalnie lubię jeszcze spodnie https://www.amazon.co.uk/Cross-P-493-Womens-Kendall/dp/B01736CQ5K są bardzo smukłe i ciekawe. Fajne...
plany zakupowe:D
Moje plany zakupowe to spodnie Judy z Cross Jeansu, a później jeśli wyjdzie...
kurtki skórzane
Ja miałam swego czasu bardzo fajną kurtkę skórzaną z Cross Jeansu zapinaną...
Galanteria skórzana
Z rzeczy skórzanych to mam tylko z lat młodości pamiątkową już nieco torebkę przywiezioną...