Kosmetyki z mocznikiem – jak działają i dlaczego warto je stosować w pielęgnacji stóp

29 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mocznik to jedna z najbardziej wszechstronnie działających substancji wykorzystywanych w kosmetyce, a jego stosowanie przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji skóry. Sprawdź, dlaczego formuły z mocznikiem stanowią MUST HAVE codziennej pielęgnacji stóp?

KOSMETYKI Z MOCZNIKIEM DO STÓP

Mocznik to naturalna substancja chemiczna powstająca w trakcie procesów metabolicznych w organizmie. Pomimo iż jest to produkt uboczny przemiany białek, jego prawidłowy poziom w organizmie ma zbawienny wpływ na skórę, pomagając w walce z wieloma jej problemami.

W przeciwieństwie do typowych substancji higroskopijnych, które wiążą cząsteczki wody, mocznik zatrzymuje ją w skórze poprzez ograniczanie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) oraz wpływ na strukturę białek, dzięki czemu finalnie naskórek staje się bardziej „szczelny”. Właściwości nawilżające nie są jednak jedynymi zaletami mocznika wykorzystywanymi w pielęgnacji skóry.

Co sprawia, że tak dobrze sprawdza się on w pielęgnacji suchej, nadmiernie przesuszonej, skłonnej do rogowacenia skóry stóp?

W stężeniu powyżej 10% mocznik doprowadza do rozerwania mostków dwusiarczkowych i wiązań wodorowych w keratynie. Do wolnych wiązań przyłączają się cząsteczki wody co wpływa na zmiękczenie naskórka, a także na zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej skóry, dzięki czemu pozostałe substancje aktywne łatwiej przenikają w głąb skóry. To jednak nie wszystko! Rozluźnienie połączeń keratynowych w warstwie rogowej, sprawia, że skóra zaczyna się złuszczać.

W przypadku nadmiernie zrogowaciałych i pękających pięt docenimy mocznik również za jego właściwości antyseptyczne oraz łagodzące stany zapalne w skórze i stymulujące regenerację naskórka.

krem z mocznikiem amaderm

Fot. Amaderm Krem regenerująco-złuszczający z 30% mocznikiem, cena: ok 18 zł, www.amaderm.pl

Zawarta w kremie mieszanka dobroczynnych składników: mocznika, pantenolu, kwasy mlekowego, allantoiny i masła z nasion kakaowca przynosi ratunek pękającej, zrogowaciałej i łuszczącej się skórze, regenerując ją, eliminując szorstkość, poprawiając jej poziom nawilżenia i nawodnienia, czyniąc ją miękką i gładką w dotyku. Preparat, dzięki wysokiej zawartości mocznika (w stężeniu 30%) idealnie złuszcza silnie zrogowaciały naskórek i bardzo dobrze się sprawdza w redukcji odcisków i modzeli.

Krem regenerująco-złuszczający ma bezpieczny skład – może być stosowany nawet u osób z bardzo wrażliwą i skłonną do alergii skórą, a także dzieci od 3 r.ż. Krem jest dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych.

Przy doborze preparatów do pielęgnacji stóp trzeba uwzględnić indywidualne potrzeby wynikające ze stanu skóry. Formuły z wyższym stężeniem mocznika doskonale sprawdzą się do suchej, bardzo suchej i przesuszonej skóry, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia, modzelami i pękającymi piętami.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......