Jaki catering będzie dla Ciebie idealny? Poznaj rodzaje i wybierz coś dla siebie!

2 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie odkryjemy Ameryki jeżeli stwierdzimy, że gotowanie nie jest pasją wielu osób, szczególne jeżeli wracamy do domu po ciężkim dniu w pracy. Bądźmy szczerzy, ostatnie o czym myślimy to gotowanie i stanie przy garach. Dlatego też, co w pełni zrozumiałe, bardzo dużą popularnością cieszy się aktualnie catering, który można zamówić szybko, a i cena wcale nie jest wysoka. Ale jaki rodzaj wybrać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć porównując różne rodzaje.

zupa dietetyczna

Catering dla sportowców i osób bardzo aktywnych

Dostępny jest catering dla sportowców, co oczywiście nie oznacza, że dedykowany jest tylko dla osób uprawiających zawodowo sport. Nic bardziej mylnego, wszak mogą go zamówić, a może wręcz powinny go zamówić także osoby bardzo aktywne bądź ciężko pracujące, co dotyczy głównie pracy fizycznej. Otóż catering dla sportowców ma większą ilość białka i jest bardziej kaloryczny, zatem sprawdzi się właśnie dla takich osób. Przez pewien czas catering mogą spożywać także osoby, które rozpoczęły treningi modelujące sylwetkę bądź chcą przytyć. Tutaj trzeba zauważyć, że catering dla sportowców jest odpowiednio zbilansowany, ale także bardzo smaczny i wcale nie oznacza, że będziecie musieli spożywać tony jedzenia wszak jest tak przygotowany, że posiłki są sycące, ale przy tym lekkie i maksymalnie smaczne.

Doskonały catering bez glutenu i laktozy

Bardzo dużą popularnością cieszy się też catering bez glutenu i laktozy, wszak moda na bycie gluten free czy na nie spożywanie laktozy jest promowana. Tutaj należy wiedzieć, że niejedzenie glutenu pozwala szybko schudnąć i dlatego tak wiele osób decyduje się na catering właśnie bez glutenu. Problem jest taki, że dla osób nieuczulonych na gluten jego niespożywanie może być bardzo niebezpieczne i przyczyniać się do dużych niedoborów. Podobnie rzecz wygląda w przypadku odstawienia laktozy. Zatem trzeba pamiętać, że taki catering bez laktozy i glutenu dedykowany jest dla osób mających nietolerancję, bo w przypadku pozostałych prowadzi do niedoborów. Oczywiście produkty bez glutenu polecane są także dla chorych na jelito drażliwe czy Hashimoto, choć w tym przypadku należy najpierw skonsultować się z lekarzem i nie podejmować decyzji samodzielnie, bo rzeczywiście może być to niebezpieczne.

Catering dla wegan i wegetarian – dlaczego warto

Często wybierany jest też catering wegański czy wegetariański, który oczywiście dedykowany jest osobom niespożywającym żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jest on smaczny i przy tym odpowiednio zbilansowany, a także bardzo lekkostrawny i niskokaloryczny, zatem polecany także dla osób, które chcą jeść zdrowo, a przy tym chcą stracić kilka nadprogramowych kilogramów. Tutaj trzeba zauważyć, że posiłki oparte o dużą ilość białka, ale roślinnego, a żelazo pozyskiwane jest choćby z roślin strączkowych. Zatem jeżeli chcecie dobrze jeść, a przy tym zgubić kilka kilogramów i nie martwić się o niedobory to ta opcja będzie dla Was wprost idealna.

Catering z rybą – gdy nie lubisz mięsa ptaków czy ssaków

Cóż jeżeli ciężko pracujecie fizycznie, często nawet po 12 godzin, to opcja jedzenia tylko produktów roślinnych wydaje się niezbyt dobrym wyborem. Ale wcale nie jest to prawda. Możecie zrezygnować z mięsa ssaków czy ptaków, a zamiast niego wybrać catering z rybami. Dedykowany jest on wszystkim, którzy nie lubią mięsa bądź też są semi wegetarianami. Ten rodzaj cateringu także jest właściwie zbilansowany, a przy tym lekkostrawny. Wielu dietetyków poleca go nawet dla osób z jelitem wrażliwym, gdyż wiele gatunków ryb jest lepiej tolerowanych niż mięso wieprzowe czy wołowe. Ale polecany jest też dla osób, które chcą zrezygnować całkowicie z mięsa, w tym przypadku taki catering może pełnić rolę przejściową. Wtedy następnym krokiem będzie już całkowita rezygnacja z mięsa, nawet ryb.

Warto zdrowo się odżywiać i trzeba zdrowo się odżywiać i wymówką nie może być nawet brak czasu. Wszak zawsze można zdecydować się na rozwiązania, które sprawią, że nie musicie gotować, ale możecie smacznie i zdrowo jeść, a takim rozwiązaniem jest catering, w końcu życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz