Jak znaleźć tanie wakacje?

21 maja 2018, dodał: aleksandraw
Artykuł zewnętrzny

Środek wiosny to moment, w którym często zaczynamy dopiero planować swoje wakacje. I nieważne czy stawiamy sobie sobie za cel wczasy w polskim nadmorskim kurorcie, na tatrzańskich szlakach, w którymś z europejskich miast czy w ciepłych krajach – zawsze warto zaplanować wakacje z głową i przy okazji w sposób, aby nasze finanse nie uległy wielkiemu uszczerbkowi. Jak wyszukać dobrą wakacyjną ofertę, której koszt nie okaże się przykrą niespodzianką dla portfela? Zobaczmy.

Jeżeli zagapiłaś się w okresie zimowym lub nie znalazłaś dotąd oferty wakacji, która wystarczająco by Cię zainteresowała – nic straconego! Jeżeli poświęcisz poszukiwaniom trochę czasu i uwagi z pewnością znajdziesz jeszcze ciekawe propozycje na spędzenie urlopu.

  • Tanie kierunki. Kuszą z pewnością miejsca, w których koszty utrzymania są niższe niż w popularnych kurortach. Albania, Rumunia czy Macedonia to tylko kilka z wakacyjnych propozycji miejsc, które nie tylko zachwycają krajobrazami, ale też nie oszałamiają wygórowanymi kosztami utrzymania.
  • Wyszukiwarka lotów. Możesz skorzystać z internetowych wyszukiwarek lotów, zawężając wyniki do wybranego terminu wakacji, jak i skorzystać z opcji wyszukiwania najtańszych lotów i według nich dobrać sobie termin. Sprawdź zarówno ogólnodostępne wyszukiwarki jak i wyszukiwarki na stronach przewoźników – bardzo często można spotkać na nich promocje, które mogą zainspirować do wybrania miejsca.

  • Couchsurfing. Couchsurfing to propozycja dla osób, które w podróży chcą posmakować życia miejscowych. Na portalu znaleźć można nocleg, często za symboliczną cenę bądź zupełnie za darmo. Opcja referencji pozwala nam w pewnym stopniu zidentyfikować, czy miejsce, w którym chcemy spędzić czas i osoba je oferująca są w porządku. Jest to dobry patent na zaoszczędzenie pieniędzy i poznanie ludzi na całym świecie.
  •  Wyszukiwarka ofert last minute. Jeżeli nie chcemy organizować sobie wycieczki samodzielnie, dobrym sposobem jest sprawdzenie ofert biur podróży, które często oferują wakacje dla spóźnialskich w atrakcyjnych cenach i na dobrych warunkach. Minusem tego rozwiązania jest bardzo duże znaczenie w szybkości podjęcia decyzji o tym czy chcemy wyjechać w dane miejsce czy nie – czasami oferty pojawiają się na kilka dni przed wyjazdem. Dla zdecydowanych jednak jest to nie lada gratka.

  • Portale poświęcone taniemu podróżowaniu. Portale o tanim podróżowaniu znacznie ułatwią planowanie wakacji. Działają nieco na zasadzie ofert last minute – decyzję o wakacjach trzeba podjąć dość szybko, w innym wypadku musimy liczyć się z tym, że ktoś inny „wykupi” nam daną ofertę- z taką różnicą, że czasem proponowane terminy są raczej odległe. Zaletą ofert publikowanych na tego typu stronach są często bardzo konkurencyjne ceny i duża swoboda w wyborze.

Podsumowując – jeśli chcemy zaoszczędzić na wakacjach, nie warto zdawać się wyłącznie na oferty z reklam czy najpopularniejsze kierunki. Opłaci się natomiast wziąć sprawy we własne ręce, wypróbować powyższe pomysły i… mieć radość z samego planowania!

zobacz również:

Co jedzą Niemcy? Podróż po kulinarnych szlakach

Spływy łodziami i kajakowe na Mazurach – Krutyń

Czy podróżować po Polsce?

Słoneczne wzgórza Toskanii – idealne miejsce na wakacje!

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz