Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy?

2 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Większość z nas wie, że fundamentem pięknej cery, bez niedoskonałości, przesuszenia czy nadmiaru sebum, jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy. Jego skuteczność, zawdzięcza się procesowi usunięcia martwych komórek naskórka, makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń, które nasza skóra wchłania ze środowiska.

oczyszczanie twarzy

Sposoby na oczyszczanie twarzy w domowych warunkach

Wśród sposobów na oczyszczenie skóry twarzy w warunkach domowych można wymienić:

  • metoda OCM, 
  • oczyszczanie żelem, pianką lub płynem micelarnym, 
  • peeling enzymatyczny lub maseczka, 
  • tonizowanie skóry twarzy.

Wiele z nas nadal zastanawia się jak oczyścić twarz. Warto pamiętać, że codzienne oczyszczanie sprawia, że pory skóry ulegają otwarciu, a skóra może swobodnie oddychać. Prawidłowe oczyszczanie rano i wieczorem, powinno być podstawą każdej pielęgnacji.

Jak oczyścić twarz w warunkach domowych?

Krok 1

Płyn micelarny to kosmetyk, który pomoże nam zmyć codzienny makijaż oraz oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń. Jego lekka konsystencja nie zapycha porów, a zawarte w nim micele przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń. Niezwykle ważne jest, aby na samym końcu przemyć twarz wodą i nie pozostawiać płynu micelarnego na skórze!

Krok 2

Metoda OCM w ostatnich latach zyskała na dużej popularności. Jest to skrót pochodzący z języka angielskiego, oznaczający Oil Cleansing Method, czyli olejowe oczyszczanie twarzy. Do jej wykonania niezbędny jest olejek, który skutecznie oczyści naszą twarzą.

Krok 3

Żel do mycia twarzy jest bardzo ważnym krokiem w oczyszczaniu. W całym rytuale oczyszczającym powinien wystąpić chociaż jeden kosmetyk, który musi być połączony z wodą. Sprzyja to pozbyciu się tłustej warstwy oraz dogłębnemu oczyszczeniu.

Krok 4

Peeling i maseczka to nieodzowny element w łazience każdej osoby, która dba o swoją skórę. Są to kosmetyki, które dogłębnie oczyszczają skórę. Ich działanie opiera się na właściwych składnikach. Może być to np. glinka lub kwasy. Maseczkę lub peeling warto stosować raz w tygodniu.

Krok 5

Tonik to kolejny kosmetyk, który jest niezbędny w całym procesie oczyszczania. Przywraca on skórze odpowiednie pH oraz bardzo dobrze przygotowuje ją do nałożenia kremu nawilżającego lub serum.

Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym

Oprócz codziennego oczyszczania w warunkach domowych warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów i wybrać się na profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy. Salon kosmetyczny w Łodzi – http://amaryllisclinic.pl/ – w swojej ofercie ma kilka skutecznych metod na piękną cerę. Warto zapoznać się z nimi, aby móc cieszyć się pięknym wyglądem!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz