Fit ballet i dance cardio czyli najmodniejsze trendy w fitnessie

23 stycznia 2017, dodał: niissley90
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, a także stres wpływają bardzo niekorzystnie nie tylko na psychikę, ale również na wygląd zewnętrzny, przez co jeszcze do niedawna wiele osób borykało się z nadwagą oraz różnego rodzaju chorobami cywilizacyjnymi.

Na szczęście trwająca od kilku sezonów moda na zdrowy tryb życia nie przemija, a coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się zajęcia fitness, dzięki którym można nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również poprawić wygląd sylwetki. Jakie zatem trendy w fitnessie będą obowiązywać na siłowniach i salach treningowych?

 

Fit ballet


Wprawdzie moda na fit ballet trwa już od jakiegoś czasu, jednak coraz większa liczba osób decyduje się na wzięcie udziału w tych niezwykle interesujących zajęciach. Fit ballet to połączenie kilku różnych technik, czyli pilatesu, jogi, stretchingu i barre au sol, jednak podstawę stanowi tutaj taniec klasyczny w uproszczonej wersji. Dzięki tym zajęciom można nie tylko wysmuklić sylwetkę, ale przede wszystkim oderwać się od codziennej rzeczywistości oraz odprężyć się po ciężkim dniu w pracy.

Dance cardio


Dance cardio to trening wytrzymałościowy z elementami tańca. Podczas takiego treningu można nie tylko spalić sporo kalorii, ale również wzmocnić serce. Poprzez dodanie takich ćwiczeń jak przysiady, wykroki oraz wyrzuty nóg taki trening jest dużo bardziej intensywny niż zumba czy dance aerobik.

Trening hybrydowy


Nazwa ta wydaje się dosyć tajemnicza, jednak trening hybrydowy to połączenie treningu siłowego oraz cardio. Ambasadorką tego treningu jest współpracująca z firmą Nike trenerka fitness Joslyn Thompson-Rule. Największą zaletą tego treningu jest fakt, iż ćwiczenia oraz ich intensywność dobierane są w taki sposób, aby jednocześnie spalać tkankę tłuszczową i budować tkankę mięśniową. Najważniejszymi zasadami treningu hybrydowego jest intensywny wysiłek, a także właściwa technika ćwiczeń, dlatego też osobom, które dopiero co stawiają swoje kroki na siłowni, trening ten nie jest niestety polecany.

Live streaming training (workout)


Zdecydowanym hitem zbliżającego się sezonu będzie live streaming training, czyli transmitowane na żywo ćwiczenia i treningi prowadzone przez różnych instruktorów praktycznie z całego świata. Zaletą takiego rozwiązania jest to, iż transmisje najczęściej dostępne są na różnych portalach społecznościowych, dzięki czemu można w nich uczestniczyć bez konieczności wychodzenia z domu.

Hot joga


Joga zyskała w Polsce popularność już jakiś czas temu, jednak jej najnowsza odmiana, czyli hot joga zaczyna dopiero co wkraczać do naszego kraju, choć na zachodzie przyciągnęła już prawdziwe tłumy wyznawców. Zajęcia z hot jogi przeprowadzane są w pomieszczeniu, w którym znajdują się specjalne lampy grzewcze, choć czasem zdarza się również zorganizowanie takich ćwiczeń w saunie. W trakcie takiego treningu mięśnie dużo łatwiej się rozluźniają, dzięki czemu rozciąganie jest dużo bardziej efektywne, jednak co najważniejsze, organizm w skuteczny sposób pozbywa się toksyn, poprawiając tym samym stan zdrowia oraz samopoczucie.

zobacz również:

  1. Zumba: na czym polega i co daje?
  2. Ćwiczenia Callanetics rzeźbiące sylwetkę!
  3. Joga – 8 pozycji sprzyjających uzyskaniu płaskiego brzucha
  4. Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup w domu

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...