Doczepiane włosy a sport: jak utrzymać je na głowie podczas ćwiczeń? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Doczepiane włosy a sport: jak utrzymać je na głowie podczas ćwiczeń?

27 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Doczepiane włosy to świetny sposób na uzyskanie wymarzonej długości i gęstości włosów. Sprawdzą się na co dzień i na wyjątkowe uroczystości, np. ślub. Wiele osób zastanawia się jednak, jak zabezpieczyć je podczas uprawiania sportu. Jak zadbać o doczepiane włosy podczas ćwiczeń?

doczepiane włosy

Doczepiane włosy to szansa na uzyskanie wymarzonej fryzury. Wiele osób zastanawia się jednak, jak to wygląda w praktyce, czyli jak samodzielnie doczepić włosy i zadbać o nie podczas codziennych aktywności. Co warto wiedzieć na ten temat?

Zakładanie doczepianych włosów – prosta metoda

Istnieje kilka metod doczepiania włosów, jednak największą popularnością cieszy się obecnie metoda Clip in. Jest ona szybka, prosta i tania, a przy tym bezpieczna. Metoda ta polega na przypinaniu taśm z włosami za pomocą spineczek. Spinki te przyszyte są do taśmy i mają antypoślizgową wkładkę, aby nie zsuwały się z głowy. Metoda pozwala na samodzielne przedłużenie włosów za pomocą zestawu z włosów naturalnych lub sztucznych. W ofercie marki Cameron Hair znajdziemy duży wybór włosów na taśmach. Do zestawu dołączona jest instrukcja obsługi, dzięki której samodzielne założenie włosów nie stanowi żadnego problemu.

Wybór włosów zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć, oraz tego, jak wyglądają włosy naturalne. W przypadku cienkich włosów warto wybrać zestawy pięciotaśmowe. Natomiast przy gęstszych włosach lepiej sprawdzą się włosy doczepiane na ośmiu taśmach. Również długość włosów łatwo dopasować do swoich potrzeb. Można zdecydować się na fryzurę do pasa lub też postawić na samą grzywkę, która w łatwy sposób odmieni fryzurę. Zakładanie włosów jest bardzo proste, wystarczy zacisnąć klipsy i cieszyć się nową fryzurą. Clip in to metoda bezinwazyjna, która nie wpływa negatywnie na włosy, jak ma to miejsce w przypadku innych metod.

Jak utrzymać doczepiane włosy na głowie podczas ćwiczeń?

Doczepiane włosy to świetny sposób na odmianę fryzury, jednak wiele osób obawia się, jak sprawdzą się one podczas codziennej aktywności fizycznej. Nie ma jednak powodów do obaw. Z przedłużonymi włosami również można uprawiać sport, wystarczy tylko odpowiednio je zabezpieczyć. Podczas biegania, jazdy rowerem, czy też zajęć fitness, rozpuszczone włosy mogłyby się splątać. Przed ćwiczeniami należy je więc związać, najlepiej w warkocz, ponieważ idealnie zabezpiecza on włosy podczas wykonywania ćwiczeń. Doczepiane włosy są wtedy całkowicie bezpieczne i w żaden sposób nie wpływają na aktywność.

Jak zadbać o doczepiane włosy podczas uprawiania sportu?

W przypadku biegania czy fitnessu wystarczy zapleść włosy w warkocz. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy wybrać się na basen lub do sauny? Również z tej aktywności nie trzeba rezygnować. Należy jednak pamiętać, że woda chlorowana wysusza włosy, zwłaszcza te doczepione, które nie mogą regenerować się samodzielnie. Tak jak w przypadku innych treningów trzeba więc związać je w warkocz i dokładnie zabezpieczyć czepkiem. Będą wtedy bezpieczne. Również do sauny można udać się z przedłużonymi włosami, trzeba jednak pamiętać, że narażamy je wtedy na wysoką temperaturę oraz wilgoć. Warto więc zabezpieczyć je specjalnymi preparatami, które zapobiegną zniszczeniom.

Decydując się na różne formy aktywności, należy pamiętać, że w przeciwieństwie do naturalnych włosów doczepy nie mogą się same regenerować, więc trzeba o nie odpowiednio zadbać. Nie należy narażać ich na przesuszenie, trzeba też pamiętać o odpowiednim nawilżaniu za pomocą specjalnych preparatów. Dbając prawidłowo o doczepiane włosy, możemy uprawiać każdą dyscyplinę sportową.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz