Dlaczego warto robić kosmetyki w domu

24 lipca 2018, dodał: AnnaK00994

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kosmetyki apteczne nie zawsze zyskują zaufanie środowiska, i choć oznaczenie “dermo” i “bio” pojawiają się na etykietach bardzo często, nie zawsze są gwarancją stuprocentowego i naturalnego składu a co najważniejsze braku uczulających lub syntetycznych substancji. By osiągnąć jak najlepszy i najbardziej pożądany efekt, zwolennicy naturalnych rozwiązań coraz częściej decydują się na wykonanie kosmetyków w domu. Jakie zalety wynikają z takiego działania i dlaczego warto robić kosmetyki w domu? Oto kilka ciekawych informacji, które musisz przeczytać.

W drogeriach pełno jest produktów o składzie, którego nikt do końca nie rozumie i nie czyta. Takie sytuacje są częstym powodem powstawania alergii. Własnoręcznie stworzyć produkt o naturalnym składzie wcale nie jest tak trudno. Nie potrzebujesz do tego specjalnej wiedzy chemicznej i wieloletniej praktyki. Wystarczą dobre chęci, wartościowe produkty i co najważniejsze odpowiednia receptura. Tworząc własne kosmetyki w domu znasz ich skład i możesz być pewien ich odpowiedniego działania. W sklepie internetowym ecoflores.eu znajdziesz wszystkie składniki, niezbędne do zrobienia naturalnych kosmetyków.

 

Zalety domowych kosmetyków

Plusów domowej produkcji jest bardzo wiele. Ekologiczna pielęgnacja ciała oznacza zmianę nawyków pielęgnacyjnych. Wybierając własoręcznie wykonane produkty stawiamy na prostotę, naturalność i minimum składników. Do najważniejszych zalet takich działań należą:

  • unikamy dodawania sztucznych składników, dodatków nieznanego pochodzenia, sztucznych barwników i aromatów,
  • sami wybieramy skład, podczas produkcji możemy zrezygnować ze składników, które wywołują uczulenie lub których zapachu nie lubimy,
  • unikamy sztucznych barwników i dodatku chemii,
  • oszczędzamy, zachowując przy tym najwyższą jakość,
  • otrzymujesz możliwość skomponowania własnej, unikalnej receptury, w 100% ekologicznej i bezpiecznej,
  • zyskujesz pełną satysfakcję.

Idealne dla kobiet i mężczyzn

Kosmetyki naturalne rzadko dzielą się na te odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn. Zazwyczaj są to produkty uniwersalne o składzie odpowiednim zarówno dla skóry damskiej jak i męskiej. Wystarczy, że wykonasz większą ilość produktu a z jego ekologicznego działania może skorzystać cała rodzina.

 

Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Najczęstszym powodem wykonywania takich produktów w domu jest ciąża. Kobiety będące w wyjątkowym stanie coraz częściej zwracają uwagę na skład produktów pielęgnacyjnych dostępnych w drogeriach. Własnoręcznie wykonane kremy czy balsamy do ciała to gwarancja bezpieczeństwa i czystego składu, wolnego od chemii oraz składników wywołujących niepożądane działanie. Wykonując krem w domu, przyszła mama czuje się pewnie o zdrowie własne i rozwijającego się dziecka.

 

Bezpieczna pielęgnacja noworodka

Troska o odpowiednią i bezpieczną pielęgnację noworodka jest w pełni uzasadniona. Wrażliwa, delikatna i cienka skóra nowonarodzonego dziecka jest poddatna na szkodliwe działanie chemicznych substancji zawartych w produktach dostępnych w drogeriach. Niezywkle istotne jest aby stosować produkty delikatne nie zawierające substancji szkodliwych. Najlepiej, kiedy każdy ze składników zawartych np. w kremie był w pełni naturalny i nie zawierał konserwantów, sztucznych barwników i konserwantów. Wbrew pozorom, można osiągnąć taki efekt bez konieczności wydawania fortuny na ekskluzywne kosmetyki.

 

Wpływ na środowisko naturalne i ochrona zwierząt

Jak się okazuje, domowe kosmetyki własnej roboty to nie tylko bezpieczna i praktyczna alternatywa dla osoby, która je wykonuje ale również dla całego środowiska naturalnego. Tak wytwarzane środki nie ulegają biodegradacji, co w efekcie zapobiega zanieczyszczeniom środowiska. Naturalny skład i ekologiczna receptura sprawia, że dostając się wraz ze ściekami do jezior, mórz czy oceanów nie zanieczyszczają wody, są więc w pełni bezpieczne dla rozwoju fauny i flory. Nie można zapomnieć również o zanieczyszczeniu lasów, wiele z chemicznych opakowań trafia na nielegalne wysypiska śmieci, gdzie uwalniają swoje niekorzystne działanie, przedostając się do gleby, wody i powietrza.

 

Oryginalny pomysł na prezent

Chyba każdy z nas, wiele razy stanął przed wyzwaniem kupna wyjątkowego prezentu urodzinowego dla bliskiej osoby. Chcemy wówczas wykazać się kreatywnością i wybrać dla jubilata upominek, który zaskoczy swoim indywidualnym charakterem. Powszechnie dostępne w drogeriach kosmetyki, kupić może każdy. Bardzo często zdarza się, że solenizant otrzymuje ten sam prezent od dwóch różnych osób. Oferując produkt przetestowany wcześniej przez siebie i wykonany własnoręcznie w domu unikniesz niespodzianek i podarujesz bliskiej osobie upominek, którego nie znajdzie w żadnym sklepie.  

Produkcja naturalnych domowych kosmetyków to gwarancja niezawodnej jakości w niskiej cenie. Wystarczą chęci i zaangażowanie by stworzyć produkt oryginalny o bogatym i bezpiecznym składzie. Zadbaj o własne zdrowie wybierając produkty pielęgnacyjne znanego pochodzenia.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak szybko w relacjach przechodzici…
Zależy też od tego, jak bardzo mnie ktoś kręci.. Bo jeśli bardziej mnie kręci...
Sposoby na jesienną chandrę:)
Słodkości:) Jesienią najwięcej piekę ciast, zauważyłam...
yerba mate
Był czas, że tylko ją piłam, ale nie widziałam specjalnego wpływu na samopoczucie...
Przyjęcie do przedszkola a szczepie…
Dziecko niezaszczepione może roznosić choroby, więc lepiej pilnować tych podstawowych szczepień, chyba że...