Czym wyróżnia się kawa ziarnista Starbucks?

19 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kubek mocnej, aromatycznej kawy wypitej do pożywnego śniadania potrafi pobudzić do działania. Ziarna kawy zawierają bowiem w sobie dużą zawartość kofeiny, która daje solidny zastrzyk energii. Niemniej kawa kawie nierówna, więc warto wybrać taką, która sprawi, że codzienny rytuał stanie się jeszcze większą przyjemnością. Niesamowitym smakiem i aromatem mogą poszczycić się wyjątkowe kawy Starbucks.

kawy Starbucks

Skąd wzięła się kawa ziarnista Starbucks?

Jej historia sięga 1971 roku. Wówczas to na legendarnym targu Pike Place Market w Seattle powstała pierwsza kawiarnia, w której są do dziś serwowane jedne z najlepszych świeżo palonych kaw ziarnistych na świecie.

Sukces tej kawiarni jest zasługą nie tylko wyjątkowej, niezwykle aromatycznej kawy Starbucks, lecz także panującej tam rodzinnej atmosfery. To wszystko sprawia, że klienci bardzo chętnie wracają do tego miejsca. Dziś, by móc delektować się wyjątkowym smakiem i aromatem, kawę Starbucks można przygotować we własnym domu.

Nazwa Starbucks pochodzi ze znanej powieści „Moby Dick”. Nawiązuje ona do romantycznych żeglarzy oraz pierwszych handlarzy kawą.

W 1981 roku po raz pierwszy kawiarnię Starbucks odwiedził nijaki Howard Schultz, który z czasem został przewodniczącym rady nadzorczej, prezesem i dyrektorem generalnym Starbucks. Po wypiciu pierwszej filiżanki kawy Starbucks dał się porwać filozofii tej firmy i nieco później do niej dołączył. W 1983 roku wyjechał do Włoch, gdzie zainspirował się włoskimi kawiarniami oraz panującą w nich atmosferą. Howard Schultz postanowił przenieść tradycję tego kraju do USA i kupić Starbucks. Dziś firma ta jest jednym z największych producentów oraz sprzedawców kawy na świecie. Posiada ona ponad 30 000 lokali w aż 80 krajach na całym świecie.

Obecnie kawiarnie Starbucks są przystanią dla miłośników najlepszej kawy na całym świecie. Każdy z nich może tutaj liczyć na kubek niezwykle aromatycznej, profesjonalnie palonej oraz wyśmienicie zaparzonej kawy.

Starbucks – najlepsza kawa ziarnista na świecie

Od początku istnienia misją tej firmy jest pozyskiwanie tylko najlepszych ziaren kawy Arabica oraz palenie ich z największą starannością. To sprawia, że ziarna kawy Starbucks wyróżniają się wyjątkowym smakiem i aromatem. Są doskonałą propozycją dla wszystkich miłośników kawiarnianych specjałów, którzy pragną je tworzyć w domowym zaciszu.

Starbucks caramel macchiato i wiele innych rodzajów można skosztować nie tylko w kawiarni, lecz także zakupić w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Kawa ziarnista Starbucks jest dostępna w wieluwersjach. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą stopniem palenia, intensywnością oraz smakiem i aromatem. Dzięki bogatej ofercie każdy smakosz tego napoju może wybrać taki, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Kawa ziarnista Starbucks jest również kwalifikowanaze względu na trzy profile palenia. Dzięki temu można z łatwością znaleźć taki smak, który będzie idealny.

Lżej zbudowana oraz niezwykle aksamitna jest kawa Starbucks — Blonde Roast. Ta prosta, aromatyczna z ledwie wyczuwalnym aromatem palenia kawa zawsze delikatnie budzi zmysły i pozwala się rozkoszować wyjątkowym smakiem.

Niemniej aksamitna i bardzo zrównoważona jest średnio palona kawa Medium Roasts, która doskonale nadaje się na każdą przerwę śniadaniową.

Z kolei kawa Dark Roast odznacza się charakterystyczną głębią intensywnego palenia i jest ona polecana dla wszystkich miłośników mocnego aromatu i wyrazistego smaku.

Każda ziarnista kawa Starbucks składa się ze starannie wyselekcjonowanych ziaren najlepszych odmian Arabiki, które pochodzą z plantacji w różnych rejonach świata. To sprawia, że z każdego rodzaju można uzyskać ostatecznie napar o bardzo bogatym oraz szlachetnym smaku. Kawę tę warto zmielić bezpośrednio przed przygotowaniem. Wówczas można mieć stuprocentową pewność, że otrzyma się niezwykle świeży smak i aromat, który zachwyci tak samo, jak podczas odwiedzin kawiarni Starbucks.

Niezależnie od tego, czy pijemy tę kawę samemu w domu, czy delektujemy się nią w towarzystwie wielu gości, to zawsze potrafi być zaskakującym, niezwykle relaksującym oraz kojącym doświadczeniem.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?