URODA I ZDROWIE

4 proste nawyki, które poprawią twój nastrój i zdrowie

4 maja 2020, dodał: mszachowska

Zazwyczaj, będąc w pędzie codziennych obowiązków i zajęć nie zastanawiamy się nad tym czy nasze codzienne nawyki wpływają na nasz humor i nastawienie.  W rzeczywistości, nawet bardzo prozaiczne czynności mogą poprawić to, jak się czujemy oraz którą nogą wstaniemy z łóżka następnego dnia. Warto pielęgnować zdrowie zarówno to fizyczne, jak i psychiczne oraz zadbać o ciało i umysł każdego dnia. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, która może pomóc ci w wprowadzeniu zdrowych przyzwyczajeń, które po czasie przyniosą świetne efekty! 

Pij minimum 2 litry wody

Pomimo, że to tak oczywista rzecz, o której słyszmy bardzo często, dalej wiele osób o niej zapomina. A regularne picie wody nie tylko jest podstawą dla zdrowia naszego ciała, ale również poprawia kondycję skóry, nawadniając ją od środka i wspomaga prawidłową pracę organizmu. Dla wielu osób częste sięganie po szklankę wody w ciągu dnia jest trudne, gdyż nie ma ona wyraźnego smaku. Zamieniana jest ona wówczas na słodzone napoje, które jedynie dostarczają dodatkowych, zbędnych kalorii w ciągu dnia. Jest na to prostszy sposób – plasterek cytryny lub kilka kropel wyciśniętego soku lub łyżeczka naturalnego miodu i woda zyskuje nieco więcej walorów smakowych, a dalej jest zdrowa!  

Jestem wdzięczna/y za… 

Czasami, przy najgorszym humorze najlepszym rozwiązaniem jest rozejrzenie się dookoła i docenienie tego, co się ma. Nawet tych najprostszych rzeczy, bez których byłoby nam znacznie ciężej. Dobrym pomysłem jest zapisanie każdego wieczoru jednej rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. Za zdrową rodzinę, za uśmiech przechodnia na ulicy, który umilił nam dzień, za kupno nowego kwiatka, który teraz zdobi nam salon. Warto doceniać prozaiczne, małe rzeczy, które sprawiają, że nasze samopoczucie staje się lepsze.  

Nie pomijaj śniadań i jedz o regularnych porach

 To, że jedzenie wpływa na nasz nastrój jest oczywiste. Często rozwiązaniem na zły nastrój jest czekolada, która dla wielu jest ratunkiem przy gorszych chwilach. I nie ma w tym nic złego, każdy potrzebuje czasem słodkiej przekąski. Ale być może, nasze złe samopoczucie w ciągu dnia wynika z jedzenia o nieregularnych porach. Wtedy, nasz organizm nie wie, kiedy dostarczymy mu następny posiłek, szybciej stajemy się głodni, a przez to rozdrażnieni. Z pewnością też znalezienie odrobiny więcej czasu na dobre, pożywne śniadanie od rana wpłynie na nasz nastrój przez cały dzień. Warto spróbować też celebrować posiłki – nie jeść ich w biegu, bo czasami to jedyny moment, kiedy możemy usiąść, odpocząć i cieszyć się smacznym daniem.

Czas dla siebie i bliskich  


Bez poświęcenia czasu zarówno dla siebie, jak i dla bliskich nam osób ciężko jest spędzać dzień z pozytywnym nastawieniem. Nie tylko nasze ciało potrzebuje odpoczynku, ale również dla umysłu czas, który spędzamy samemu, robiąc to, na co mamy ochotę jest bardzo potrzebny. Często okazuje się również, że najlepszym pomysłem na rozwiązanie trapiących nas problemów jest rozmowa o nich z rodziną czy przyjaciółmi. Wtedy, nie musimy zmagać się z nimi samemu, a czas spędzany z bliskimi nam osobami z pewnością poprawi samopoczucie.


zobacz również:

Jak wzmocnić pamięć i koncentrację? Skuteczne sposoby na dodanie sobie energii

Jak leczyć depresję?

Stres a otyłość

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak sobie radzicie z trądzikiem?
Na trądzik najlepiej zadziałać od środka. Ja też miałam z nim problem i...
Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie …
Dla mnie najlepsze efekty daje krem w połaczeniu z tabletkami, które od środka wzmocnią...
Styl eko
Mówimy o ekologii, ale produkujemy coraz więcej odpadów, a segregacją mało kto się przejmuje......
zabawa - dziwne pytania i odpowiedz…
Pewnie to wynika z coraz większej liczby śmieci, które produkujemy... Mają na czym żerować... Dlaczego...