„Szczęśliwe garnki EXTRA” Beaty Pawlikowskiej – nowość

17 marca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

200 kulinarnych pomysłów na cały rok!
Zdrowe gotowanie z Beatą Pawlikowską

Beata Pawlikowska zaprasza do wspólnego gotowania zdrowych i smacznych dań, które można w prosty sposób przyrządzić z naturalnych produktów. Dzieli się prawie 200 przepisami na cztery pory roku, ciastka, chleb, Boże Narodzenie i Wielkanoc. „Szczęśliwe garnki EXTRA” ukazały się 16 marca nakładem Edipresse Książki.

garnki

Odkąd Beata Pawlikowska odkryła, że produkty ze sklepów zawierają szkodliwe związki chemiczne, poprawiające smak i trwałość, postanowiła nauczyć się samodzielnie gotować. Zaczęła korzystać wyłącznie ze zdrowych i nieprzetworzonych produktów. Wkrótce tworzenie nowych kompozycji smakowych stało się jej pasją. Znana podróżniczka wierzy, że w szczęśliwej kuchni powstaje szczęśliwe i dobre jedzenie, które nie tylko karmi ciało, ale też duszę.

„Szczęśliwe garnki EXTRA” to prawdziwe kompendium kulinarnej wiedzy Beaty Pawlikowskiej. Dziennikarka i podróżniczka umieściła tu ulubione autorskie przepisy z serii „Szczęśliwe garnki” (listopad 2015, Edipresse Książki), na którą składa się sześć książek kulinarnych z przepisami na wiosnę, lato, jesień, zimę, ciastka i święta. Dodatkowo wzbogaciła wydanie specjalne o zupełnie nowe przepisy, m.in. na chleb czy potrawy wielkanocne, w tym mazurki.

W książce „Szczęśliwe garnki EXTRA” autorka podkreśla, że czerpie inspiracje ze starożytnej chińskiej filozofii pięciu przemian. Przekonuje, że warto gotować w zgodzie ze zmieniającymi się porami roku i korzystać z sezonowych składników. Wiosną pojawia się zielony groszek, który można przyrządzić z ziemniakami, marchewką i fasolką czy dodać do zupy wraz z kukurydzą. Lemoniada arbuzowa oraz orzeźwiający koktajl z malin i truskawek pomoże się schłodzić latem. Wtedy też można nacieszyć się fasolką szparagową oraz przyrządzić ją z kaszą quinoa czy z soczewicą i brukselką. Jesień to czas rozgrzewających przypraw, takich jak imbir, kurkuma i cynamon, a także dyni, gruszek i bogactwa warzyw. Na tę porę roku Beata Pawlikowska proponuje m.in. gulasz dyniowy z fasolą i kolendrą, roladki z bakłażana nadziewane soczewicą i zupę z kabaczka z kukurydzą i czosnkiem. Zimą trawienie przebiega wolniej i cały organizm odpoczywa. Warto wtedy spróbować wzmacniającej kaszy jaglanej z kozieradką i czosnkiem czy rozgrzewającej herbaty cytrusowej z trawą cytrynową.

Nie zabrakło także przepisów na ciastka, które można przygotować bez przetworzonych produktów takich jak cukier, margaryna, śmietana czy biała mąka. Beata Pawlikowska prezentuje autorskie receptury na afrykańskie ciastka z czekoladą i orzechami ziemnymi, chińskie ciastka z czerwoną fasolą czy amerykańskie ciastka z borówkami i śliwkami. Wszystkie są proste w przygotowaniu i będą stanowić świetny deser. Autorka przekonuje też, że samodzielne upieczenie prawdziwego i zdrowego chleba jest proste i szybkie. W dodatku domowy wypiek będzie pozbawiony drożdży, słodu jęczmiennego, glutenu pszennego i innych, często szkodliwych dodatków stosowanych w przemysłowych piekarniach. Czytelnicy znajdą przepis na zakwas oraz na różne chleby: gryczany z orzechami włoskimi, jęczmienny z cebulą i ziołami, jaglano-migdałowy czy ze śliwkami.

Tradycyjne polskie potrawy na święta Bożego Narodzenia są ciężkostrawne, tłuste czy słodkie. Beata Pawlikowska proponuje zastąpić je daniami przygotowanymi z pełnowartościowych i zdrowych składników, m.in.: barszczem z białą fasolą, kapustą z fasolą, śliwkami i migdałami, kotletami gryczanymi w płatkach amarantusowych czy pikantnymi burakami z imbirem i kolendrą. Z książką „Szczęśliwe garnki EXTRA” można również urządzić lekkostrawną i zdrową Wielkanoc. Na świątecznym stole mogą pojawić się np. mazurek jabłkowy z figami i orzechami, sałatka z kolendrą i kaszą gryczaną czy jaglanka z marchewką i daktylami.

Beata Pawlikowska przygotowała również multimedialną niespodziankę – specjalny film, na którym zaprasza Czytelników do swojej kuchni. Spotkanie w wirtualnej przestrzeni jest możliwe dzięki aplikacji Tap2C. To innowacyjna aplikacja mobilna, umożliwiająca dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku. Pozwala m.in. oglądać ukryte treści, galerie zdjęć czy materiały wideo oraz pobierać kupony rabatowe bezpośrednio z materiałów drukowanych. Aplikację można pobrać bezpłatnie w Google Play i AppStore. Edipresse Książki korzysta z aplikacji w swoich projektach.

O autorce:
Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Prowadzi audycję „Świat według Blondynki” na antenie Radia Zet. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Nakładem Edipresse Książki ukazały się również następujące pozycje autorstwa Beaty Pawlikowskiej: „Soki i koktajle świata”, „Kot dla początkujących”, „Blondynka nad Gangesem”, „Między światami”, Puzzle podróżnicze w pięciu wzorach: „Brazylia”, „Indie”, „Japonia”, „Kambodża” i „Peru” oraz cztery Gry edukacyjne memory: „Owoce Świata”, „Cuda Świata”, „Smaki Świata” i „Język angielski”.

O Edipresse Książki:
Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Wojciech Zawioła, dr Krzysztof Gojdź, Jarosław Kazberuk, Jan Kuroń, Anna Jurksztowicz, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Radosław Piwowarski, Mariola Bojarska-Ferenc i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:
– namówić swoją firmę do współpracy z nami,
– przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

Dane wydawnicze:
Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Szczęśliwe garnki EXTRA”, Edipresse Książki, ISBN 9788379452330, cena: 49,90 zł, oprawa: twarda, format: 190 mm x 250 mm, liczba stron: ok. 400, data premiery: 16 marca 2016 r.






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...