Medyczna Marihuana a tarczyca – komu może pomóc? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Medyczna Marihuana a tarczyca – komu może pomóc?

1 lutego 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dzięki odkryciu głównego składnika medycznej marihuany udało się osiągnąć wiele elementów, które pozwalają na wykorzystanie marihuany. Wydaje się więc, że z każdym dniem rośnie także zainteresowanie tym składnikiem w zakresie różnych chorób. Czy istnieje związek pomiędzy gruczołem, którym jest tarczyca, a marihuaną?

photo-1453847668862-487637052f8a

O hormonach tarczycy

Hormon tarczycy pełni w naszym organizmie bardzo ważną rolę. Musimy się liczyć z tym, że od niego zależy wiele funkcji naszego organizmu i w momencie, gdy nie będzie dobrze funkcjonować gospodarka hormonalna może się okazać, że będziemy mieli różne problemy zdrowotne, które wynikać będą właśnie z tarczycy.

Choroby tarczycy – nie tak rzadkie jak się wydają

Okazuje się, że obecnie choroby tarczycy nie są takie rzadkie jakby się mogło wydawać. Nawet więcej niż co piąty z nas ma problem z tarczycą i zaburzenia dotyczące tego wyjątkowego gruczołu. Kiedyś schorzenia związane z niedoborem jodu były przyczyną problemów z tarczycą. Obecnie jednak pojawiają się także inne kłopoty, które niekiedy wysuwają się nawet na pierwszy plan. W dużej mierze chodzi o problemy związane z tym, że nadmierne reakcje występują ze strony układu odpornościowego. Bardzo często może się okazać, że choroby związane z tarczycą nie będą rozpoznane, ponieważ będzie się ignorować objawy, które związane są z takimi chorobami. I dlatego dowiadujemy się o nich w momencie, gdy problem jest już znaczący i jego pokonanie nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.

Wpływ marihuany na układ hormonalny

Okazuje się, że stosowanie marihuany wpływa w dużej mierze na naszą gospodarkę hormonalną. Jej przyjmowanie często decyduje o tym, że przysadka mózgowa będzie paraliżowana a to właśnie ona odpowiada za wszystkie hormony. W związku z tym taki hamujący wpływ marihuany może dotyczyć zarówno naszych hormonów płciowych jak i tych, które będą decydować o pracy naszej tarczycy. Nadal prowadzone są jednak dokładne badania, które mogłyby określić jak marihuana stosowana w dłuższej perspektywie czasowej może wpływać na wydzielanie hormonów tarczycy.

Marihuana a choroba Gravesa

Na tą chwilę nie mamy jednoznacznych badań, które mogą nam powiedzieć, że marihuana będzie pomocna w przypadku nadczynności tarczycy, ale są pewne grupy chorych, które starają się to właśnie podkreślać. Uważają, że stosowanie marihuany w ich przypadku poprawiło funkcjonowanie tarczycy. Według nich przy nadczynności dzięki tarczycy udało się między innymi zlikwidować uczucie niepokoju, kłopoty ze snem, nadmierną drażliwość, można było uspokoić pracę serca, znieść bóle mięśni czy problemy z biegunką.

Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną

Niedoczynność tarczycy to kolejna choroba, która wiąże się z przykrymi objawami. W przypadku tych problemów zwolennicy marihuany starają się podkreślać, że doskonale działają kannabidiole, które znajdują się w składzie, ponieważ dzięki nim mogą zostać uruchomione właściwości immunomodulujące marihuany. W niektórych chorobach może to dawać pozytywny efekt, ale póki co nie mamy jednoznacznego określenia, że podobnie jest w przypadku chorób związanych z niedoczynnością tarczycy. Nie ma jednoznacznych badań i wyników, które jasno to określą, ale zwolennicy stosowania marihuany podkreślają, że dzięki niej można przy niedoczynności radzić sobie z takimi objawami jak bóle głowy, stawów mięśni czy objawy depresji. Organizowane są obecnie badania, które mają nam jednoznacznie powiedzieć jak sytuacja wygląda i czy rzeczywiście stosowanie marihuany może mieć pozytywny wpływ na osoby chore, których dolegliwości są związane bezpośrednio z tym, że ich tarczyca nie funkcjonuje na odpowiednim poziomie. Zdaje się, że takie badania mogą być przełomowe i przynieść mogą ulgę wielu chorym, którzy nie mogą poradzić sobie ze swoimi problemami związanymi właśnie z funkcjonowaniem gruczołu tarczycy.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz