Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

24 lutego 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Organizm człowieka codziennie styka się z mnóstwem substancji, z których część jest szkodliwa dla zdrowia. Są to toksyny, które zwykle nie mają natychmiastowo widocznego działania, jednak powoli doprowadzają do zachwiania równowagi we wszystkich układach i narządach człowieka. Dlatego oprócz prowadzenia zdrowego trybu życia kilka razy w roku potrzebna jest organizmowi detoksykacja.

 

142444044677052300

Skąd się biorą toksyny w moim organizmie?

Główną drogą pojawienia się toksyn w organizmie człowieka jest pożywienie oraz powietrze. Winne są przede wszystkim wirusy, grzyby, alergeny, zanieczyszczenie środowiska i powietrza, środki czystości używane w domach, a także konserwanty w pożywieniu i jak najbardziej stres.  Poziom tych substancji uzależniony jest zwykle od rozmiaru ekspozycji na nie oraz w dużym stopniu w sposobie radzenia sobie z nimi przez organizm. Choć stara się on robić to jak najlepiej, poprzez wydalenie oraz neutralizowanie, to jednak czasem mechanizmy te zawodzą i potrzebne jest odpowiednie działanie. Toksyny usuwane są z organizmu na początku poprzez kaszel, katar oraz pocenie się, jak również z moczem. Jednak głównym narządem odpowiedzialnym za usuwanie tych substancji jest wątroba. Oczyszcza ona bowiem całą krew, jaka przepływa przez nasz organizm. Dlatego też jest najbardziej narażona na działanie toksyn.

Skutki działania toksyn

Toksyny spotykamy na każdym kroku i to one są odpowiedzialne za większość chorób i schorzeń w organizmie człowieka. Objawami, jakie wskazują na zbyt dużą ich ilość w organizmie jest przemęczenie, problemy z koncentracją, bezsenność, problemy trawienne, zła kondycja skóry, włosów i paznokci oraz mniejsza odporność organizmu, częstsze zapadanie na choroby, przeziębienia. Jest to jednoznaczny znak, że organizm potrzebuje pomocy w oczyszczeniu.

Jak przeprowadzić detoksykację?

Usunięcie toksyn powinno przeprowadzać się kilka razy do roku. Polega ono na zastosowaniu odpowiedniej diety, aktywności fizycznej oraz specjalnej kuracji detoksykacyjnej wspomaganej suplementami diety. Odradza się głodówki oraz stosowanie herbatek przeczyszczających. Również diety jednoskładnikowe nie przyniosą pożytku, a jedynie szkody. Dieta detoksykacyjna powinna polegać na dobraniu odpowiednich warzyw i owoców o niskiej zawartości węglowodanów oraz na wyeliminowaniu na ten okres spożywania kawy, herbaty, alkoholu, palenia papierosów . W detoksykacji pomagają zioła moczopędne i oczyszczające jak mniszek lekarski, łopian czy skrzyp polny. Oczyszczanie organizmu powinno być wspierane suplementami diety, które równocześnie dbają o wątrobę i pozwalają jej spełniać swoje funkcje, w tym właśnie usuwanie i neutralizacja toksyn. Np. preparat Hepatil Complex (http://www.hepatil.com/produkty/hepatil_complex) zawiera naturalne substancje, jak cholina, która wspomaga wątrobę w prawidłowym funkcjonowaniu, witaminy B6, B2 oraz tiaminę mającą działanie antyoksydacyjne oraz witaminę E utrzymującą prawidłowy metabolizm energetyczny. Pozostałe produkty Hepatil również doskonale sprawdzają się w utrzymaniu wątroby w dobrej kondycji oraz wspomagają usuwanie metali ciężkich z organizmu, jak Hepatil Detox, który swoje działanie zawdzięcza zawartości chlorelli i wyciągu z karczocha.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz