„Zwierzyniec het od A do Żet” – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

„Zwierzyniec het od A do Żet” – recenzja

21 października 2015, dodał: outside
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Małgorzata Gintowt: „Zwierzyniec het od A do Żet”

1z

Dzieci w pierwszych latach swojego życia wykształcają ważne umiejętności manualne i przyswajają wiedzę wyjątkowo łatwo. Jedną z umiejętności najbardziej istotnych dla całego procesu edukacji i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie jest pisanie i czytanie. Warto oswajać dziecko z pierwszymi literkami jeszcze przed rozpoczęciem procesu edukacji w przedszkolu i szkole. Wówczas będzie przeżywało mniejszy stres w związku z wymaganiami stawianymi przez nauczyciela.
Bardzo pomocne w zachęceniu dziecka do nauki pisania są odpowiednie książeczki, które w atrakcyjny sposób wprowadzają je w świat literek. Oto jedna z nich – przyciąga uwagę już kolorową, zabawną okładką ze śpiącym kotem i myszkami, a duży format (A4) sprawia, że dziecko może doskonale wyćwiczyć rączkę w stawianiu pierwszych znaków alfabetu. Autorka poleca ją przedszkolakom i uczniom I klasy, jednak wiem, że wielu rodziców dużo wcześniej dba o wprowadzenie dziecka w świat nauki, dlatego myślę, że już czterolatki mogą korzystać z takiej formy edukacji poprzez zabawę.

Każda strona jest poświęcona jednej literce – kolejno wielkiej i małej. Zawiera zabawny wierszyk na temat wybranego zwierzęcia, którego nazwa rozpoczyna się na wprowadzaną literkę oraz jego rysunek, który dziecko może pokolorować według własnego uznania. Autorką rysunków świetnie ilustrujących treść książki jest Agata Fuks. Dzięki temu dziecko poznaje świat zwierząt, nie tylko tych domowych, jak chomik, ale też zupełnie dzikich, jak bóbr, czy nawet egzotycznych, jak anakonda. Ta książeczka uczy więc nie tylko pisania, ale też ważnych wartości, jakimi są: szacunek do przyrody i idea różnorodności życia na ziemi. Dziecko poznaje nowe gatunki owadów, ssaków czy gadów. Autorka wierszyków, jako mama, dobrze wie, jak dotrzeć do dzieci z atrakcyjnie podaną wiedzą i realizować ideę nauki przez zabawę. Polecam więc tę książeczkę wszystkim rodzicom i nauczycielom!

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Impuls – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Moje odchudzanie
Chciałabym podzielić się z Wami moimi pozytywnymi wrażeniami związanymi z serwisem LekarzOnline.eu. Dzięki temu...
kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...