„Labirynty dla dzieci” – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

„Labirynty dla dzieci” – recenzja

21 października 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Śliwerska Magda: „Labirynty dla dzieci”

1l
Dzieci to istoty dociekliwe i lubiące wyzwania, dlatego proste zadania szybko je nudzą. O to, by były one bardziej skomplikowane i zajęły Wasze pociechy przynajmniej na dłuższą chwilę, z pewnością zadba przedstawiana tu książeczka! Magda Śliwerska zabierze je w świat magicznego labiryntu, który otwiera drzwi do niesamowitej przygody – nawet w zaciszu przytulnego, dziecięcego pokoju!

Historia Gucia i skrzata Zgadusia jest pełna tajemniczych zwrotów akcji, a obaj bohaterowie tej opowieści ciągle stają przed wyzwaniem poszukiwania: drogi do celu, odpowiedniego klucza do drzwi, czy pomagają Wiewiórkowi trafić do norki… Oczywiście udaje im się to z dużą pomocą małego czytelnika, którego wprawna rączka na pewno szybko nakreśli właściwą drogę!

To książeczka wspaniale rozwijająca wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania problemów. Dziecko angażuje się nie tylko w poznawanie losów bajkowych postaci, ale aktywnie wkracza w opowiadaną historyjkę i staje się jej współtwórcą. Przy okazji poznaje mitologię grecką, która świetnie tutaj współistnieje ze współczesnymi realiami. Takie połączenie to dowód na to, że w bajkach wszystko jest możliwe:)

Duży format (A4) i atrakcyjne rysunki to gwarancja połączenie przyjemnego z pożytecznym w spędzaniu czasu przez dzieci już w wieku wczesnoszkolnym! Polecam tę książeczkę jako znakomite uzupełnienie procesu edukacji dzieci w wieku 6-12 lat, a także jako wyjątkową pomoc dla rodziców w zapewnieniu dzieciom rozwijającej rozrywki w czasie spędzanym w domu. To znakomita alternatywa dla telewizora i gier komputerowych – ćwiczy zdolności manualne, rozwija ciekawość świata, uczy wrażliwości i rozwija preferencje czytelnicze.

Aż 64 labirynty, które musi przejść czytelnik wraz z bajkowymi postaciami, to droga do lepszego rozwoju intelektualnego i wspaniały pomysł na zachęcenie dziecka do twórczych zajęć. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by stały się inspiracją do tworzenia własnych łamigłówek:) Zadbaj o rozwijanie wyobraźni Twojego dziecka z książeczkami takimi jak ta – gorąco ją polecam jako idealny pomysł na prezent!

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Impuls – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...