Zimowe dekoracje domu | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Zimowe dekoracje domu

4 lutego 2024, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zima to piękna pora roku, pozbawiona jednak kolorów. Zimowe dekorowanie domu polega więc na dodaniu kilku sezonowych elementów aby nasze pokoje emanowały uczuciem ciepła, przytulności i miejsca, w którym znajduje się sanktuarium oddzielające nas od chłodnej pogody na zewnątrz. Jakie produkty wybrać, by zbudować piękne miejsce do wypoczynku w chłodne wieczory?

zimowe dekoracje domu

 

Jednym z ciekawszych i prostszych pomysłów na zimowe dekoracje są efektowne poduszki dekoracyjne. Poduszki ozdobne nie tylko wpływają na nastrój salonu, kuchni lub sypialni, ale też podnoszą walory praktyczne każdego pomieszczenia, zwłaszcza gdy ułoży się je na fotelach i sofach w salonie, łóżku w sypialni, krzesłach w jadalni i kuchni lub ławkach w przedpokoju. Taka dekoracja nie wymaga ponoszenia wielkich nakładów finansowych, a może skutecznie odmienić wygląd każdego pokoju. Są trwałe i efektowne, a przy tym gwarantują też wygodny wypoczynek. Trudno się zatem dziwić, że chętnie na takie zimowe dekoracje decyduje się coraz większe grono osób.

biały fotel pikowany

aranżaacja domu zimą

aranżacja mieszkania zimą

zimowa dekoracja mieszkania

Szczególnie popularną ozdobą zimową są także rozmaite stroiki i ozdoby z naturalnych elementów, jak zielone gałązki, kora lub szyszki. Można nawet zamiast kwiatów zrobić efektowną kompozycję i ustawić gałązki w wazonie na stoliku kawowym. W pokojach dziecięcych da się też stworzyć ciekawe dekoracje wykorzystujące dary natury i fragmenty kolorowego papieru, a ich wykonanie bywa świetną zabawą dla dużych i małych artystów. Oprócz standardowych lamp warto w tym okresie wzbogacić wnętrza także o latarenki, lampiony i świeczki, które wprowadzają nieco magicznego charakteru do każdej przestrzeni.

dodatki zimowe

stroiki z szyszkami

pomysły na świeczki

piękne mieszkania zimą

Gdy za oknem skrzypi mróz, a biały puch pokrywa krzewy i drzewa, atmosfera w domu nabiera rumieńców. Coraz częściej w domach jako zimowe ozdoby pojawiają się też girlandy. I niezależnie, czy powiesimy ją w salonie, w korytarzu, kuchni czy sypialni, z całą pewnością prezentować się będzie pięknie. Korytarz jest także doskonałym miejscem na powieszenie swojej girlandy. Wykonując własnoręcznie girlandę nie musimy wykorzystywać tylko gałązek sosnowych czy jodłowych. Równie piękne są minimalistyczne girlandy wykonane z liści eukaliptusa lub z papieru albo suszonych owoców.

skandynawskie dodatki

kominek

dodatki z suszonych owoców

stroiki przy suficie

Bardzo ciekawą dekorację stanowią też aranżacje nazywane zimową dekoracją z gałązek. Ozdobna rola gałązek jest szczególnie ceniona przez florystów. Jest to ozdoba cechująca się „wysublimowaną” prostotą, doskonale pasującą do wnętrz o minimalistycznej aranżacji, utrzymanej zarówno w ciepłych, jak i zimnych barwach, choć zdecydowanie stonowanych. Warto postawić na taką dekorację z kilku powodów. Po pierwsze gałązki są już ususzone, zatem nie musimy martwić się o ich podlewanie, a tym bardziej o krótką żywotność, jak w przypadku kwiatów ciętych. Po drugie, kilka gałązek w połączeniu z odpowiednim wazonem wystarczy, aby świetnie dopełnić aranżację wnętrza w zimowe wieczory. I po trzecie, ozdoba ta pasuje do każdego pomieszczenia. Aranżacje z gałązek wspaniale prezentują się w niemal każdym naczyniu, zarówno małym i niskim, jak i masywnym czy wysokim, o dużej średnicy otworu.

dekoracje z gałęzi

szyszki w mieszkaniu

dekoracje mieszkania w oknie

dekoracje ze słoików

Pomimo tego, że zima jednoznacznie kojarzy się ze śnieżną bielą, nie jest to jedyna barwa, która pasuje do zimowych aranżacji wnętrz. O tej porze roku warto inspirować się przyrodą i kolorami, które w niej naturalnie występują – podczas zimowych spacerów obserwujemy piękne drzewa iglaste ciemnozielonymi igiełkami, czerwone owoce jarzębiny czy kaliny i ogołocone z liście brązowe gałęzie i pnie drzew kwitnących wiosną i to właśnie te barwy powinny wybijać się na pierwszy plan w naszych mieszkaniach.

zobacz również:

Dekoracje stołu na święta Bożego Narodzenia

Małe mieszkanie – pomysły na dekoracje i aranżacje

Wieńce i wianuszki – świąteczne dekoracje mieszkania

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...