Małe mieszkanie – pomysły na dekoracje i aranżacje

3 marca 2024, dodał: Marta
Artykuł zewnętrzny

Jeżeli masz małe mieszkanie, to z pewnością zastanawiasz się, jakich dekoracji użyć, by je powiększyć. W małym lokum, liczy się przede wszystkim powierzchnia. Musimy zmieścić wszystko, czego używamy na co dzień i bez czego nie wyobrażamy sobie życia. Do tego należy zostawić miejsce, by swobodnie się poruszać. Jak to wszystko zrobić na kilku metrach kwadratowych?

małe mieszkanie

Ważne, by nie zabierać cennego miejsca i skupić się na ścianach. Czasami wystarczy zastąpić zwykły regał, stojący przy ścianie, na półkę, którą można powiesić. Teraz zobacz, jak zaaranżować małe wnętrze w praktyce.

Po pierwsze, zainwestuj w lustra i obrazy

mały pokój

Postaraj się, by naprzeciwko okien powiesić małe lustra. Na pozostałych ścianach możesz powiesić obrazy z grafiką na białym tle, albo zamontować półki. Dzięki temu, książki, kwiaty czy zegarek, nie będą musiały zajmować półki na podłoże i zamiast szafki, będziesz mógł postawić ozdobną drabinkę na ręczniki czy ubrania.

salonik

Po drugie, pamiętaj o roślinach

Kwiaty czy zwykłe zielone liście, dekorują wnętrze i sprawiają, że staje się przytulne. Jeżeli postawisz je na parapecie, albo obok książek na wiszącym regale, nie stracisz cennego miejsca.

rośliny

Po trzecie, nie zapomnij o białych elementach dekoracyjnych

Biel, powiększa rzeczy w każdej kategorii. Czy to w aranżacji wnętrza czy przy wyborze sukienki. Postaw na białe poduszki, narzuty czy kolory mebli. Ogólnie jasne pomieszczenie sprawiają, że optycznie pomieszczenie wydaje się znacznie większe a niżeli jest w rzeczywistości.

dekoracje

 

Mamy nadzieję, że z naszymi pomysłami, świetnie ożywisz swoje małe mieszkanie.

zobacz również:

  1. Łóżko młodzieżowe – jak wybrać to idealne?

  2. Na jaki kolor pomalować mieszkanie – trendy i wpływ na nasze samopoczucie

  3. Kredyty i pożyczki gotówkowe – jak nie dać się oszukać?

  4. Etapy budowy domu. Od wylania fundamentów do zamknięcia budynku.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz