Zegarek, który pomoże nam kontrolować swoje zdrowie – jak wybrać ten odpowiedni? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Zegarek, który pomoże nam kontrolować swoje zdrowie – jak wybrać ten odpowiedni?

11 września 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Smartwatch to prawdziwy hit w dziedzinie zegarków, który z roku na rok przekonuje coraz szersze grono użytkowników do swoich prozdrowotnych funkcji. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego liczba dostępnych modeli wręcz poraża. Jak wybrać ten zegarek sportowy, który spełni wszystkie nasze oczekiwania?

zegarek sportowy

Liczba funkcji w zegarku sportowym – na jakie pomiary zdrowia możemy liczyć?

Zacznijmy od tego, co dla nas w zegarku sportowym jest najważniejsze. Monitoring naszego zdrowia. To często właśnie dlatego decydujemy się na zakup tego elektronicznego gadżetu i dzisiaj nikogo nie dziwi, że jest on noszony bez względu na wiek – zarówno przez dzieci, jak i seniorów.

Jednak każdy producent oferuje nieco inną gamę funkcjonalności pomiarowych. Najważniejsze zatem będzie dla nas, by zastanowić się, na których parametrach zależy nam najbardziej, a następnie poszukiwać właściwego modelu w grupie tych, które faktycznie dysponują pożądanymi modułami. Wśród najczęściej proponowanych funkcji możemy wymienić między innymi:

  • pomiar liczby wykonanych kroków,
  • pomiar spalonych kalorii,
  • pomiar saturacji,
  • weryfikacja wskaźnika BMI,
  • pomiar tętna,
  • analiza jakości snu.

Jeśli smartwatch posiada dostęp do wszystkich powyżej wymienionych funkcji, z czystym sumieniem możemy zdecydować się na jego zakup.

Dodatkowe funkcje dla aktywnych sportowo

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie zegarka sportowego z funkcją kontroli zdrowia? Z pewnością myśląc o zdrowym trybie życia, rozpoczęliśmy, a przynajmniej planujemy uprawianie różnych sportów.

Na szczęście nowoczesne zegarki sportowe i w tej kwestii nas nie zawodzą. Szczególnie zegarki marki Garmin dostępne na https://www.otozegarki.pl/zegarki/garmin posiadają mnogość aktywnych trybów sportowych, uwzględniających tak popularne dyscypliny, jak bieganie, chód, rower, siłownia, czy treningi siłowe, ale także wiele innych, rzadziej uprawianych aktywności sportowych. Smartwatche bardzo często posiadają wbudowane plany treningowe i kursy, dzięki którym nie będziemy musieli szukać dodatkowego wsparcia w naszej walce o doskonałą sylwetkę.

Na co jeszcze uważać przy zakupie smartwatcha?

Szczegółowy pomiar wielu elementów naszego zdrowia i potężne wsparcie w treningach – to powody, dla których najczęściej sięgamy po smartwatch. Warto jednak pamiętać, że kilka innych kwestii może dodatkowo sprawić, że nasz wybór będzie jeszcze lepszy.

O czym pamiętać przy zakupie nowego zegarka sportowego? Przede wszystkim wodoodporność. W przypadku zegarków dla pływaków to oczywiście oczywistość. Ale każdy z nas może wyposażyć się w wysokiej jakości https://www.otozegarki.pl/zegarki/garett, który zapewnia wodoszczelność. W takim zegarku żadna ulewa nie będzie nam straszna.

Wybierając smartwatch, powinniśmy się także kierować względami estetycznymi. Tutaj nie ma sprawdzonego scenariusza – każdy z nas może wybrać to, co nam się podoba. Większość producentów jednak oferuje nam możliwość personalizacji smartwatcha, poprzez dokupienie dodatkowych opasek i bransolet. Taki smartwatch może być jeszcze lepiej dopasowany do każdej sytuacji – zarówno formalnej, jak i tej bardziej aktywnej.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz