Zdrowa żywność kluczem do dobrego samopoczucia

17 lipca 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żyjemy w czasach, w których dużą wagę przykłada się do zdrowego odżywiania. Sposób, w jaki się odżywiamy wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną, regularne spożywanie zdrowych posiłków sprawia, że nasz wygląd się poprawia, a nasza praca przynosi lepsze efekty. Dużą popularnością cieszy się catering dietetyczny, nie powinno to dziwić, Polacy są coraz bardziej zapracowani i mają mało czasu na gotowanie. Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się cateringiem dietetycznym. Oferują wygodny i szybki sposób na zdrowe odżywianie oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Warto się jednak zastanowić czy jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego?

catering dietetyczny

Catering dietetyczny

Korzystanie z cateringu dietetycznego przez Polaków staje się coraz popularniejsze. Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie oferują, gotowe, pięcio-posiłkowe, zbilansowane dzienne menu dostarczane pod wskazany adres. Decydując się na takie rozwiązanie nie musimy się martwić o zakupy ani o planowanie posiłków. Nie musimy również poświęcać czasu na przygotowanie posiłków. Codziennie otrzymujemy urozmaicone menu i możemy być pewni, że nie zjemy więcej niż potrzebuje tego nasz organizm. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrzucić zbędne kilogramy.

Zdrowa dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa jest zdrowa, jeśli uwzględnia nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a także aktualny stan zdrowia i kondycję fizyczną. Decyzje odnośnie do sposobu odżywiania powinny być podejmowane z rozwagą, a wybory z tym związane dokonywane na podstawie wiedzy z fachowych źródeł lub na podstawie rekomendacji specjalisty. Źle dobrana dieta może nam zaszkodzić niż przynieść pożytek, a niektóre diety mogą doprowadzić do zwolnienia metabolizmu lub niedoborów pewnych składników odżywczych. Dieta z dowozem z pewnością może sprawdzić się u osób, które prowadzą aktywne życie zawodowe, długo pracują poza domem. Taka dieta to wydatek koszty ok. 700 – 1200 zł miesięcznie. Nie jest to dużo biorąc pod uwagę, że nie potrzebujemy robić żadnych dodatkowych zakupów. Jest to  świetna opcja dla osób, które mieszkają same. Robienie zakupów na jedną osobę jest trudne, kupujemy za dużo, marnujemy jedzenie i pieniądze. Również bardzo ciężko jest przygotować obiad dla jednej osoby, zazwyczaj jedzenia zostaje, więc w obawie przed zepsuciem i zmarnowaniem, jemy więcej co odbija się na naszej sylwetce.

Dieta pudełkowa i co dalej?

Decydując się na dietę pudełkową wcale nie musicie ograniczać spożywanych kalorii. Catering dietetyczny to przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe, jak spożywanie posiłków w odpowiednich odstępach czasowych. Wciąż wiele ludzi myśli, że zdrowe jedzenie jest niesmaczne. Jednak już po kilku tygodniach korzystania z dieteringu większość osób nie chce już wracać do jedzenia z restauracji szybkiej obsługi. Jeżeli motywem przewodnim korzystania z dieteringu jest chęć schudnięcia to powrót do wcześniejszego sposobu odżywiania, niestety często powoduje tycie. Najlepszym rozwiązaniem tego problem jest odżywianie zgodne z zasadami zdrowego odżywiania oraz regularny wysiłek fizyczny.

Koniec korzystania z tzw. diety pudełkowej nie musi oznaczać powrotu do starych nawyków żywieniowych. Stosując się do zaleceń dietetyka można nauczyć się samodzielnego komponowania codziennej diety w sposób racjonalny.

 

zobacz również:

Dieta czerwona – jadłospis i przepisy

Smaczna dieta 1200 kcal przykładowe menu

10 kroków – Plan Utraty Wagi Gillian McKeith

Co przegryzać podczas odchudzania?

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Ciekawe jak długo się czeka na takie zabiegi, bo pewnie zainteresowanie jest spore...
Profesjonalny piercing - gdzie?
Fajna sprawa, warto iść do kogoś, kto umie to robić w bezpieczny sposób,...
Bambino i akcja UNICEF
Ja popieram też krajowe akcje, np. Rossmann ma taką pomagającą kobietom na życiowym zakręcie..
Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Warto korzystać, są np. skierowania na tlenoterapię dla osób z problemami oddechowymi, gdzie prywatnie...