URODA I ZDROWIE

Zbilansowana i zdrowa – skuteczna dieta odchudzająca

21 lutego 2017, dodał: dieta.tj

dziewczyna podczas diety

Współczesny świat zachwycił się tematyką zdrowego stylu życia.  Widać to w sposób szczególny na przykładzie coraz to większej ilości blogów o tematyce lifestylowej i kulinarnej, a także w telewizji, gdzie każda stacja programowa ma swój kanał poświęcony zdrowiu i dbaniu o szczupłą sylwetkę. Z ekranu telewizora i Internetu, moda na zdrowy styl życiu przeniosła się także w świat realny, czyli do parków, siłowni i fitness klubów. Biega i ćwiczy coraz więcej ludzi w różnym wieku, a z roku na rok osób tych przybywa. Wszyscy już zdali sobie sprawę, iż prawidłowo skomponowana dieta i regularna aktywność fizyczna to dwa najważniejsze element zdrowego stylu życia.

Coraz więcej wiemy na temat związku pomiędzy odżywianiem i stanem zdrowia. Prawda ogólnie wiadomą jest fakt, iż zbilansowana dieta jest gwarantem zdrowia, zgrabnej i szczupłej sylwetki, a także warunkuje dobre samopoczucie. Jednakże do końca nie jesteśmy świadomi, iż dieta może być skuteczna nie tylko w utrzymaniu zdrowia, ale także świetnie sprawdzi się w trakcie kuracji odchudzającej.

zdrowe jedzenieSkutecznie nie musi znaczyć niezdrowo

Coraz więcej mówi się na temat zagrożeń, jakie może spowodować nieprawidłowe odchudzanie. Metod redukcji masy ciała jest cale mnóstwo, jednakże w całym szaleństwie utraty zbędnych kilogramów, ludzie są w stanie zaryzykować własnym zdrowiem, by upodobnić swą sylwetkę do tej, która obowiązuje w aktualnym kanonie piękna. Okazuje się jednak, że aż takie poświęcenie nie jest konieczne, gdyż prawidłowo
skomponowana, skuteczna dieta odchudzająca powinna opierać się na zasadach zdrowego żywienia. Należy zatem odpowiednio zmodyfikować nasz jadłospis, by zmienił się w taką właśnie dietę.

Różnorodny jadłospis kluczem do sukcesu

Na samym początku należy zadbać o odpowiedni deficyt energetyczny. Bez ograniczenia podaży kalorii nie nastąpi utrata masy ciała. Zależność ta jest wprost proporcjonalna. Aby zapewnić odpowiednie tempo redukcji wagi, należy ograniczyć podaż kalorii o około 500-1000 kcal tygodniowo. Takie ograniczenie dostarczania energii jest optymalne dla naszego organizmu, a także nie wpłynie negatywnie na konwersję tempa metabolizmu. Następnie należy zastanowić się nad jakością i odpowiednim doborem produktów, użytych w planie żywieniowym. Środki te powinny być najwyższej jakości, a także konsument musi być przekonany o ich czystości mikrobiologicznej. W innym razie, istnieje ryzyko zatrucia pokarmowego i spadku nie dodatkowych kilogramów, a wody komórkowej. Kolejnym, niezwykle istotnym elementem skutecznej diety na odchudzanie jest dostarczenie w odpowiednich ilościach i proporcjach produktów spożywczych ze wszystkich grup. Musimy zawrzeć w swej diecie produkty ze wszystkich grup piramidy żywieniowej, czyli:

  • Pełnoziarniste produkty zbożowe
  • Mleko i produkty mleczne
  • Mięso i przetwory mięsne, a także jaja
  • Warzywa i owoce
  • Zdrowe, jedno- i wielonienasycone tłuszcze roślinne

prawidłowe żywienieZarówno w prawidłowo zbilansowanej diecie, a co jeszcze ważniejsze, w skutecznej diecie odchudzającej, bardzo ważne jest odpowiednie spożycie obojętnych, czyli tych, które nie wpływają na wartość energetyczną jadłospisów. Główny udział ma tu spożycie średnio- lub wysokozmineralizowanej wody mineralnej. Dostarcza ona składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, a także zwiększa sytość po-posiłkową i opóźnia czas następnego posiłku.

Podsumowując zbilansowana dieta to najlepiej przebadany sposób żywienia, który zalecają dietetycy zarówno pragnącym zredukować swą masę ciała jak i tym, którzy interesują się dbaniem o zdrowie. Taki model żywienia propagowany jest nie tylko przez ekspertów, ale przede wszystkim przez osoby, które osiągnęły sukces w odchudzaniu. Warto więc zrezygnować z wycieńczających, jednoskładnikowych i niedoborowych diet redukcyjnych, na rzecz różnorodnych planów żywieniowych.

zobacz również:

  1. Grejpfrut na odchudzanie?
  2. Papaja i ostrokrzew paragwajski na odchudzanie
  3. Jak ćwiczyć aerobik w domu?
  4. Dieta oczyszczająca prof. Tombaka

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mity na temat masażu
> niechcemisie napisał/a:> Tak zachwalasz, że wygooglałam tę matę. Wygląda fajnie i...
Dekoloryzacja
Ja już nie eksperymentuje w domu z kolorem. Już kiedyś zniszczyłam sobie włosy....
Co zrobić na kolację?
Krewetki z ryżem, bardzo smaczne, doprawione sosem sojowym. Szybko gotowe, lekkie, ale pożywne...
Co zrobić na kolację?
U nas dziś o dziwo pogoda pozwoliła na grill, więc były domowe burgery