Zalety depilacji laserowej

8 października 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Istnieje wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia takich jak zwykła maszynka do golenia, wosk czy depilator elektryczny. Można zdecydować się na samodzielne zabiegi bądź te oferowane przez profesjonalistów. Nie ulega jednak wątpliwości, że depilacja laserowa np. urządzeniem Vectus jest najskuteczniejsza i pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą. Tego typu usługa ma naprawdę dużo zalet – warto choćby wspomnieć, że proces pozbywania się włosów może być bezbolesny. Poznaj wszystkie korzyści, jakie na Ciebie czekają, gdy wybierzesz oferowaną metodę w renomowanym gabinecie kosmetologii!

 

urządzenie do depilacji laserowej

Na czym polega depilacja laserowa?

W przypadku depilacji laserowej eliminacja włosów jest możliwa dzięki wiązce lasera, która głęboko wnika w skórę. Barwnik w mieszkach włosowych, czyli melanina pochłania emitowaną energię, co prowadzi do usunięcia cebulki włosa. Optymalne efekty uzyskuje się, dobierając należytą moc oraz czas trwania impulsu. Parametry są ustawiane indywidualnie – zależnie od rodzaju, stanu skóry i włosów. Im ciemniejsze owłosienie i jaśniejsza karnacja, tym zabieg będzie skuteczniejszy. Działanie urządzeniami typu Vectus jest jednak zawsze bezpieczne i niejednokrotnie bezbolesne.

Przebieg depilacji laserowej

Opisywany zabieg polega na przykładaniu specjalnej głowicy do wybranych miejsc na skórze. Depilacja laserowa np. sprzętem Vectus niszczy mieszki włosowe, jednak zastosowanie nowoczesnych technologii chłodzących sprawia, że proces ten jest w zasadzie bezbolesny. Laserowe usuwanie owłosienia trwa zwykle od 30 minut do 2 godzin – wpływ ma tu głównie wielkość obszaru, który trzeba poddać naświetleniu. Początkowo włoski odrastają, lecz po około dwóch tygodniach zaczynają wypadać, bo dochodzi do obumarcia komórek macierzystych.

Zalety zabiegu

Aby odczuć wszystkie zalety depilacji laserowej, należy wybrać renomowane gabinety kosmetologiczne, w których pracują doświadczeni specjaliści. Takie placówki używają też nowoczesnych urządzeń jak np. laser Vectus czy Thunder MT. Dzięki temu zabieg przyniesie oczekiwane efekty i może być całkowicie bezbolesny. Warto również poznać inne pozytywne aspekty laserowego usuwania owłosienia.

Metoda dla wielu osób

Z innowacyjnej technologii mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą cieszyć się idealnie gładkim ciałem. Niektórzy przecież zmagają się też z nadmiernym owłosieniem. Co ważne, laserowe bezbolesne usuwanie włosów może być dobrym rozwiązaniem dla pacjentów cierpiących na tendencję do ich wrastania i tworzenia się stanów zapalnych. Taki zabieg pozytywnie wpływa na stan cery i po niedługim czasie pozwala zniwelować wskazane problemy.

Trwałość i bezpieczeństwo

Główną i niepodważalną zaletą depilacji laserowej np. urządzeniem Vectus jest trwałość. To ogromna przewaga nad innymi metodami eliminacji włosów. Po wykonaniu cyklu zwykle bezbolesnych działań efekty są znakomite. Poleca się też raz do roku poddać się zabiegowi utrwalającemu. Usuwanie owłosienia takim sposobem jest także całkowicie bezpieczne. Dobre kliniki i gabinety przestrzegają wszystkich zasad i potrafią dostosować parametry do każdego przypadku.

Do różnych miejsc ciała

Trzeba podkreślić, że laserowe usuwanie owłosienia ze względu na bezinwazyjność może być stosowane niemal w każdej części ciała. Zwykle stosowane jest na rękach, nogach, pachach, okolicach bikini i twarzy. Coraz częściej wykorzystuje się ją też na klatkę piersiową, plecy czy brzuch – dotyczy to głównie mężczyzn. Bezbolesny laser do depilacji może być używany nawet do najbardziej wrażliwych rejonów, ponieważ nowoczesne urządzenia jak np. Vectus są wyposażone w innowacyjne technologie, zmniejszające dyskomfort do minimum.

Oszczędność czasu i pewność siebie

Dzięki zawsze gładkiej skórze zapomnisz, czym jest codzienne golenie. Oszczędzisz tym samym mnóstwo czasu, a naskórek uniknie nieprzyjemnych podrażnienie. Zbędne stanie się kupowanie drogich i nieefektywnych środków do usuwania owłosienia. Po depilacji laserowej zawsze jest się gotowym na spontaniczne wyjścia na spotkania czy basen. Poczujesz się komfortowo, co zwiększy też pewność siebie w każdej sytuacji.

Wady depilacji laserowej

Choć korzyści z bezbolesnego lasera do depilacji znacznie przewyższają negatywne strony, to warto poznać te drugie. Nowoczesne sprzęty jak Vectus są delikatne dla naskórka, lecz jeśli masz bardzo niski prób bólu, to możesz odczuć pewien dyskomfort. Trzeba też pamiętać o szeregu przeciwwskazań takich jak ciąża, choroby skóry, stosowanie retinolu czy cukrzyca. Krótko po depilacji laserowej może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, więc pielęgnacja przez pewien czas musi być łagodna. Przed zabiegiem nie wolno się też opalać i stosować samoopalaczy.

Podsumowanie – skuteczny i bezbolesny laser

Już wiesz, że depilacja np. laserem Vectus jest skuteczna i może być po odpowiednim przygotowaniu bezbolesna. Mnóstwo zalet tej metody sprawia, że to zabieg skierowany do wielu osób. Dzięki niej można poprawić urodę czy pozbyć się kompleksów. Laserowe usuwanie owłosienia najlepiej odbyć w renomowanym gabinecie, który będzie gwarantował profesjonalizm i najwyższe standardy, co przełoży się na końcowe zadowolenia Klienta.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy mozna sprzedać dom z kredytem?
Wtedy trzeba pytać bank o zgodę i ew. współwłaściciela domu, czasem to tu jest...
Jak szybko w relacjach przechodzici…
Zależy też od tego, jak bardzo mnie ktoś kręci.. Bo jeśli bardziej mnie kręci...
Sposoby na jesienną chandrę:)
Słodkości:) Jesienią najwięcej piekę ciast, zauważyłam...
yerba mate
Był czas, że tylko ją piłam, ale nie widziałam specjalnego wpływu na samopoczucie...