Zajęcia fitness – na które warto się wybrać?

23 sierpnia 2018, dodał: niissley90
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Smukła i zgrabna sylwetka to marzenie niejednej kobiety, dlatego też coraz większa liczba pań rozważa możliwość zapisania się na zajęcia fitness. Wydaje Ci się, że takie zajęcia są męczące? Nic bardziej mylnego! Oferowane obecnie przez kluby zajęcia mogą być nie tylko przyjemne, ale również niezwykle ciekawe. Dzięki niektórym z nich będziesz mogła się zrelaksować, natomiast inne pomogą ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów, modelując tym samym sylwetkę. Na jakie jednak zajęcia fitness można się zdecydować w dzisiejszych czasach?

 

Podczas wyboru odpowiednich ćwiczeń dla siebie najważniejsze jest to, aby dobrać je idealnie do swoich możliwości fizycznych. Jeśli do tej pory nie uprawiałaś żadnego sportu, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, ponieważ w ten sposób możesz nabawić się kontuzji. Po ciężkim dniu spędzonym w pracy możesz zdecydować się na zajęcia relaksujące i odprężające. W sytuacji, gdy chciałabyś pozbyć się kilku zbędnych kilogramów lub zależy ci na tym, aby rozładować nadmiar energii, wybierz coś bardziej dynamicznego. Dzięki poniższemu poradnikowi z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Zajęcia wzmacniające

Takie zajęcia składają się zazwyczaj z rozgrzewki, ćwiczeń wzmacniających określone grupy mięśniowe, a także ze stretchingu. Trening wzmacniający odbywa się przy rytmicznej muzyce z wykorzystaniem takich przydatnych akcesoriów jak step, specjalne pasy lub hantle. Dzięki ćwiczeniom wzmacniającym można poprawić swoją ogólną kondycję fizyczną, wymodelować sylwetkę, przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnić określone grupy mięśni.

 

Wśród ćwiczeń wzmacniających można wymienić przede wszystkim BS, TBC oraz ABT. BS, czyli body sculping bardzo dobrze rzeźbią sylwetkę, a ich głównym celem jest ujędrnienie oraz wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. TBC, czyli total body conditioning to tzw. ćwiczenia ogólnorozwojowe, dzięki którym można wymodelować ciało, a także poprawić swoją kondycję. Z kolei ABT, czyli abdominal, buttocks, thighs to ćwiczenia, które pomagają wymodelować takie partie ciała jak uda, pośladki oraz brzuch.

 

 

Zajęcia mentalne

Kobiety, które mają stresującą pracę lub wiele spraw do załatwienia w ciągu dnia (pranie, prasowanie, gotowanie itp.) powinny zdecydować się na zajęcia mentalne, które pomogą się wyciszyć, odprężyć, zrelaksować oraz pozbyć złych emocji. Wśród najpopularniejszych ćwiczeń mentalnych można wyróżnić stretching, pilates, jogę oraz fit ball. Na czym jednak polegają wspomniane zajęcia?

Streching

 

Stretchnig to ćwiczenia rozciągające wszystkie grupy mięśniowe, dzięki którym można pozbyć się przykurczy mięśniowych, zapobiec kontuzjom oraz poprawić elastyczność mięśni. Ćwiczenia odbywają się przy relaksującej muzyce i bardzo często wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi oraz niektóre elementy pilatesu. Wielu osobom wydaje się, że stretching to leniwa forma fitnessu, jednak nic bardziej mylnego. Podczas wykonywanie niektórych ćwiczeń można się bowiem porządnie zmęczyć.

Pilates

Pilates to trening składający się z ćwiczeń, które pomagają wzmocnić wszystkie mięśnie głębokie.

 


Cały system ćwiczeń skierowany jest przede wszystkim na rozciągnięcie i wzmocnienie całego ciała, poprawę postawy oraz redukcję stresu. Dzięki zajęciom z pilatesu można zniwelować ból kręgosłupa, wzmocnić mięśnie, wyrzeźbić sylwetkę, a także poprawić ogólny stan zdrowia.

Joga

 

Joga to tak naprawdę starożytny system, który przez tysiące lat pomagał wielu ludziom odszukać swoją równowagę życiową. Obecnie jednak joga to w głównej mierze ćwiczenia oddechowe oraz rozciągające, które pomagają się odprężyć, a także wyciszyć. Dzięki odpowiednio skomponowanym ćwiczeniom możliwe jest nie tylko poprawienie wydolności układu krążenia, ale również ukojenie skołatanych nerwów.

Fit ball

 

W ostatnim czasie dosyć popularne stały się ćwiczenia z piłką o średnicy przekraczającej pół metra, czyli tzw. fit ball. Dzięki ćwiczeniom z piłką można poprawić swoją równowagę, a także wzmocnić mięśnie, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Ćwiczenia przy użyciu piłki polecane są przede wszystkim tym paniom, które mają problemy z kręgosłupem, przez cały dzień siedzą przy biurku, czy też miały dłuższą przerwę w uprawianiu aktywności fizycznej.

Zajęcia fitness z choreografią

Kobiety, które nastawione są na nieco bardziej intensywne ćwiczenia, które pomogą poprawić koordynację ruchową oraz kondycję powinny zdecydować się na choreograficzne zajęcia fitness. Dzięki takim ćwiczeniom, które łączą w sobie elementy aerobiku z różnymi tańcami, możliwe jest spalenie niechcianej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu figura nabiera zupełnie innych kształtów. Jakie jednak zajęcia można zaliczyć do tej grupy?

 

Jeśli chodzi o te najpopularniejsze, to można wśród nich wymienić funky dance, step, a także latin dance. Funky dance to specjalnie skonstruowane układy choreograficzne, które łączą w sobie elementy dancehallu oraz hip-hopu. Step to z kolei ćwiczenia, które wykonywane są na podeście i przy ich pomocy możliwe jest wzmocnienie dolnych partii ciała. Jeśli chodzi natomiast o latin dance, to warto wiedzieć o tym, iż jest to forma zajęć, która została zainspirowana tańcami latynoamerykańskimi takimi jak cha-cha oraz salsa.

 

zobacz również:

Ćwiczenia na płaski brzuch – aerobiczna „szóstka” Weidera

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup w domu

Pilates w biurze czyli ćwiczenia przy biurku na bóle kręgosłupa

Zajęcia fitness – wybierz najlepsze dla siebie!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Zajęcia fitness – na które warto się wybrać?

  1. avatar Alicja pisze:

    Świetny artykuł,zapisuje?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...