Wyspa Krk – najpiękniejsze plaże

26 kwietnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wyspa Krk słynie z niezwykle pięknych plaż, które należą do jednych z najbardziej urzekających w całej Chorwacji. Niektóre z nich są piaszczyste, inne kamieniste, jeszcze inne zaś skaliste, betonowe czy żwirowe. Poukrywane w zacisznych zatoczkach stanowią prawdziwą oazę spokoju, do której chętnie się wraca.

piasek-w-chorwacji

Piękno Starej Baski i niezwykła plaża Oprna, która kusi i przyciąga turystów z całego świata

Miłośnicy plażowania powinni przede wszystkim odwiedzić Starą Baskę, bowiem właśnie tutaj ulokowane są wspaniałe plaże stanowiące jej największy turystyczny atut. Już sama droga prowadząca do tego miejsca warta jest uwagi przez swój urok i niezwykłe krajobrazy. Najsłynniejszą plażą jest Oprna, którą dobrze jest odwiedzić zwłaszcza po sezonie, by móc w pełni cieszyć się jej pięknem.

To zakątek, w którym relaks nabiera nowego znaczenia. Poza tym ta dwukilometrowa plaża posiada status Niebieskiej Flagi, co sprawia, że bez obaw można tutaj cieszyć się pięknem przyrody wśród czystego piasku i wody.

Plaże dla naturystów, czyli jak cieszyć się słońcem w pełni i bez ograniczeń

Chorwacja to kraj, w którym naturyzm jest znany i bardzo popularny. Na Wyspie Krk również można odnaleźć miejsca do plażowania, w których nie trzeba przejmować się jakimkolwiek nakryciem. Zakątki te mają oznaczenia FKK.

Duża plaża żwirkowa ze schodami prowadzącymi do morza znajduje się w campingu Knobe. Przyjeżdżają tutaj zarówno osoby samotne jak i całe rodziny z dziećmi, bowiem miejsce to jest idealne na wspaniałe wakacje.

Warto zajrzeć także do campingu Skirla, gdzie czeka plaża kamienista i żwirowa, choć można spotkać tutaj również piaszczystą zatoczkę. Miejsca te są naprawdę piękne. Jeżeli zaś nie ma się ochoty na nagość to za skalnym przejściem ulokowana jest plaża, na której obowiązuje nakrycie.

Niewątpliwie wspaniałym pomysłem na wymarzone wakacje jest skorzystanie z oferty wakacji last minute na Wyspie Krk w Chorwacji (http://www.chorwacja.pl/last-minute/wyspa-krk.xml), która obfituje w przeróżne atrakcje, a przede wszystkim w czyste, zadbane i zjawiskowe plaże, zarówno te dzikie, jak i bardziej odkryte. Wiele plaż posiada status Niebieskiej Flagi, co dobrze świadczy o tym miejscu. Dodatkowo idealna pogoda, rajskie widoki i niezwykły klimat – Krk tym właśnie urzeka, choć to nie jedyne jej atuty.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...