Wymarzone Prezenty dla Dzieci – Święta! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wymarzone Prezenty dla Dzieci – Święta!

27 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mikołajki już wkrótce – a jak wiadomo, każde dziecko z niecierpliwością czeka na tę magiczną datę 6 grudnia:) Aby ułatwić Wam wybór prezentów, podpowiadamy już teraz, jakie niespodzianki najbardziej ucieszą Wasze pociechy. Oto podarunki, które zapewnią im świetną zabawę, dostarczając wielu emocji i rozwijając dziecięcą wyobraźnię oraz pasje:

Ale Pary Świąteczne

ALE PARY – Świąteczne” to szybka, prosta gra karciana w której wygrywa ten kto wykaże się największą spostrzegawczością.

W opakowaniu znajdziemy zestaw 31 kart z 6 obrazkami w świątecznym klimacie. Dwie dowolne karty zawsze mają po jednym wspólnym obrazku, ale żeby nie było zbyt łatwo, obrazki te często mają różną wielkość. Gra polega na jak najszybszym znalezieniu wspólnego obrazka. W zależności od wariantu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart, bądź jak najszybciej pozbędzie się wszystkich.

Gra jest dobrym treningiem analizy wzrokowej, umiejętności dostrzegania i rozróżniania szczegółów.

Zawartość opakowania: 1) Karty koła – 31 szt. 2) Instrukcja

Grę poleca Alexander

 

Zestaw kreatywny ORIGAMI 3D – Kot

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste!

Origami 3D to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę.

W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia.

Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu.

Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami.

Realistyczna figurka kota w formie Origami 3D to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

Zawartość opakowania: elementy papierowe – 743 szt.; arkusz naklejek – 1 szt.; drewniane patyczki – 3 szt; instrukcja – 1 szt.

Grę poleca Alexander

 

Flaki Kłaki

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o ciele człowieka, ale baliście się zapytać… Nauka nigdy nie była tak obleśnie zabawna!

Ludzkie ciało jest niezwykłe i zdumiewające, ale dzieją się w nim też ohydne rzeczy… Weź udział w tej obrzydliwie wesołej grze, aby odkryć tajniki działania naszego organizmu.

Poprawne odpowiedzi na pytania mogą zapewnić ci wygraną, ale do zrobienia kroku wstecz wystarczy dzika karta, która pokaże, że można jeszcze lepiej dbać o higienę osobistą.

Zanim skonsultujesz się z lekarzem lub farmaceutą, zagraj w tę pełną okropnie fascynujących ciekawostek planszówkę.

Zawartość opakowania: karty – 110 szt.; pionki – 6 szt.; podstawki pod pionki – 6 szt.; plansza; instrukcja.

Grę poleca Alexander

 

Dzieciaki Kontra Dorośli – Ciekawostki o Bajkach i Filmach

Co mogło obudzić Śpiącą Królewnę? Jak nazywa się syn Homera Simpsona? Gdzie mieszkają Muminki? Czy jesteście gotowi na wyjątkowe starcie pokoleń w przezabawnej grze karcianej? Tutaj dzieciaki rywalizują z dorosłymi, odpowiadając na podchwytliwe pytania. Zabłyśnij wiedzą o filmach i bajkach i zostań zwycięzcą!

Zawartość opakowania: plansza do gry – 1 szt.; karty pytań – 110 szt.; pionki – 2 szt.; instrukcja.

Grę poleca Alexander

 

Zabawka konstrukcyjna Mały Konstruktor – 7 w 1 Scratch

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni.

Model po złożeniu jest trwały i może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Seria 7 w 1 gwarantuje jeszcze więcej zabawy. Sprawdź, jak z tych samych elementów zbudować całkowicie inne maszyny.

Grę poleca Alexander

Gluty

Glut do gluta i zabawy kupa! Losuj karty z kupki na stole i zbieraj punkty, a przy okazji podkradaj najbardziej okazałe bloby przeciwnikom. Tylko kalkuluj dobrze, bo o jeden ruch za dużo i możesz stracić wszystko. Ultrałatwe zasady i dynamiczna, wciąż zmieniająca się rozgrywka podszyta nutą ryzyka. Słowem – znajdziesz tu wszystko, co najlepsze w szybkiej karciance na udaną imprezę.

Każdy z graczy kolejno pobiera karty z zasłoniętej kupki. Przy czym pierwsze 3 pobrania są bezpieczne, bez znaczenia ile kart pobierzemy niczego nie ryzykujemy. Możemy pobrać więcej kart, ale jeżeli w kolejnym ruchu wylosujemy kartę o takiej samej wartości jaką już mamy, tracimy całą kolekcję jaką udało nam się uzbierać. Dlatego to my decydujemy w którym momencie mówimy pass i przekazujemy kolejkę rywalowi.

Warto być rozważnym, żeby nie przeholować i nie stracić uzbieranych kart.

CO WYRÓŻNIA GRĘ: uwielbiany przez dzieciaki humor gry, urocze, zabawne postaci glutów, które zdobędą sympatię każdego dziecka, proste zasady gry. Gra w którą, można grać bez końca. Naprawdę wciąga. Ledwie skończysz, chcesz zagrać jeszcze raz. Nutka ryzyka. Podkradanie kart przeciwnika. Mocne zwroty akcji. Złośliwe poczucie satysfakcji, gdy gracz, który podkradnie Ci karty przeszarżuje i straci zdobycz.

Grę poleca Pink Frog

Piranie

Zagrywaj żwawo karty, aby nachapać jak najwięcej rybek. Duża ryba łyka mniejszą, a piranie biorą wszystko. Nooo, prawie… Wszyscy kąsają naraz i kto pierwszy pozbędzie się kart, wygra. Szalona karcianka na tempo i spostrzegawczość.
Masz w sobie wystarczająco dużo ikry?

Zasady są wręcz banalne. Na leżącą na środku stołu kartę z obrazkami trzech rybek w różnych kolorach musimy położyć taką, która zawiera chociaż jedną rybkę w zadanym kolorze w większym rozmiarze. Tak, żeby większa ryba z dokładanej karty mogła połknąć mniejszą rybkę z karty leżącej na stole.
Zasady zmieniają się kiedy mamy w ręku ławicę piranii. One zjadają wszystkie rybki, niezależnie od rozmiaru, ale w kolorze innym niż ich własny.
Emocji grze nadaje szalone tempo zabawy. Wszyscy kładziemy karty w tym samym czasie. Nasza spostrzegawczość i refleks decydują o wygranej, gdyż sytuacja na stole zmienia się bardzo dynamicznie.

Grę poleca Pink Frog

 

Gra rodzinna – Inspektor Pytanko i Park Dinozaurów

Emocjonująca przygoda, w której zakochają się zarówno mali jak i duzi. Wciel się w rolę słynnego Inspektora Pytanko i pomóż odnaleźć zaginione jajo dinozaura. Kto stoi za tą bezczelną kradzieżą? Zbadaj okoliczności porwania i przesłuchaj świadków.
W grze znajdziemy 2 plastikowe tablice, każda z 24 portretami potencjalnych złoczyńców. W rozgrywce gracze losują z talii kart portret osoby, która w ich przypadku jest odpowiedzialna za przestępstwo i umieszczają na swojej tablicy tak, żeby przeciwnik nie widział kto jest na karcie.
Zadanie polega na tym, aby za pomocą prostych pytań, na które możemy odpowiedzieć TAK lub NIE, ustalić kto znajduje się na wylosowanej przez przeciwnika karcie. Obaj gracze zadają pytania naprzemiennie, dzięki czemu nikt się nie nudzi, a wyścig z czasem jest wyrównany. Dowiedz się, czy nasz podejrzany ma wąsy, jest blondynem, czy nosi okulary i czy jest zwierzęciem, czy człowiekiem? Po każdym trafnym pytaniu zamykaj klapki z portretami osób nie pasujących do rysopisu i tym sposobem eliminuj fałszywe tropy.
Wygrywa ten z inspektorów, który szybciej trafnie wskaże przestępcę.

Zawartość opakowania: plastikowe tablice na portrety – 2 szt.; portrety do tablic (mniejsze) – 2 x 24 szt.; karty z portretami – 24 szt.; instrukcja

Grę poleca MultiGra

 

Montessori. Zabawka edukacyjna. Kostka po kostce – pisanie 6 kostek

Produkt został opracowany w oparciu o metodę MONTESSORI.
Z zestawu SZEŚCIU kostek należy układać trzy-, cztero-, pięcio- lub sześcioliterowe wyrazy opisujące obrazki przedstawione na kartach.
Kostka po kostce. Pisanie” to seria prostych zabaw edukacyjnych, które stanowią doskonałą pomoc w nauce pisania i czytania. Zachęcają dzieci do rozpoznawania liter i budowania z nich wyrazów. Pomagają rozwijać słownictwo, ćwiczą koncentrację i szybkie myślenie.

Zawartość opakowania: kostki z literkami – 6 szt.; karty z obrazkami – 55 szt.; drewniana podstawka na karty; instrukcja

Grę poleca MultiGra

 

Anita Głowińska: Kicia Kocia i Nunuś. Sporty zimowe

Kicia Kocia i Nunuś. Sporty zimowe” to zimowa książka z czterdziestoma czterema otwieranymi okienkami w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia i Nunuś uwielbiają zimę. Mogą lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, ale nie tylko. Zimą mogą także uprawiać sporty. Otwierając kolejne okienka, razem z Kicią Kocią i Nunusiem mały czytelnik pozna różne rodzaje sportów zimowych: skoki narciarskie, łyżwiarstwo, slalom, hokej i wiele innych.

Kicia Kocia i Nunuś. Sporty zimowe” jest kolejną pozycją, dzięki której mali czytelnicy mogą odkrywać przygody Kici Koci oraz jej braciszka. Tajemnice ukryte w otwieranych okienkach spowodują, że czas z książeczką będzie dla najmłodszych wspaniałą zabawą.

Jeżeli lubicie Kicię Kocię i jej przygody, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję! Bez wątpienia pokochacie ją tak mocno, jak pozostałe książeczki z serii! Książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek to jedne z ulubionych książek maluchów! Okienka kryjące w sobie mnóstwo niespodzianek są wyjątkową atrakcją dla dzieci, które lubią poznawać świat. To właśnie do tej kategorii zalicza się książka „Kicia Kocia i Nunuś. Sporty zimowe”. Odkrywanie tajemnic kryjących się w okienkach to wielka frajda dla każdego dziecka, dlatego książeczki z okienkami są tak lubiane!

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Kicia Kocia – maskotka w pudełku

Kicia Kocia jako maskotka w nowym, kolorowym pudełku! Ulubienica dzieci dostępna już nie tylko na papierze! Od teraz może znaleźć się także w małych rączkach jako mięciutka przytulanka!

Rosnące zainteresowanie Kicią Kocią spowodowało, że prosto z kart książki sympatyczna kotka trafiła do rąk dzieci w postaci cudownej, pluszowej maskotki.

Maskotka Kici Koci to 17 cm mięciutkiej postaci gotowej do przytulania, głaskania, wspólnej zabawy i snu. Oprócz tych niezaprzeczalnych zalet, maskotka posiada także wszystkie niezbędne certyfikaty poświadczające jej bezpieczeństwo dla najmłodszych dzieci (0+).

Anita Głowińska niejednokrotnie udowadniała w książeczkach z serii Kicia Kocia, że tematy ekologii są jej bardzo bliskie. W związku z tym maskotka Kicia Kocia dostępna jest w kartonowym pudełku, które może posłużyć jako pojemnik na skarby lub zostać poddane recyklingowi.

W kartoniku znajduje się również kolorowanka, którą dziecko może samodzielnie ozdobić.

Poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Jørn Lier Horst: Operacja Sprzedawca Pierniczków

Operacja Sprzedawca Pierniczków to kolejny świąteczny zeszyt w detektywistycznej serii książek dla dzieci o Tiril i Olivierze. Książka w dużym formacie, z mnóstwem zadań i zagadek, zapewni dzieciom rozrywkę na długie wieczory. Idealny pomysł na sympatyczny prezent pod choinkę dla dociekliwych czytelników. Nowa, niesamowita przygoda dla młodych detektywów.

Latem w budce na ulicy Plażowej sprzedawano lody, teraz – w okresie przedświątecznym – ktoś postanowił sprzedawać w niej pierniczki. Kiedy młodzi detektywi przychodzą tam ponownie na zakupy, zastają tabliczkę ZARAZ WRACAM. Coś się nie zgadza. Czy sprzedawca jeszcze wróci? Dlaczego skorzystał z budki stojącej blisko zamkniętego domu? Gdy Tiril i Oliver zauważają dziurę wyciętą w tylnej ścianie, ruszają do akcji…

Ukryte na każdej stronie zadanie to, oczywiście, zaproszenie do wspólnej zabawy dla małych Czytelników! Wystarczy być uważnym i dociekliwym, by dzięki wskazówkom ukrytym w tekście i na ilustracjach samodzielnie rozwiązać zagadki.

Wciągająca seria książek dla dzieci pt. „Operacja…” opowiada o działalności dwójki młodych detektywów, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne numer 2 w Elvestad, nadmorskim miasteczku w Norwegii. Tiril i Oliver bez wątpienia mają nosa do wyjaśniania zagadek! W Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Na szczęście młodzi detektywi zawsze są na posterunku, żeby razem ze swoim psem rozwiązywać zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

Serię polecamy zatem dzieciom zaczynającym samodzielną przygodę z czytaniem (od 6 roku życia). Jeśli poszukujesz innych książek dla dzieci, które zachęcą kilkulatka do samodzielnego czytania, polecamy serdecznie artykuł, który ukazał się na naszym blogu: Pierwsze książki do samodzielnego czytania dla 6, 7 i 8-latków.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Jack Thorne, John Tiffany: Harry Potter. Magiczny almanach

Harry Potter. Magiczny almanach to przepięknie ilustrowany album dla całej rodziny, który ukaże się w październiku 2023 r. Wydanie w twardej oprawie, złocone folią, ze wstążką do zaznaczania i rozkładanymi ilustracjami w wielkim formacie to publikacja przeznaczona zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą, oszałamiającą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych.

Pierwszy oficjalny przewodnik po książkach z serii. Harry Potter: Magiczny almanach to najlepsze kompendium pełne faktów, infografik i wszystkiego, co magiczne! Wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zaprezentowana została tu w formie map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości – od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia. Podzielony na siedem rozdziałów Almanach to must-have dla każdego czytelnika. Pozwoli mu zgłębić informacje o ukochanych bohaterach, przeżyć na nowo ulubione sceny, zdobyć wiedzę o zaklęciach, poszukać ukrytych sekretów i oddać się fantazji, zwiedzając Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Czytelnik znajdzie tu wszystko: od Tiary Przydziału po inkantacje zaklęć.

Ilustracje do Almanachu stworzyło siedmioro artystów z całego świata: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić, a każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję magicznego świata J.K. Rowling. Harry Potter: magiczny almanach ukaże się jednocześnie w 35 językach, wsparty wydarzeniami Światowego Dnia Harry’ego Pottera skierowanego do dzieci i całych rodzin, fanów i kolekcjonerów.

Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina: „Magiczny almanach zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury Harry’ego Pottera. Przywołał na nowo magiczny świat J.K. Rowling: świeży, unikalny, nieskończenie odkrywczy, a przy tym pełen fantazji i humoru. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek – pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów. Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane kompendium wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku”.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

Marta H. Milewska: Kto ukradł naszyjnik babci Feli?

Nina nieoczekiwanie dowiaduje się o istnieniu australijskiej kuzynki, którą wkrótce będzie gościć w swoim domu. Choć wspólne spędzanie czasu okaże się niekiedy męczące, a przygotowane atrakcje nie zawsze sprawią radość, to obie dziewczynki połączy oglądanie starych rodzinnych fotografii i pamiątek, w tym słynnego naszyjnika babci Feli, która przed laty była wielką damą. Wkrótce dziewczynki same będą mogły poczuć się jak damy, bo tak chcą się przebrać na szkolny bal. I wtedy pojawi się pokusa, by do eleganckiego stroju założyć cenny naszyjnik…

Książka, w której czytelnik trzykrotnie będzie mógł wybrać jedną z równoległych wersji zdarzeń i w ten sposób zdecydować o losach głównych bohaterek i obserwować konsekwencje podjętych decyzji.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Lisa Bjärbo: Zagadka złodzieja świąt

Detektywistyczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!

Elof uwielbia Boże Narodzenie, a zwłaszcza przygotowania do świąt. Domek z piernika, kalendarz adwentowy z zagadkami, gwiazdy betlejemskie, świeczki, dekoracje… Zawsze zajmował się tym wszystkim wraz ze swoją starszą siostrą, ale Marcela wkrótce kończy trzynaście lat i w tym roku zupełnie jej to nie interesuje. Co gorsza, w proteście przeciwko zaproszonym przez mamę gościom, nie zamierza w ogóle obchodzić świąt! Jakby tego było mało, z domu zaczynają ginąć różne świąteczne rzeczy, a w ogrodzie pojawiają się tajemnicze ślady na śniegu. Czyżby jakiś złodziej próbował ukraść święta?

Książkę poleca Wydawnictwo Zakamarki

 

Ulf Stark: Święta w Wielkim Lesie

Leśna opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia!

Gburek, skrzat domowy zamieszkujący opuszczoną zagrodę, zapala pierwszą świecę w świeczniku adwentowym. Gdy następnego dnia wychodzi przed dom, wiatr zrywa mu z głowy czapkę. Gburek kopie ze złości furtkę, a wtedy odpada z niej tablica zawieszona przez ludzi wiele lat temu. Tablicę również porywa wiatr i niedługo potem znajdują ją mieszkające w Wielkim Lesie zwierzęta. Wrony rozszyfrowują tajemniczy napis na tablicy i orzekają, że już niedługo w lesie zjawi się gość. Rozpoczynają się gorączkowe przygotowania…

Książkę poleca Wydawnictwo Zakamarki

 

Anna Włodarkiewicz: Świąteczny kalendarz Gabrysi

Gabrysia jest pogodną, dobrze zorganizowaną dziewczynką, która lubi robótki ręczne i celebrowanie rodzinnych uroczystości. Ostatnio ma jednak wrażenie, że życie dostarcza jej więcej smutku niż radości. Mama źle znosi ciążę, tata pracuje jak szalony robot, a na dodatek szkolna przyjaźń okazuje się jednym wielkim rozczarowaniem. Cała nadzieja w grudniu i świętach, które przecież zawsze były rodzinne i radosne. Czy Gabrysia odzyska spokój ducha i wiarę w przyjaźń? A może pomoże jej w tym świąteczny kalendarz z zadaniami na każdy dzień grudnia?

Książka podzielona jest na 25 rozdziałów – można czytać po jednym dziennie aż do świąt.
Książka dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Ilustracje: Katarzyna Bukiert.

Książkę poleca Wydawnictwo BIS

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy dokarmiacie gołębie?
Gołębie znakomicie sobie radzą bez pomocy człowieka, wystarczy im nie przeszkadzać:)
Kolorowanki
Ze zwierzątkami ma wydawnictwo RM, bardzo fajne są tam też naklejki w środku kolorowanki
Plamki na paznokciach
Czasem to wpływ toksyn, które kumulują się w organizmie.
Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Dobre perfumy zawsze są na miejscu.