Dlaczego rodzice wybierają zabawki drewniane? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Dlaczego rodzice wybierają zabawki drewniane?

28 października 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zabawki drewniane cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony rodziców, a także całej rodziny dziecka. Dlaczego tak się dzieje? Czy zabawki drewniane to tylko krótkotrwała moda, czy za tym wyborem stoją konkretne powody?

Zalety drewnianych zabawek

Zabawki drewniane to tak naprawdę jeden z najstarszych przedmiotów wykonywanych dla dzieci. W końcu drzewo i wyroby z niego pochodzące towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Nic więc dziwnego, że równie szybko zaczęto tworzyć zabawki dla dzieci właśnie z tego materiału. Wiele osób ma w swoich domach pamiątkowe zabawki, wykonane z naturalnych produktów. Mają one szansę przetrwać wiele lat i są ponadczasowe, o ile tylko zadba się o dobre warunki ich przechowywania. Zazwyczaj drewniane zabawki są dość proste, a to, co proste, najlepiej służy zabawie. Drewniane klocki, układanki, figurki, domki dla lalek – takimi przedmiotami chętnie bawią się również współczesne dzieci.

Drewno jest materiałem przyjaznym dla dziecka. Trudno jest je zniszczyć, a jeżeli zabawka znajdzie się w dziecięcej buzi, nie zrobi mu żadnej krzywdy. O ile jest oczywiście pokryta nietoksyczną farbą. Tanie zabawki z plastiku i nie tylko, które są importowane z Chin, mogą w swoim składzie zawierać wiele bardzo niebezpiecznych składników, takich jak chociażby ołów. Przed zakupem zabawki dla malucha należy zwrócić uwagę na posiadane przez nie certyfikaty. Najbardziej istotny jest CE. Świadczy on o tym, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii.

Zobacz tysiące zabawek drewnianych w jednym miejscu https://www.zielonezabawki.pl/

Drewniane zabawki a rozwój dziecka

Drewniane zabawki pobudzają dziecięcą wyobraźnię i kreatywność właśnie dlatego, że są one tak proste. Jeden element w oczach dziecka stać się może przeróżnymi przedmiotami. Dziecko zabawką może bawić się na własnych zasadach, a nie według zasad wyznaczonych przez producenta. Klocek stać się może samolotem, pociągiem, wieżą zamku albo łóżkiem w domku dla lalek.

Tego rodzaju zabawki dla najmłodszych wspierają także małą motorykę. W końcu dziecko musi samodzielnie nimi manipulować, aby poruszać poszczególnymi elementami. Ich plastikowe odpowiedniki bardzo często to ograniczają, zmuszając malucha jedynie do naciskania kolorowych przycisków. Dodatkowo uczą one więc cierpliwości, rozwijając pozytywne cechy charakteru.

Niezliczone wzory i kolory doskonale oddziałują na wyobraźnię, a także na dziecięcą sensorykę. To pomysł na wspólną zabawę rodziców z dzieckiem, a chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak bardzo jest to ważne. O pozytywnej roli drewnianych zabawek przekonują same dzieci, które potrafią tego typu przedmiotami bawić się godzinami, podczas gdy zabawka-hit z melodyjkami, światełkami etc. często jest porzucana już po kilku chwilach zabawy.

Zabawki wykonane z drewna są przede wszystkim ponadczasowe. Z pewnością nie minie na nie moda i bawić się nimi może jeszcze kolejne pokolenie. Są więc przyjazne dla środowiska naturalnego i idealnie odnajdują się w założeniach slow life.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...