Skąd mieć pewność, jakie leki w ciąży stosować? Zapytaj specjalistę | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Skąd mieć pewność, jakie leki w ciąży stosować? Zapytaj specjalistę

31 października 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Ciąża to wyjątkowy okres oczekiwania na potomstwo, dlatego też w tym momencie należy szczególnie zadbać o zdrowie swoje i dziecka. Każda przyszła mama powinna wiedzieć, że niektóre leki są bezwzględnie zabronione do czasu rozwiązania. Jak więc postąpić, gdy pojawi się nagła infekcja?

Domowe metody a porady medyczne

Tradycyjne sposoby radzenia sobie z infekcjami są zazwyczaj pierwszym pomysłem, kiedy nie jesteśmy pewne, które medykamenty będą dla nas bezpieczne. W takim wypadku najczęściej przygotowujemy popularne mleko z miodem, rosół, bądź herbatę z cytryną. Oczywiście, takie babcine mikstury bez wątpienia nie zaszkodzą, ale… czy pomogą? Niekoniecznie i nie zawsze. Czasem lepiej skonsultować swój problem ze specjalistą, który posiada adekwatną ku temu wiedzę.

Zapytaj farmaceutę

Zanim jednak obierzemy trasę wprost do gabinetu lekarskiego, warto zajrzeć do pobliskiej apteki. Krótka konsultacja z farmaceutą może ułatwić dokonanie wyboru odpowiedniego lekarstwa na nasze dolegliwości bez ryzyka zagrożenia zdrowia potomka i uspokoić nerwy z tym związane – przecież zwłaszcza stres niewskazany jest podczas ciąży.

Darmowe porady farmaceutyczne online – wypróbuj już dziś!

W dobie Internetu dostęp do usług medycznych wzrósł na ogromną skalę. Już nie tylko możemy zamówić wizytę lekarską online, oszczędzając przy tym ogrom czasu na dzwonienie, tudzież zajmowanie kolejek przy rejestracji w przychodni, ale też za pośrednictwem portali medycznych zasięgnąć potrzebnych informacji. Jak to działa? Osoba niepewna działań, jakie ma podjąć w związku z leczeniem uciążliwej choroby. Może zadać pytanie i przeważnie w ciągu 24-ech godzin farmaceuta radzi, co konkretnie będzie dla niej korzystne. Na wyżej wymienionych stronach wypowiadają się także lekarze wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, posiadający fachową wiedzę medyczną. Ich wskazówki mogą stanowić ważny element pomocy kobiecie ciężarnej, kiedy tą dopadnie niechciana przypadłość. Nie tylko doradzą w kwestii ewentualnych leków, lecz naprowadzą na trop badań koniecznych do wykonania w przypadku nietypowych objawów.

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...