Top 5 rozwiązań, które ułatwią Ci życie i pozwolą zaoszczędzić czas oraz pieniądze

30 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Każdy z nas lubi ułatwiać sobie życie, wszak, kiedy nie piętrzą się przed nami problemy możemy być bardziej zrelaksowani, a tym samym zdrowsi. Dlatego dziś przedstawimy Wam 5 rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzicie czas i pieniądze. W niektórych przypadkach potrzebna będzie najpierw inwestycja, a w innych po prostu zmiana stylu życia.

catering dietetyczny salatka

Top 1: Inteligentne systemy do domu

Pierwszy sposób na oszczędzanie wiąże się z inwestycją, ale to właśnie ona ułatwi życie. Otóż warto stawiać na smart rozwiązania do domu. Dotyczy to zarówno sprzętów małego AGD czy RTV, jak i również oświetlenia czy systemów bezpieczeństwa. Zamiast zastanawiać się, kto stoi za drzwiami, warto zainwestować w wideodomofon. Mając trudności ze wstawianiem wystarczy zainwestować w rolety z systemem sterowania, które wpuszczą do wnętrza światło o poranku, a także ekspres do kawy, który przygotuje aromatyczny napój na czas, a Ty będziesz mieć go więcej na poranną toaletę. Oświetlenie działające na czujnik ruchu także jest praktyczne. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o wyłączaniu światła po wyjściu z pomieszczenia. W tych przypadkach zaoszczędzi się czas, a co z pieniędzmi. Tu sprawdzi się system regulacji temperatury i ustawienie jej względem preferencji, a także na podstawie odczytów czujników. Obniżając temperaturę w nocy w okresie grzewczym można zaoszczędzić, a ponadto przy temperaturze w granicach 18-20 stopni lepiej się śpi.

Top 2: Rower zamiast samochodu w zakorkowanym mieście

Bez wątpienia na benzynę wydajemy sporo, zwłaszcza mieszkając w mieście, wszak wiele czasu spędzamy w korkach przesuwając się mozolnie do przodu. Ale wcale nie musi tak być, wszak wystarczy zainwestować w rower, który przecież wcale nie jest dużym wydatkiem, bo dobry model można zakupić już za niecałe 2 tys. zł. W ten sposób można przemieszczać się między zatłoczonymi ulicami i szybciej docierać do celu. Jednocześnie poprawia się kondycję i nastrój, wszak wysiłek fizyczny powoduje produkcję endorfin. Zatem wydajemy mniej, czujemy się lepiej i dbamy o swoją sylwetkę i odnosimy same korzyści.

Top 3: Najlepszy w mieście catering dietetyczny zamiast gotowania

sałatka dietetyczna

Gotowanie codziennie obiadów zajmuje sporo czasu, a do tego trzeba jeszcze doliczyć zakupy spożywcze, które trzeba robić co najmniej raz w tygodniu zakładając, że wiele rzeczy się mrozi. Oczywiście również obiady można zamrozić i sukcesywnie zmniejszać zapasy odmrażając i odgrzewając kolejne posiłki. Choć większość rzeczy zachowuje świeżość i składniki odżywcze, to jednak wiele osób preferuje posiłki przygotowywane tu i teraz. Jednak nie musisz być skazany/a na codzienne gotowanie, wszak możesz postawić na najlepszy catering dietetyczny, który wcale nie jest bardzo drogi, a trzeba zaznaczyć, że często jest znacznie lepiej zbilansowany od tego, co serwujemy sobie na co dzień.

Top 4: Stwórz garderobę kapsułową

Nasz czwarty pomysł, który zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy to garderoba kapsułowa. Wybranie stylizacji zajmuje Ci znacznie mniej czasu, gdy wszystkie elementy Twojej garderoby doskonale do siebie pasują. Zatem wybieraj spodnie, bluzki, koszule, spódnice, marynarki i kurtki, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać. W ten sposób nawet kilkunastoelementowa garderoba może pozwolić na stworzenie nawet kilkudziesięciu stylizacji.

Top 5: Praca zdalna zamiast dojazdów do biura

Ostatnia propozycja jak ułatwić sobie życie i zaoszczędzić czas oraz pieniądze to przejście na tryb zdalny zamiast dojazdów do biura. W okresie największej zachorowalności na COVID-19 była to norma i wielu osobom taki sposób pracy naprawdę odpowiadał. Można porozmawiać z pracodawcą o tym, czy możliwe jest wykonywanie obowiązków w domu albo chociaż w trybie hybrydowym. Odpowiednia organizacja czasu pracy pozwoli wykonać zlecone zadania szybciej, a brak konieczności dojazdów umożliwi zgromadzenie oszczędności.

Można mieć wiele pomysłów na oszczędność czasu i pieniędzy i warto z nich korzystać, bowiem dzięki temu znacznie ogranicza się źródła stresu i można lepiej i bardziej efektywnie się zrelaksować. Czasem prozaiczne rzeczy potrafią wytrącić nas z równowagi, warto więc życie sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Nasze propozycje są tego doskonałymi przykładami.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...