Świnka Peppa – bajeczki nie tylko dla maluchów

4 października 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wychowanie dobrego i szczęśliwego dziecka wymaga osobistego zaangażowania rodziców, poświęcenia mu uwagi i czasu. Czas ten można wykorzystać na wspólne zabawy i czytanie książek. Przedstawiamy ciekawe propozycje bajek i bajeczek do wspólnego czytania z dzieckiem – nowości wydawniczych z serii Świnka Peppa Media Service Zawada.

 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

[Wisława Szymborska]

 

 

Czytanie to najprostszy sposób wpływania na osobowość dziecka oraz kształtowania nawyku i potrzeby czytania w późniejszym wieku. Dzięki czytaniu małe dziecko uczy się słuchać i naśladować dźwięki, ponadto buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi. Czytanie książek jest także jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci. To właśnie w książce maluch znajduje wskazówki, w jaki sposób budować swój system wartości, dziecko szybko uczy się przez przykład i naśladowanie, a dzięki tej identyfikacji zapoznaje się z różnymi emocjami, uczuciami i postawami. Książki wzbogacają czynny i bierny słownik dziecka. Dzieci zapoznając się z bogactwem języka literackiego, nabywają umiejętności poprawnego wysławiania się, powtarzają to, co usłyszały, próbują też tworzyć własne historie. Czytając, uczymy dziecko myślenia przyczynowo-skutkowego i rozwijamy wrażliwość moralną. Dzięki częstemu sięganiu po tę samą książkę dzieci trenują pamięć odtwórczą, co sprzyja nauce i szybkiemu opanowaniu nowych treści. Kontakt z tekstem i ilustracjami przedstawiającymi postaci z bajek aktywizuje myślenie, procesy porównywania, analizowania, szukania przyczyn i skutków, wyciągania wniosków, tworzenia elementarnych pojęć, sprzyja też ćwiczeniom pamięci, uwagi i skomplikowanych operacji myślowych.

 

Wpływ bajek na rozwój dziecka, jest wyjątkowy i nie do przecenienia. Język literatury dla maluchów, w odróżnieniu od języka potocznego, słyszanego na co dzień, jest tajemniczym szyfrem, kodem dostępu do innego magicznego świata. Każde dziecko, bez względu na wiek, powinno mieć codzienny kontakt z książką, a obok każdego dziecka powinien być dorosły, który poczyta mu w ciągu dnia lub przed snem. Książka zaspokaja potrzebę informacji i wzbogaca zasób wiadomości, zaś ilustracje w książkach ułatwiają tworzenie wyobrażeń o miejscach znanych oraz odległych i niedostępnych w codziennym życiu. Bajka jako pierwsza literatura dziecka pobudza wyobraźnię, ale również kształci i ćwiczy mechanizmy wyobrażeniowe. Wspólne czytanie jest szczególną formą spędzania czasu z dzieckiem. Nam dorosłym daje chwile wytchnienia i relaksu, a dziecku bycie z nami tu i teraz, słuchanie naszego głosu, poczucie, że jesteśmy z nim i tylko dla niego. Czytając bajki można też dziecku pomóc wyciszyć się i zrelaksować przed snem, po dniu pełnym wrażeń.

Właściwy dobór bajek czytanych przez dorosłych, wszechstronnie wpływa na rozwój dzieci. Przedstawiamy ciekawe i wartościowe propozycje bajek i bajeczek z serii Świnka Peppa do wspólnego czytania z nowości wydawniczych Media Service Zawada.

 

Świnka Peppato niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+.

Książeczki Media Service Zawada ze świnką Peppą to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Książki z bajeczkami i zabawami edukacyjnymi powstały na bazie serialu z przygodami różowej, zabawnej Świnki. Publikacje zostały opracowane w taki sposób, aby bawić, wspomagać proces edukacji dziecka oraz rozwijać jego zdolności poznawcze. Wydawane cyklicznie łączą w sobie to, co najważniejsze: świetną zabawę oraz edukację, doskonale wypełniając wolny czas dzieciom. Są też idealną pozycją do czytania przed snem.

 

Bajki do Poduszki. Syrenka Peppa

Bajki do Poduszki Media Service Zawada to seria książeczek dużego formatu, z miękką okładką i błyszczącymi, kredowymi kartkami. Kolorowe, bogato ilustrowane bajeczki, idealne do czytania maluchom przed snem. Wyraźna czcionka ułatwia czytanie, a słowa wyróżnione dużymi literami pozwalają wzbogacić słownik i zwrócić uwagę na ciekawe określenia, które często powtarzane, na pewno zagoszczą w słowniku dziecka. Humor i utrzymanie konwencji bajki w stylu animowanych przygód świnki Peppy są niezwykle atrakcyjne i skupiają uwagę maluchów. Fantastyczne pozycje dla wszystkich wielbicieli świnki Peppy i jej przyjaciół.

 

Zbliża się pora snu? To czas na Bajki do Poduszki!

A w książeczce… Peppa i Rebeka bawiły się syrenkami i Pappa wyznała swojej przyjaciółce, że też chciałaby mieć błyszczący ogon i pływać pod wodą. Podczas obiadu wymyśliła ze syrenki jedzą tylko kanapki w kształcie rozgwiazd. Za zgodą mamy dziewczynki wymyśliły urządzenie niezwykłego podwodnego przyjęcia. Peppa i Rebeka zrobiły przepiękne błyszczące zaproszenia, które rozdały przyjaciołom. Okazało się jednak, że jest problem z datą przyjęcia…

Co wymyśliła mała świnka i czy przyjęcie się udało? Dopowiemy tylko, że rodzice szukali pomysłów w Internecie i nie mając wyjścia nacisnęli czerwony guzik bezpieczeństwa…

 

Czytajmy razem. Peppa zawsze zaradzi

Książeczka Peppa zawsze zaradzi to dwie opowiastki ze świata świnki Peppy: Przyjaciółki z akwarium oraz Sposób na czkawkę. Książeczka w grubej kartonowej oprawie ułatwia dziecku trzymanie książeczki, a duża, stylizowana czcionka – wspólne czytanie. Bajeczki są krótkie, ciekawe i pomysłowe, jednocześnie uczą dzieci właściwego zachowania podczas picia i jedzenia, a także przedstawiają oceanarium, wraz z zamieszkującymi je wodnymi zwierzętami. Bajeczki mają wartość zarówno edukacyjną, jak i rozrywkową, bowiem przy śwince Peppie nie można nie śmiać się głośno i szczerze. Bardzo lekka i przyjazna książeczka do czytania przed snem, jak i w nudne jesienne czy zimowe popołudnie. A sposoby na czkawkę – niesamowite!!! Peppa jest mistrzynią pomysłów i rad – nie zawsze trafnych, ale na pewno – arcyciekawych.

 

 

Pierwsza bajeczka nosi tytuł Przyjaciółki z akwarium. Rybka Goldie Peppy i George’a była smutna, co skłoniło rodzinę świnek do odwiedzenia oceanarium celem znalezienia przyjaciółki dla ukochanej rybki. Niestety w oceanarium pomimo bardzo ładnych i ciekawych stworzeń, nawet tych podobnych do dinozaura, dzieci nie odnalazły przyjaciółki dla rybki. Ta jednak mająca na imię Ginger została odnaleziona w małym akwarium w sklepie pani królik. Od tej pory rybka Goldie była wesoła i szczęśliwa. Wszyscy przecież potrzebujemy przyjaciół, a mając własne zwierzątko, nawet małą rybkę, należy dbać o jego dobre samopoczucie.

 

Peppa i George bardzo chcieli wyjść na podwórko i zbyt szybko zjedli śniadanie przez co George dostał czkawki. Męcząca czkawka bardzo przeszkadzała dzieciom w zabawie i Peppa zaczęła szukać sposobów, aby pomóc bratu. Czy stanie na jednej nodze i trzy obroty okażą się pomocne? A może skuteczne będzie stanie na prawej nodze z wysuniętym językiem? A może sprawdzi się przestraszenie Georg’a? Który ze sposobów był najlepszy i czy warto zbyt szybko jeść i pić dowiecie się z wesołej opowiastki pt. Sposób na czkawkę.

 

Dwie bajeczki zawarte w książeczce Peppa zawsze zaradzi w sympatyczny i lekki sposób przedstawiają dzieciom zabawne historyjki nasycone wartościami. Historia o rybce nie tylko przedstawia oceanarium, które nie każde dziecko miało okazję zobaczyć, ale też dotyczy tematu opieki nad zwierzętami, troski o nie i ich dobre samopoczucie oraz szczęście. Natomiast opowiastka o czkawce, która omawia pomysły na zapobieganie czkawce, tak naprawdę wskazuje, że istotny i bardzo ważny jest sposób jedzenia i picia, uczy i podpowiada, że wolne spożywanie posiłków zapobiega problemom, tak aby czkawka nigdy nie przeszkadzała dzieciom w zabawie.

Dwie fantastyczne bajeczki rekomendujemy do wspólnego czytania i oglądania z maluchami i nieco starszymi dziećmi, które już zaczynają samodzielne czytanie. Wszyscy będą się bawić znakomicie.

 

Świnka Peppa. Opowieści na dobranoc

Opowieści na dobranoc Media Service Zawada to seria książeczek dużego formatu, z miękką okładką i błyszczącymi, kredowymi kartkami. Kolorowe, bogato ilustrowane bajeczki, idealne do czytania maluchom przed snem. Wyraźna czcionka ułatwia czytanie, a słowa wyróżnione dużymi literami pozwalają wzbogacić słownik i zwrócić uwagę na ciekawe określenia, które na pewno zagoszczą w słowniku dziecka. Humor i utrzymanie konwencji bajki w stylu animowanych przygód świnki Peppy są niezwykle atrakcyjne i skupiają uwagę maluchów. Fantastyczna pozycja dla wszystkich wielbicieli świnki Peppy i jej przyjaciół.

W naszych łapkach znalazły się dwa niezwykłe rodzinne tytuły: Kocham cię, mamusiuKocham cię, tatusiu.

 

Świnka Peppa. Kocham cię, tatusiu

 

Za co dzieci kochają swojego tatę? Bajka Kocham cię, tatusiu opowiada o dniu pełnym przygód i niespodzianek w towarzystwie taty świnki. Chociaż wcale nie zapowiadało się ciekawie… Ale przecież, czy wielka przygoda nie może zdarzyć się w supermarkecie, na obiedzie u dziadków lub w pacy taty? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że zakupy robi się stylowo, a obiad je się na pirackim statku, natomiast praca taty wiąże się z lotem helikopterem, wylewaniem betonu i testowaniem wszystkich urządzeń na placu zabaw i w lunaparku. Czy nie są to wspaniałe zajęcia? Bajeczka udowadnia, każdy dzień z tatą świnką jest i może być – wielką i zabawną przygodą.

 

Opowieści na dobranoc. Kocham cię, mamusiu

 

Peppa i George wraz z tatą chcieli przygotować niespodziankę dla mamy świnki. Niestety naleśniki się nie udały, a wycieczka na plażę wymagała od mamy wzięcia ciepłych ubrań (mama jest cudowna), zwinności i sprawności (mama jest wspaniała i sprytna) oraz odwagi. Mama jest po prostu potrzebna. Mama jest także najlepsza na świecie, nawet jeśli specjalny prezent dla niej został nieco nadgryziony. Książeczka ukazuje mamę jako superbohaterkę dnia codziennego, która wszystko potrafi i zawsze pomoże, niezależnie od okoliczności. Dzięki opowieści dzieci mogą zauważyć, jak wiele zawdzięcza się mamie oraz jak wiele mama potrafi. Wskazane dużymi literami przymiotniki na pewno pasują do wszystkich mam na świecie.

 

Opowieści na dobranoc poświęcone rodzinie to wspaniałe książeczki ukazujące zalety taty i mamy i ich codzienną pracę, która może być wspaniałą przygodą a jednocześnie, jest godna docenienia i pochwały. Opowiadania są pełne humoru, ale też mądrości życiowych. Podpowiadają też w jaki sposób można podziękować najbliższym, jak okazać szacunek i miłość. Kocham cię, mamusiu i Kocham cię, tatusiu to słowa wyjątkowe, tak jak wyjątkowe są książeczki Media Service Zawada.

 

Świnka Peppa. Zabawa przez cały rok

 

Świnka Peppa. Zabawa przez cały rok to zestaw składający się z książeczki oraz 40 kart typu memo z bohaterami świnki Peppy. Zestaw przeznaczony jest dla maluchów, które uczą się mówić i są ciekawe świata. Kartonowa książeczka ze sztywnymi stronicami jest idealna do zabawy i wspólnego oglądania z małymi dziećmi, a karty pozwalają na wspólną zabawę i ćwiczenie pamięci oraz skojarzeń czy porównywania. Pomysłów na zabawę jest naprawdę dużo, nasz Maks wymyślił szukanie obrazków i dobieranie do nich odpowiednich kartoników.

 

Książeczka jest tematyczna, na każdej planszy dziecko odkrywa inny świat i inną porę roku. Oprócz lata i plaży, zimy i stoku narciarskiego dzieci mogą odwiedzić las, lotnisko, plac zabaw, przedszkole, ogród babci i dziadka czy lodowisko oraz pobawić się w szukanie czekoladowych jajek lub skakanie w błocie. A wszystko w towarzystwie postaci ze świata świnki Peppy. Każda plansza zawiera mnóstwo szczegółów i postaci, które są podpisane i umożliwiają dziecku powtarzanie nowych słów i imion, a tym samym ćwiczenie mowy i poznawanie świata w różnych odsłonach i porach roku. Dodatkowo wprowadzenie, składające się z humorystycznej opowiastki pomaga dziecku odnaleźć się w odpowiednim miejscu i kojarzyć pory roku z różnymi zajęciami, przedmiotami i zabawami.

Świnka Peppa. Zabawa przez cały rok to fantastyczna encyklopedia dla maluchów, a jednocześnie urocza bajka i gra, w którą można bawić się na różne sposoby. Dzieci na pewno znajdą swój ulubiony. Jednocześnie jest to książeczka, do której można wracać po wielokroć, a za każdym razem, jest odkrywana na nowo. Naszym zdaniem to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego malucha.

 

Świnka Peppa. Duży czy mały

 

Duży czy mały to jedna z serii książeczek Obróć koło i zobacz! To książeczka edukacyjna na temat przeciwieństw, czyli rozróżniania pojęć przeciwstawnych. Na kolorowych obrazkach przedstawiających bohaterów ze świata świnki Peppy dzieci mogą zobaczyć na czym polega różnica oraz samodzielnie na ruchomych obrazkach odnajdywać odpowiedź na zadane przez rodziców pytanie. Peppa jest duża czy mała? Peppa jest wesoła czy smutna? Co jest słodkie a co kwaśne? George jest wysoki czy niski? Buty są brudne czy czyste? Lody są gorące czy zimne? Manipulacja połączona z odkrywaniem ukrytych obrazków i próby odpowiedzi na pytania są dla dzieci wspaniałą, a jednocześnie mądrą zabawą. Ruszające się elementy ciekawią, wzmagają koncentrację, a jednocześnie uczą precyzji i koordynacji. My wraz z Maksem bawiliśmy się wspaniale, a jednocześnie uprawialiśmy jogę śmiechu. Naszym zdaniem książeczka idealna dla maluszków, którą można wziąć ze sobą do samochodu, przedszkola czy do przychodni. Gruba mięsista okładka, niewielki format i kartonowe stronice zapewniają wygodne użytkowanie i wesołą zabawę. Jesteśmy oczarowani jej wpływem na poprawę humoru i wywoływanie lawiny radości. A nie ma nic piękniejszego, niż szczery, głośny śmiech dziecka.

 

Książeczki z półeczki. Ciężarówka pana lisa

Książeczki z półeczki to seria książeczek poświęconych uroczej bajkowej śwince i jej przygodom. Książeczki mają niewielki, zeszytowy format, miękkie okładki i lśniące kredowe kartki. Są niezwykle kolorowe i jak zawsze pełne humoru i ciekawych treści. Czcionka jest duża i wyraźna, książeczka może zatem być także lekturą dla dzieci, które uczą się czytać. Ciężarówka pana lisa to 71 część tej serii. Oczywiście każdą książeczkę można czytać niezależnie, każda jest odrębną historią z bohaterami ze świata małej, różowej świnki Peppy i jej rodziny oraz przyjaciół.

 

A w książeczce… Dzieci jeżąc na rowerkach wymyślały kolejne konkursy. Ścigały się do pierwszych drzew, sprawdzały też, który dzwonek dzwoni najgłośniej. Niestety na rowerku liska Freddiego nie było dzwonka. Na szczęście tata lisek w swojej ciężarówce wozi same skarby: zegary, beton, drzewka, bandżo, a nawet kurę. Także prawdziwe puchary, które stały się nagrodą w wyścigach. Niestety wspaniała ciężarówka pana lisa potrzebowała benzyny, której zabrakło. W jaki sposób tata świnka pomógł panu lisowi dowiecie się z tej wesołej i ciekawej opowiastki idealnej do czytania przed snem lub w leniwe, szare popołudnie.

 

Świnka Peppa. Szybko, szybciej i najszybciej

To kartonowa książeczka dla najmłodszych dzieci o tematyce podróży i wycieczek. Książeczka ma grube kartonowe stronice z zakładkami (registrami), po których można wybrać interesujący dziecko środek transportu. Książeczka ma bardzo wygodny format do trzymania przez dziecko, sztywne stronice umożliwiają pokazywanie i wskazywanie obrazków, a jednocześnie mogą być zabawką, którą nasz Maks wykorzystał jako trasę dla pojazdu świnki Peppy. Książeczkę można przeglądać w łóżeczku, na kolanach oraz w każdej wygodnej dla dziecka pozycji.

 

Bohaterowie ze świata świnki Peppy opowiadają o wycieczkach pieszych, rowerowych, podróżach autem i kamperem, a także pływaniu statkiem, poduszkowcem, żaglówkami, pływaniu na desce surfingowej, podróżowaniu pociągiem, lataniu samolotem i helikopterem, a także balonem. Przedstawiają także zabawę latawcem oraz podróż na Marsa rakietą kosmiczną. Książeczka ułożona jest w kolejności wolny – bardzo szybki, tym samym daje dziecku pojęcie, które z pojazdów i środków transportu są wolniejsze, a które szybsze.

 

Z książeczką Szybko, szybciej i najszybciej dzieci razem ze świnką Peppą i jej przyjaciółmi dowiadują się o szybkości i rodzajach środków transportu. Maksowi, który jako pierwszy miał okazję poznać książeczkę, najbardziej podobał się samochód, jednak samolot, także okazał się wielce interesujący, ale jak na razie – jeszcze zbyt abstrakcyjny. Ale kto wie, może jutro bardziej ciekawy okaże się statek i podróż morska?

Rekomendujemy książeczkę wszystkim maluchom, może z lekkim wskazaniem chłopców, dla których pojazdy jeżdżące i latające to prawdziwa pasja i od małego – realna fascynacja.

 

Kreatywny Maluch. Zielone – idź, czerwone – stój!

 

Kreatywny Maluch to książeczka edukacyjna w której dziecko może kolorować i bawić się kolorami przy malowaniu sygnalizacji świetlnej według wzoru, rysowaniu trasy dla rodziny świnek, która wybrała się na wycieczkę kamperem, trasy świnek, które chcą się dostać do kolejki dziadka oraz trasy dla straży pożarnej, która powinna dotrzeć do domku świnek. Inne zabawy zawarte w tej niezwykłej książeczce to rysowanie tęczy według zakodowanych kolorów, pisanie po śladzie nazw pojazdów oraz rysowanie szlaczków po śladzie, przerysowywanie obrazków według kratek, szukanie par pojazdów, wyszukiwanki obrazkowe, liczenie przedmiotów, kolorowanie, według własnej inwencji, a także naklejanie wybierając z całego zestawu wesołych naklejek. Dzieci mogą także zagrać w grę planszową pt.: Kolorowe Listy, aby zebrać wszystkie kolorowe koperty. Zwieńczeniem zabawy jest dyplom bystrzaka dla dziecka, które wykonało wszystkie zadania.

 

Świnka Peppa to jedna z ulubionych bajkowych postaci, która niezmiennie, od lat jest uwielbiana przez wszystkie dzieci niezależnie od płci. Rysunkowa, różowa świnka jest kultową bohaterką najmłodszych dzięki uroczemu anonimowemu serialowi oraz zabawkom i książeczkom z jej wizerunkiem. Polecamy z przekonaniem książeczki Świnka Peppa Media Service Zawada, opowiadające o jej optymistycznym podejściu do życia, wesołych przygodach oraz kreowaniu przyjaznej atmosfery i niezwykłej… zwykłości. Dzięki książeczkom Media Service Zawada dzieci poznają otaczający Peppę świat razem z nią, jej rodziną i przyjaciółmi. Wspaniałe lektury i kreatywna, wesoła zabawa przez cały rok.

Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy mnóstwa radości i zabawy z książkami Media Service Zawada ze Świnką Peppą.

 

Zobacz także:

Fenomen Świnki Pepy

Publikacje dla przedszkolaków

Ulubieni bohaterowie dzieci

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...