Ulubieni bohaterowie dzieci – magazyny Media Service Zawada

7 września 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Czasopisma dla dzieci spełniają mnóstwo funkcji edukacyjnych i rozrywkowych. W dyskursie naukowym pojawiają się takie określenia jak: wspieranie rozwoju i osobowości, dostarczanie interesujących przeżyć, pobudzanie wyobraźni oraz udzielanie odpowiedzi na trudne pytania. Kontakt z książką czy czasopismem odgrywa istotną rolę we wspieraniu i inspirowaniu wszechstronnego rozwoju dzieci zarówno w obszarze wiedzy, jak i emocji, a także kształtowania wyobraźni.

 

Regał z magazynami dla dzieci jest naprawdę pękaty. Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców, których interesują duchy, kosmici i piłka nożna. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Maksem, Aleksem i Kasjanem przedstawiamy nowe numery popularnych magazynów Media Service Zawada.

Magazyn Scooby-Doo 5/2021

Scooby-Doo to bardzo popularny serial animowany opowiadający o perypetiach wiecznie głodnego, tchórzliwego, lecz bardzo sprytnego psa Scooby’ego i jego ludzkich przyjaciół: Kudłatego, Freda, Daphne i Velmy, czyli nieskończona ilość opowieści o łowcach tajemnic, duchów i potworów. Śledztwa w sprawie tajemniczych wydarzeń zawsze kończą się udaremnieniem złych poczynań i ujawnieniem osoby przebranej za potwora. Scooby-Doo ma tyle samo fanów, jak i fanek. Już kilka pokoleń wychowało się na bajkach z tej serii, nie dziwi więc nikogo, że brązowy dog i jego przyjaciele bawią także osoby dorosłe.

Pełne barwnych ilustracji i zabawnych sformułowań magazyny Media Service Zawada zachęcają do wspólnego czytania i są miłą odmianą od śledzenia przygód Scooby-Doo w telewizji. Magazyn Scooby-Doo to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają uroczego i niezwykle zabawnego psa detektywa. Jest jednym z najbardziej popularnych miesięczników dla młodszych dzieci, a pomysły czytelników są nie mniej zwariowane niż przygody Tajemniczej Spółki. Na łamach pisma czytelnicy znajdują opowiadania, gry, zabawy i zagadki, a także konkursy z supernagrodami. Tytuł od kilku lat cieszy się niesłabnącą sympatią i uwagą dzieci i ma równie potężną rzeszę małych czytelników, jak i czytelniczek. Do każdego numeru dołączony jest ciekawy prezent nawiązujący do świata i bohaterów kreskówki.

 

W najnowszym numerze dzieci na 35 stronach będą mogły plątaninką dróg dojechać do celu, czyli opuszczonego zamczyska, w którym straszy Czarny Rycerz, rozwiązywać różne zadania logiczne (Ty tworzysz przygodę), ćwiczyć spostrzegawczość rozwiązując wyszukiwanki (Jest tu kto?, Zamęt na zamku, Noc w muzeum), porównywanki i labirynty (Zamek pułapka), odkryć ukryty obrazek (Kropka w kropkę), rozwiązać diagram literowy, wskazywać różnice (Upiorne portrety), ćwiczyć pamięć wzrokową (Ku pamięci), a także przeczytać humorystyczny komiks o przygodach detektywów z tchórzliwym, ale zabawnym psem na czele. W magazynie dzieci znajdą także duży plakat z bohaterami świata Scooby’ego oraz kolorowy plan lekcji. I oczywiście bawić się dołączonymi do magazynu zabawkami: czerwoną gaśnicą na wodę (może służyć do podlewania kwiatka) oraz 2 niespodziankami od Scooby-Doo. Prezentem jest także dołączony do magazynu bilet do Dinolandii. Chociaż magazyn przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, także maluchy uwielbiają duchy, potwory i Scooby’ego. Do naszej fotorelacji wkradł się także Bruno, który uważa się za najwspanialszego psa na świecie. A my tutaj chwalimy inne…

 

Magazyn Ben 10 4/2021

Ben, bohater filmów animowanych, jest przeciętnym chłopcem do dnia, w którym znajduje niesamowite urządzenie zwane Omnitrix. Jest to broń obcych pozwalająca mu na przeobrażanie się w superbohaterów, a każdy z nich obdarzony jest inną nadprzyrodzoną mocą. Pod ich postacią Ben broni świat przed złem i rozprawia się z kosmicznymi potworami. To jeden z ulubionych bohaterów niemal wszystkich chłopców. Dzięki tego typu postaciom chłopcy czują się odważni i docenieni. Fenomen bajkowego bohatera znajduje swoje odzwierciedlenie w chłopięcej popkulturze. Postać chłopca z kosmicznym zegarkiem wkroczyła do świata dzieci i jego wizerunek zdobi ubrania, pościel, artykuły szkolne i przedmioty domowego użytku, a także zawędrowała na półki z zabawkami i książeczkami.

Magazyny Ben 10 Media Service Zawada pozwalają dziecku być bliżej swojego ulubionego bohatera, a jednocześnie pomagają rozwijać cenne umiejętności, rozbudzają wyobraźnię, pomagają wymyślać ciekawe historie dla postaci i zdobywać zdolność wcielania się w różne role, co z pewnością dziecko będzie mogło wykorzystać w szkole, a potem w dorosłym życiu. Posiadanie magazynów i zabawek z ulubionym bohaterem zachęca chłopców do aktywnego spędzenia czasu na różnych zabawach i grach w towarzystwie przyjaciół. Magazyny skierowane są do czytelników w wieku 7-12 lat. Chłopcy znajdą w nich najnowsze przygody Bena prezentowane w formie komiksów, a także zadania, ciekawostki, konkursy i plakat. Do każdego numeru dołączony jest kosmiczny prezent związany z ulubionym bohaterem lub z jego kosmicznymi wcieleniami.

 

Obecny numer magazynu Ben 10 zawiera opis Skalniaka (Obcy numeru) oraz Żelaznego Kyle’go (Kartoteka), wyzwania dla przyjaciół (labirynt na czas), planetarną krzyżówkę, kolorowankę z postacią kosmity, rozbudowany komiks (Omniwzmocnienie), test specjalisty, ciekawostki naukowe o kosmosie i Marsie oraz tajemniczych mieszkańcach oceanu, quiz o superbohaterach oraz plakat z rodzinką do zadań specjalnych. Wśród dołączonych do magazynu niespodzianek chłopcy znajdą pełną talię kart z postaciami z uniwersum animowanego, zestaw szkolnego agenta składający się z notesu i ołówka oraz breloczek w kształcie Omnitrix’a. Atrakcją jest także możliwość wycięcia i zrobienia omnikostki (nam niestety się nie udało – chłopcy niewłaściwie wycięli wzór, ale przecież różne porażki też kształcą, a następnym razem będzie tylko lepiej…).

 

Mistrzowski Zestaw: Kosmiczny Wykop

Zestaw magazynów i piłkarskich gadgetów Media Service Zawada dla miłośników piłki nożnej w gwiazdorskim wydaniu. Do Galaktycznej Ligi zaproszona została ekipa z planety Ziemi, a drużynę kompletuje sam Robert Lewandowski. Miłośnicy jego umiejętności mogą dołączyć do zabawy z najlepszym piłkarzem świata, a jednocześnie poznają wiele ciekawostek ze świata piłki i wciągające logiczne oraz kreatywne zadania. Zestaw zawiera trzy różne magazyny i aż sześć wyjątkowych prezentów niespodzianek.

 

Magazyn Kosmiczny wykop 1/2020 to publikacja poświęcona Robertowi Lewandowskiemu, który skompletował reprezentację Ziemi, składającą się oprócz niego, jako kapitana i najlepszego napastnika na Ziemi z Marisy (napastnik), Irungu (bramkarz), Konga (napastnik) oraz Milana (rozgrywający). W magazynie chłopcy znajdą rozbudowany komiks (Pierwsza połowa), krzyżówkę z Robertem, wyszukiwarkę różnic na boisku piłkarskim, zabawę w cienie, kolorowankę, quiz (Kosmiczny Kumpel), wykreślankę wyrazową związaną z terminami ze słowniczka piłkarskiego, plakat z drużyną Roberta, grę na pamięć oraz grę planszową (Jeden na jeden), quiz komiksowy oraz quiz wiedzy o Lidze Mistrzów, maskę twarzy Roberta do wycięcia, a także mnóstwo ciekawostek ze świata piłki nożnej (Czy wiesz, że…, Z piłką przez świat) w tym o samym Robercie Lewandowskim i jego karierze piłkarskiej. Do gazetki dołączone zostały dwa megafajne prezenty: światłoczuła piłka oraz karta kolekcjonerska z Robertem Lewandowskim. Świecąca piłeczka była u nas problemem, musiałam limitować czas zabawy, aby każdy mógł się nacieszyć jej magią (starsi chłopcy zgadywali zasady jej działania). Każdy chłopiec chciałby mieć swoją na wyłączność (nauka dzielenia się bywa naprawdę trudnym wyzwaniem).

 

W magazynie Kosmiczny Wykop 1/2021 na chłopców czeka prawdziwie kosmiczna przygoda, bowiem Królowa Arachna porywa młodych piłkarzy i nawet Wielki Sędzia nie do końca wie, co robić, a dzieciaki są w wielkim niebezpieczeństwie. Dodatkowo w magazynie Tartar czyli Czarna Liga, komiks Akcja Ratunkowa, fobie, hasło i okrągły labirynt, krzyżówka z Malgorem, Spalony, czyli wyszukiwanie różnic na obrazkach, plakaty, ciekawostki o Robercie Lewandowskim, piłkarska podróż dookoła świata, konkursy i kartki sędziowskie do wycięcia i zabawy. Prezentem dołączonym do magazynu jest zestaw szkolny składający się z ołówka i trzech gumek do mazania, z czego dwie są w formie piłkarzy, a jedna piłki. Zestaw umożliwia minigrę w znane wszystkim chłopcom piłkarzyki. Wesoła zabawa, wywołująca mnóstwo emocji (oby tylko nie na lekcjach…).

 

Megazestaw piłkarski Media Service Zawada zawiera także magazyn Kosmiczny Wykop 2/2021 wraz z piłką do gry w Zośkę oraz zestawem naklejek z piłkarzami Ligi Mistrzów. Dodatkowo do zestawu dołączone są karty kolekcjonerskie. A jest ich naprawdę sporo, zatem każdy fan piłki nożnej może uzbierać całą kolekcję i wymieniać się kartami z przyjaciółmi. W magazynie chłopcy mogą poznać nowych kosmicznych rywali, narysować siebie i swój idealny strzał na bramkę, rozwiązać krzyżówkę z Irungu oraz quiz wiedzy o piłce nożnej, wybrać się w podróż dookoła piłkarskiego globu oraz wyciąć z szablonu karty memo lub podjąć zabawę w odszukiwanie różnic na obrazkach. Na chłopców czekają też niesamowite plakaty, quiz komiksowy oraz fantastyczny komiks z przygodami drużyny Lewandowskiego (Niespodziewany Rywal), a także moc ciekawostek i informacji na temat Roberta Lewandowskiego i jego kariery piłkarskiej.

 

Gormiti. Złota Kolekcja. Zestaw

Gormiti to bohaterowie serii dziecięcych zabawek, służących do gry i kolekcjonowania. Są oni wojownikami podzielonymi na dwie armie (dobra i zła) oraz nacje wyróżnione ze względu na zamieszkiwane terytorium i skojarzoną moc żywiołów, która określa ich wygląd i sposób walki. Sukces i popularność serii zabawek wpłynęły na powstanie wielu innych produktów dla chłopców, związanych z Gormiti, w tym serialu animowanego o postaciach z Wyspy Gorm.

Zestaw magazynów Gormiti w Złotej Kolekcji Media Service Zawada to dwa tytuły czasopism Gormiti z kultowymi figurkami. U nas była to figurka Typhona (Gormiti Wiatru) oraz Karaka (Gormiti Kamienia). Magazyny pozwalają dzieciom poznać krainy świata Gormiti, postaci ze skojarzoną mocą żywiołów oraz wykonać ciekawe zadania na spostrzegawczość. W magazynie chłopcy znajdą również ekstrabonus – kod do aplikacji Gormiti oraz złote figurki postaci Gormiti, z których można zebrać całą kolekcję. Zestaw starannie wykonanych złotych minifigurek to fantastyczna zabawa i gra dla małych i starszych bohaterów.

 

Magazyn Nick. Jr. Wydanie specjalne

Nick Jr. to kanał telewizyjny dla przedszkolaków i dzieci w wieku od 2 do 9 lat oraz ich rodziców. Stacja wspiera rozwój najmłodszych poprzez zapewnienie im bezpiecznej i edukacyjnej rozrywki, angażując dzieci do interaktywnej zabawy wraz z ich ulubionymi bohaterami. Emitowane na kanale seriale animowane nie tylko bawią, ale również w nowoczesny sposób uczą i wspierają rozwój społeczny dzieci.

Wydanie specjalne magazynu Nick Jr. Media Service Zawada adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Przedstawia zabawy i gry z ulubionymi postaciami seriali animowanych, w tym m.in. z takimi bohaterami, jak: szczeniaczki z bajki Psi Patrol, auta z serialu Blaze i megamaszyny, a także Dory i jej wesołej małpki o imieniu Butek, Bena i jego kosmicznych przeobrażeń, Świnki Peppy i jej rodziny, Umizoomi czy Gupików. W każdym numerze magazynu znajdują się opowiadania i mnóstwo ciekawych zabaw aktywizujących oraz konkursy.

 

W wydaniu specjalnym magazyn Nick Jr. Media Service Zawada przybrał formę gazetki podłogowej w ogromnym formacie (139 x 98 cm), w której dzieci mogą odnaleźć zabawy dla chłopców i dziewczynek, w tym m.in. zagadki, łamigłówki, naukę pisania i rysunku oraz fantastyczną grę planszową Blaze oraz ogromną megakolorowankę z postaciami z Psiego Patrolu, Dory i Butka czy postaci z serialu Blaze’a oraz zestaw kredek, a także bajkę DVD – Dora gimnastyczka. Kolorowanka z postaciami animacji Nick Jr. na naszych maluchach zrobiła ogromne wrażenie i każde dziecko chciało malować samodzielnie, odganiając rodzeństwo, przyjaciół, a nawet rodziców. Zabawa była długa i wspaniała. Leżenie na brzuszku i kolorowanie okazało się niesamowitą frajdą i niespodzianką. Jednym słowem – kolorowa zabawa i fantastyczny pomysł na edukacyjną aktywność dla młodszych dzieci.

 

Peppa Pig. Megazestaw

Magazyny Media Service Zawada o przygodach sympatycznej świnki Peppy i jej rodzinki skierowane są do dzieci w wieku 3 do 6 lat, które rozpoczynają naukę czytania, pisania i liczenia. Zadania, które najmłodsi i rodzice znajdą w magazynie, dają możliwość rozwijania umiejętności maluchów w połączeniu z zabawą. Historyjki obrazkowe, krótkie opowiadania, zadania do wykonania oraz konkursy z wyjątkowymi nagrodami to tylko część atrakcji czekających na małych czytelników. Do każdego numeru dołączony jest, bowiem także wyjątkowy prezent związany ze świnką Peppą. Przygody różowej świnki uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

 

W skład nowego megazestawu wchodzą dwa magazyny z opowiadaniami, zadaniami i kolorowankami, mnóstwo bajek na DVD i aż trzy prezenty-niespodzianki. W magazynie majowym (4/2021) mali czytelnicy mogą z rodzicami przeczytać historyjkę obrazkową Plac zabaw oraz opowiadanie Szafka na zabawki, nauczyć się wykonania kanapkowych latawców, wykonać małpkę według szablonu (nie mieliśmy samoprzylepnych oczu, ale już uzupełniamy zapasy), szukać ukrytego Pana Dinozaura, liczyć wagoniki, klocki i kaczuszki, a także dzieci i przedmioty na obrazkach, poznawać i rozpoznawać literkę d, szukać różnic na dużych obrazkach, bawić się w zgadywanki i odpowiedzi na pytania, łamać kod obrazkowo-literkowy, kolorować postać Peppy i Georga oraz ich przyjaciół, łączyć przedmioty, poznawać liczby parzyste i nieparzyste oraz rysować według wzoru Misia Przytulankę.

 

W magazynie czerwcowo-lipcowym na dzieci czeka opowiadanie Festyn dla dzieci i Zabawa w błotku oraz mnóstwo zabaw edukacyjnych, jak pisanie cyfr po śladzie, zadania matematyczne z zakresu nauki liczenia i pisania cyfr, rozpoznawanie i pisanie literki m, odszukiwanie postaci na dużym rysunku, łamanie kodu, mnóstwo kolorowanek, odnajdowanie różnic i podobieństw na rysunkach, łączenie kropek, festynowy labirynt, nowy konkurs, a także słodki przepis na czekojabłka. W megazestawie Peppa Pig dzieci znajdą także bajki DVD z przygodami świnki Peppy oraz gadgety z różową świnką. U nas znalazły się karty (gra memory), latarka świnki Peppy oraz czytnik kart z kartą bankową świnki, a także kolorowa sprężynka i naklejki. Mały Maks upodobał sobie zabawę latarką (dosłownie rozumiejąc opacznie wypowiedziane słowa: Zaświeć sobie w nos…) oraz nieco statyczną gimnastykę ze sprężynką. Oczywiście wszystkie zabawki po kolei wywoływały zachwyty i radość, której szczerość wyraża dziecięcy, nieco szczerbaty uśmiech. Nasza fotorelacja bez wątpienia dowodzi, że Świnkę Peppę kochają także chłopcy.

 

Czasopismo dziecięce może stać się elementem, który wiąże treść przeżyć dziecka w domu rodzinnym z tym, co odbiera ono w innych mediach, a co dotyczy różnorodnych faktów i zjawisk, które zachodzą w środowisku społecznym i przyrodniczym. Ilustracje w dziecięcych magazynach są dla dziecka pewnego rodzaju budulcem wyobrażeń, są konkretem, który wzbogaca dziecięce spostrzeżenia i pomaga je łączyć w związki oraz pomaga rozumieć fakty i sytuacje. Gazetki dla dzieci są również narzędziem wychowania czytelniczego. Magazyny Media Service Zawada są najlepszym przyjacielem dzieci w każdym wieku. Serdecznie polecamy, sami odkrywając fantastyczne publikacje i ich wartości edukacyjne oraz walory rozrywkowe. Czasami dorosły tęskni, za czasem wesołego i kolorowego dzieciństwa…

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadwaga i otyłość u dzieci
Zamiast lekcji wychowawczej powinna być nauka zdrowego odżywiania, bardzo praktyczna w dzisiejszych czasach...
jak pies z kotem
Myślę, że niewielki, choć np. w sytuacjach agresji pies może chcieć bronić...
Duże akcje promocyjne w sieci
Warto szukać promocji w dużych e-sklepach, im się nie opłaca trzymać towaru w...
Zabawa na weselu bez osoby towarzys…
Wolałabym nie iść wcale, niż iść sama i kiepsko się z tym czuć...