Psycholog online – terapia dla każdego

24 listopada 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Rosnąca świadomość społeczna dotycząca chorób o podłożu psychicznym oraz uzależnień sprawia, że psychoterapia przestaje być tematem wstydliwym. Ludzie nie boją się już mówić o niej głośno, nie boją się też prosić o pomoc. Metody leczenia znacznie się rozwinęły w ostatnich latach – pacjent ma dziś do dyspozycji różne techniki psychoterapeutyczne. Jeśli Ciebie również dotknął problem, koniecznie zgłoś się do psychologa lub psychoterapeuty. Można to zrobić także online. Terapia online łączy profesjonalną pomoc psychologiczną z potrzebami współczesnego świata.

psycholog online

Czasami najtrudniej jest zacząć. Psychoterapia online sprawia, że terapia staje się dostępna z każdego miejsca, także bez wychodzenia z domu, łatwiejsza i wolna od uprzedzeń. Umożliwia terapię w zaciszu domu i w dogodnym terminie. Psychoterapia przez Internet jest też wygodna dla osób, które często podróżują, przebywają na stałe lub czasowo za granicą lub chcą uniknąć straty czasu na dojazdy i stanie w korkach, albo jeśli w danej miejscowości nie ma specjalistycznego gabinetu psychoterapeutycznego. Jest też szczególnie polecana, jeśli podczas sesji preferujemy przebywanie w bezpiecznym, znanym nam miejscu. Tę formę pomocy docenią również osoby odczuwające fobie społeczne, dla których bezpośrednie spotkanie z psychoterapeutą byłoby zbyt dużym wyzwaniem. Niektóre osoby odczuwają też wstyd spowodowany chodzeniem na psychoterapię (a nawet obawę, że ktoś ze znajomych zobaczy je przed gabinetem psychologa). Dla nich psycholog online to zatem  rozwiązanie idealne.

szczęsliwy mężczyzna

 

Ze względu na zalety zdalnej formy terapii, coraz więcej pacjentów decyduje się na korzystanie z tego typu usług online. Aby zarezerwować konsultację wystarczy wybrać z listy specjalistę oraz zarezerwować wizytę za pomocą kalendarza online. Każdy może wybrać odpowiadającego mu terapeutę i dowolnie umawiać się na sesje terapeutyczne. Psychoterapia online jest równie efektywna jak psychoterapia „twarzą w twarz” i jest wśród klientów uważana za praktyczny i efektowny sposób świadczenia usług psychoterapeutycznych. Jest to bardzo skuteczna i łatwo dostępna ochrona zdrowia psychicznego przy różnych problemach i przy zachowaniu dyskrecji, poufności i bezpieczeństwa informacji. To również wygodne elektroniczne formy płatności.

Terapia online jest odpowiednia dla każdego. Aby korzystać z terapii online nie potrzeba nic więcej oprócz połączenia internetowego i medium, z którego będziemy korzystać – komputera, telefonu lub tabletu. Dzięki technologii mamy możliwość przeniesienia gabinetu terapeutycznego na łącza internetowe, co daje nieograniczone możliwości. Nie musimy instalować żadnego oprogramowania. Ciągły rozwój technologii cyfrowych i narzędzi do pracy zdalnej sprawiają, że psychoterapia online ma coraz mniej ograniczeń i z powodzeniem może być wykorzystywana również w pracy z parami czy rodzinami. Sensly.com pomoże dobrać specjalistę i rozwieje wszelkie wątpliwości.

kobieta psycholog

Istotne znaczenie ma także obecny czas, czyli okres pandemii, w którym wiele osób stara się minimalizować kontakty z innymi osobami. Dotyczy to nie tylko dużych skupisk ludzi, lecz również gabinetów lekarskich i gabinetów psychologicznych. W nowej rzeczywistości wywołanej przez pandemię, usługa psychologa i psychoterapeuty online, nie tylko jest doceniana przez pacjentów, lecz także jest idealnym rozwiązaniem. Psychoterapeuta on-line jest w stanie pomagać swoim pacjentom bez narażania ich oraz siebie na zagrożenie epidemiczne. Wiele osób doświadcza lęku, stanów depresyjnych oraz problemów w relacjach z najbliższymi. Spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą przez Internet stają się w tym czasie niezwykle wartościowe.

nadzieja

Pomoc psychologiczna online może odbywać się w postaci interwencji kryzysowej, coachingu, poradnictwa psychologicznego lub psychoterapii. Pierwsze spotkanie z psychologiem ma charakter konsultacji i to ono pozwala określić najbardziej adekwatną formę pomocy psychologicznej. Psycholog online to nie jedyny specjalista, z którego usług możemy skorzystać w ramach platformy. Sensly.com oferuje szeroki wybór specjalistów online, którzy prowadzą także profesjonalną terapię uzależnień online dla osób dotkniętych problemem uzależnienia. Terapia uzależnień online pomaga przełamać własne tabu i stawić czoła destrukcyjnym schematom. Jest skierowana do osób, które zauważają u siebie problem nadużywania substancji lub powtarzających się, niekontrolowanych zachowań i czują, że potrzebują zmiany. A o taką zmianę nie jest łatwo – ze względu na początkowe obawy i lęk osoby uzależnionej, poczucie wstydu związane z podejmowanymi wcześniej nieskutecznymi próbami samodzielnego poradzenia sobie z problemem lub chwiejną, niestabilną motywację, która nierzadko bardzo przeszkadza w podjęciu decyzji o zgłoszeniu się do specjalisty. Terapia online to zatem rozwiązanie idealne. Wystarczy sięgnąć po pomoc i umówić się z wybranym specjalistą.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...