„Prawie jak gwiazda rocka” – recenzja

20 października 2014, dodał: Virrana

Matthew Quick: „Prawie jak gwiazda rocka”

Matthew Quick ma zadziwiającą umiejętność rozbawiania i wzruszania zarazem. Swoje fabuły konstruuje w sposób pozwalający przeżyć całą gamę emocji podczas lektury i doznać swoistego katharsis. Opowieść o Amber jest inspirująca dla czytelnika – motywuje do działania i podejmowania prób zmiany swojego życia na lepsze. Bohaterka tej książki uczy, że nie Prawiejak_500pxnależy się poddawać i trzeba uwierzyć w siebie, by osiągnąć to, o czym marzymy. Pokazuje też, że największą wartością dla człowieka jest on sam, więc należy żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami, a wyzwania, jakie stawia przed nami życie, staną się łatwiejsze do realizacji.
To książka nie tylko dla młodych czytelników, bo każdemu z nas przyda się takie przypomnienie, że przyjaźń to ważna sprawa i pozwala przetrwać wiele ciężkich chwil. Poza tym uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i daje nadzieję na lepsze jutro.
Znajdujemy tu niezwykłą historię, pełną ciepła i ukazującą, że do końca należy wierzyć w to, co sobie wymarzyliśmy. To opowieść o pięknie życia, które nieraz przynosi cierpienie, ale bywa też okazją do przeżywania radosnych chwil. Mnie ta książka skłoniła do refleksji na temat tego, co dotychczas udało mi się osiągnąć. Znalazłam tu też kilka podpowiedzi, co zrobić, aby przyszłe moje cele udało mi się zrealizować.

Dobrze jest spojrzeć na siebie i swoją egzystencję z dystansem – a do tego właśnie inspiruje nas Matthew Quick pokazując, jak wiele pozytywnych aspektów życia pozostaje przez nas niezauważonych i niedocenionych. Warto w codziennej bieganinie zatrzymać się i zastanowić, czy to właśnie nie one stanowią o naszym poczuciu szczęścia. Polecam Wam tę książkę jako antidotum na jesienne, często depresyjne nastroje…

Anna

Książkę poleca Wydawnictwo OTWARTE

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP