URODA I ZDROWIE

Pokonać depresję

16 listopada 2020, dodał: Redakcja

Szybciej, więcej, efektywniej i coraz bardziej intensywnie. To słowa, które dobrze brzmią zza biurka w pracy, kiedy idziemy na meeting albo mamy call`a. W oparach kredytów bez pokrycia, wyścigu wynagrodzeń i odwiecznego uczucia niedostatku powoli zaczynamy doganiać swoich sąsiadów, swoje błędne wyobrażenia. Czas pochłania nam praca, coraz rzadziej rodzina, a na samym końcu nie wystarcza go aby zadbać o własne zdrowie. Jemy na bogato, pijemy „na zdrowie”, stres w pracy odsypiamy. To nasza codzienność, to cechy których często oczekuje od nas otoczenie. Kwestią czasu jest kiedy nasz organizm zaczyna odczuwać skutki.

depresja

Pandemia a problemy ze zdrowiem psychicznym

Przymusowa izolacja, lęk o zdrowie swoje i bliskich, niepewna sytuacja finansowa, obawa o pracę i niemożność planowania przyszłości – negatywne emocje towarzyszące nam w czasie pandemii mogą powodować traumę. Co więcej – włoscy naukowcy opublikowali wyniki badań, które wykazują, że ponad połowa badanych, którzy przeszli COVID-19, zmaga się z problemami psychicznymi.

Depresja

Depresja to bardzo poważna i trudna choroba. Nie tylko dlatego, że często bywa oporna na wszelkie metody leczenia. Skuteczność terapii opiera się w przypadku tej dolegliwości na pełnej współpracy lekarza (psychiatry) , psychologa z osobą dotkniętą depresją.

Przyczyny depresji

Przyczyny depresji są różne i mniej lub bardziej skomplikowane w zależności od indywidualnych cech osób nią dotkniętych. Czasem są to dramatyczne wydarzenia jakie zaszły w życiu obecnym, przeszłym lub nadchodząca przyszłość . Chwilowy dołek a depresja to dwie różne rzeczy. Objawy depresji utrzymują się przez długi czas.

Profilaktyka depresji. Depresja to choroba umysłu i ciała człowieka.

Dieta – jedz zdrowo, bo dobre jedzenie zmienia nastawienie.

Unikaj alkoholu – systematyczne spożywanie alkoholu ma działanie depresjogenne.

Ruszaj się – wysiłek fizyczny przyczynia się do produkowania przez mózg tzw. „hormonów szczęścia” czyli endorfin.

Odwiedź osteopatę – terapia z osteopatą pomoże rozładować stres i napięcia.  Kiedy napięcie minie, odzyskasz trzeźwe i realistyczne widzenie siebie i świata.

Porozmawiaj ze specjalistą – psychologiem, coachem.

Gdzie szukać pomocy?

baner

Specjaliści medycyny funkcjonalnej poprzez wnikliwą diagnostykę stanu zdrowia, higieny życia i pracy, czynników biochemicznych, genetycznych, immunologicznych i środowiskowych identyfikują przyczyny pierwotnej dysfunkcji organizmu. Szczegółowy wywiad ma na celu znalezienie przyczyny i dobranie optymalnej metody i formy terapii, która nie tylko skoryguje zaburzone funkcje, ale złagodzi dokuczliwe objawy, lub całkowicie wyeliminuje źródło problemów.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Medycznym 3xZdrowie oferującym terapię wykorzystującą unikalne połączenie wiedzy medycznej i wieloletniej praktyki z zakresu osteopatii, psychologii i dietetyki. Celem terapii 3xZdrowie jest jest poprawa i wzmocnienie fizyczne, mentalne i emocjonalne.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Automaty do kawy
Można kupić zwykły automat i też się sprawdzi w niewielkiej firmie... Nie każdy pracownik...
Nazwisko dwuczłonowe
> coolinarna napisał/a: > Przypomina mi się takie nazwisko ze skeczu jakiegoś kabaretu: Smaruj-Rogala. Apetyczne...
Organizacja wesela na świeżym powie…
Świetna sprawa, nie tylko w czasie pandemii. Większy luz i lepsza atmosfera...
Buty dla pana młodego
Będzie tego dnia w centrum uwagi.. Czy naprawdę chce, żeby goście patrzyli...