Idealne dodatki do nowoczesnego salonu

16 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Współczesna moda posiada wiele charakterystycznych elementów. Mowa tu na przykład o inspiracji minimalizmem, ale także mieszaniu ze sobą rozmaitych stylów, czy też zestawianiu pozornie niepasujących do siebie elementów. Nowoczesny salon powinien cechować się przede wszystkim oryginalnością, aczkolwiek bez przesadnej ilości ozdób. Można uzyskać taki efekt dzięki wykorzystaniu odpowiednich dodatków. O czym jednak konkretnie mowa?

sofa

Optyczne powiększenie wnętrza

Obecnie dąży się do uzyskania jak największej przestrzeni. W tym celu można zrezygnować ze zbędnych mebli, czy też mądrze zagospodarować posiadane wyposażenie, na przykład zdecydować się na telewizor wiszący na ścianie, zamiast modelu, który trzeba postawić na półce. Nie jest konieczne dysponowanie ogromnym mieszkaniem, aby wydawało się ono przestronne. Wiele osób decyduje się na lustra do salonu, ponieważ potrafią one optycznie powiększyć pomieszczenie. Wynika to z tego, że pokój po prostu się w nich odbija. Istnieje możliwość zakupienia ogromnej liczby modeli, więc każdy z pewnością znajdzie coś, co będzie pasować do posiadanej aranżacji. Ciekawość budzą nie tylko rozmaite kształty oraz rozmiary, ale także ramy. Mogą być bowiem zarówno dosyć skromne, jak i niesamowicie zdobne. Wybór zależy głównie od tego, jakie meble znajdują się w salonie i ile posiada się miejsca na dodatkowe elementy. Lustro najlepiej powiesić na ścianie naprzeciwko drzwi wejściowych. Zrobi wtedy oszałamiające wrażenie już w trakcie wchodzenia do środka. Warto zadbać także o to, aby nie zasłaniał go żaden mebel, ponieważ nie prezentuje się to zbyt korzystnie i może powodować problemy z utrzymaniem tafli w czystości.

Interesujące elementy dekoracyjne

Ograniczenie liczby dodatków nie oznacza, iż w ogóle nie powinny się pojawić. Jeżeli już jednak podjęło się decyzję, że nie zakupi się ich zbyt wiele, to należy wybrać coś efektownego. Ciekawym pomysłem będzie na przykład zdecydowanie się na współczesną rzeźbę. Nie musi być duża, przeważnie dobiera się mniejsze dzieła, które stawia się na stoliku lub komodzie. Najczęściej odnoszą się one do surrealizmu i przedstawiają ciekawe, nieszablonowe motywy. Teraźniejsi artyści dążą głównie do oryginalności, nierzadko również do zaskoczenia oglądającego. Bardzo modne są chociażby abstrakcyjne rzeźby, jakich największą zaletą jest to, że każdy może zinterpretować je inaczej.

Niektórzy wybierają także dekoracyjne wazony. Nie służą one jednak do przechowywania w nich kwiatów, a jedynie do ozdoby. Mają rozmaite kształty i nierzadko zaskakują swoją oryginalną formą, czy też przyciągającym do siebie uwagę kolorem. Pełnią więc taką samą rolę jak rzeźby, aczkolwiek prezentują się nieco inaczej. Skromne modele będą pasować niemalże do każdego wnętrza. Jeżeli jednak urządziło się swój salon w minimalistycznym stylu, to warto wybrać dosyć zdobny wazon. Nada on bowiem wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Mowa tu między innymi o takich egzemplarzach, które wyróżnia ciekawy kształt lub odważne zdobienia, na przykład z wykorzystaniem cekinów.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz